Артър Далалоян - биография, гимнастичка, новини, личен живот, снимка, съпруга, деца, гимнастичка 2021

Биография

Артър Далалоян е руски гимнастик. Спортистът многократно става световен шампион и спечели основните награди на Европа и Русия. Артър е заслужен майстор на спорта на Руската федерация.

Детство и младежта

Артър Далалоян е роден на 26 април 1996 година. Малката му родина стана град Тираспол, разположен в Молдова. Фамилното име отиде на момчето от Отца, арменски по националност.

Когато Далалоян беше дете, родителите се преместиха в Москва. Семейството не се забави в столицата за дълго време и се премества в Новосибирск. На 6 години момчето започна да проявява интерес към спорта. Първите му класове се проведоха в Сибирския град, но след това се следваше преместването в Москва отново, което разкри велики перспективи пред Артур. Детето е записано в няколко секции - той се занимава с гимнастика, джудо и дори се научи да извайва от глина. Забелязвайки потенциала на момчето, треньорът по фитнес предложи да започне обучение за обучение. Родителите не бяха против.

В столичния клуб "Динамо" той се занимаваше с посоката на Александър Калинин. Наставникът помогна да бъде член на младшия екип на страната до 13 години. Талантът на младия мъж беше очевидно. Далалоян стана шампион по индивидуални речи в напречната греда и спечели бронз в командните реализации. Въпреки големия потенциал, след 2 години Артър отпадна от националния отбор, тъй като не успя да се справи с дисциплинарните разпоредби.

Личен живот

Артър Далалояна има жена, името й е Олга Бородин. През март 2019 г. гимнастичният гимнастист направи избраното предложение на ръката и сърцата. В момента двойката повдига три деца - син на Олга Степан и две съвместни субсидии Никол и Каролина.

На важни събития, спортистът е разделен с фенове в сметката в Instagram.

Растежът на спортиста е 162 cm, а теглото е 63 кг.

Гимнастика

Спортистът бързо осъзна, че професионалната гимнастика е неговото призвание. Реши да продължи спортната биография. Връщайки се в националния отбор, той спечели злато на Националното първенство.

През 2013 г. Далалоян е преминал подбора за международни състезания. Спортистът представляваше интересите на Русия в света Gymnasiad в Бразилия. Писен банка на постиженията, той попълва със златен медал за представяне с екип, на пръстените и справка. Артър също спечели бронзовия и сребро за упражненията в напречната греда.

Година по-късно той спечели екипа на руското първенство и водеше в реч с упражнения по баровете и пръстените. Гимнастът стана сребърен медалист на конкуренцията на европейското първенство. След това започна конкуренцията в категорията Възрастна възраст. Артър дебютира на руската купа, но не успя да спечели наградата.

Но през 2015 г. той става бронзов медалист на руското първенство и спечели среброто на купата на страната. Вярно е, че в руския национален отбор, който се готвеше за олимпийските игри, спортистът не дойде. Артър компенсира победата във Воронинската купа. 2017 стана важна година в кариерата на гимнастика. Той спечели две златни и сребърни медали на руското първенство и говори на Европейското първенство, като стана най-доброто в подкрепата на подкрепата и втората в личните. Следващата купа на Русия отново донесе две златни две златни, както и две сребърни награди.

Отличен сезон, поет помогнат от гимнастия да стигнем до първия си световен шампионат. Артър представлява страната в свободни упражнения и подкрепящ скок. Успехът обикаляше заради нараняването на глезен, получен малко преди състезанието. Следващия сезон, спортист защити титлите на руското първенство, спечели три златни и бронз.

Заслугата на гимнастията беше ръководството на световните първенства в рамките на личните съвършени състезания в Доха. Далалоян стана абсолютен шампион през 2018 година. От основния конкурент на състезанието на Артър хиляди дялове на точката бяха разделени. Решаващи бяха допълнителни показатели, продиктувани от правилата.

Артър Далалоян сега

През април 2019 г. руският говори на европейското първенство и стана златен медалист в свободни упражнения. Спортистът е включен в руския национален отбор заедно с Никита Нагорноая, Дейвид Белявски, Денис Алезин и Иван Сректович. Отборът спечели злато в цял свят на световните първенства.

Далалоян стана сребърен медалист в лично всички. Артър също спечели среброто в подкрепа на скок и бронз за упражнението в напречната греда.

Със своите емоции от състезанието, гимнастичката споделя с публиката, за да прехвърли "вечерните" и сфери, които го последваха в социалните мрежи.