Arthur Dalaloyan - életrajz, torna, hírek, személyes élet, fotó, feleség, gyermekek, tornász karrier 2021

Életrajz

Arthur Dalaloyan egy orosz tornász. Az atléta ismételten a világbajnok lett, és elnyerte Európa és Oroszország főbb díjait. Arthur egy jól megérdemelt mester az Orosz Föderáció.

Gyermekkor és ifjúság

Arthur Dalaloyan 1996. április 26-án született. Kis hazája lett Tiraspol város, mely Moldovában található. A vezetéknév az Atya, az örmény állampolgársággal ment el.

Amikor Dalaloyan gyermek volt, a szülők Moszkvába költöztek. A család sokáig nem késleltette a fővárosban, és Novoszibirszkába költözött. 6 éves korában a fiú kezdte érdeklődni a sport iránt. Az első osztályai a szibériai városban zajlottak, de ismét követett Moszkvába való lépést, amely az Artur előtt nagy kilátásokat mutatott. A gyermeket több részben rögzítették - Gimnasztikában, Judo-ban vett részt, és még az agyagból is megpróbálták. Észrevette a fiú lehetőségeit, az edző edzője azt javasolta a képzési képzést. A szülők nem voltak ellen.

A "Dynamo" Metropolitan Clubban az Alexander Kalinin irányába került. A mentor 13 évvel az ország junior csapatának tagja volt. A fiatalember tehetsége nyilvánvaló volt. Dalaloyan lett a bajnok az egyéni beszédekben a Crossbarban, és bronzot nyert a parancsnoki konverziókban. A nagy potenciál ellenére 2 év elteltével Arthur elhagyta a nemzeti csapatot, mivel nem tudott megbirkózni a fegyelmi szabályokkal.

Magánélet

Arthur Dalaloyana felesége van, a neve Olga Borodin. 2019 márciusában a tornász a kéz és a szív megválasztott javaslatát tette. Jelenleg a pár három gyermeket emel - Olga Stepan és két közös támogatás Nicole és Carolina fia.

Fontos eseményeken az atléta az Instagram-fiókban található rajongókkal oszlik meg.

A sportoló növekedése 162 cm, és a súly 63 kg.

Gimnasztika

A sportoló gyorsan rájött, hogy a professzionális torna az ő hivatása. Úgy döntött, hogy folytatja a sport életrajzát. Visszatérve a nemzeti csapatba, aranyat nyert a nemzeti bajnokságon.

2013-ban Dalaloyan átadta a nemzetközi versenyek kiválasztását. A sportoló az Oroszország érdekeit képviselte a világszertechnika Brazíliában. Egy malacka az eredmények, az aranyérmet töltötte be egy csapat teljesítményét, a gyűrűkön és egy referencia ugrás. Arthur is megnyerte a bronzot az összes körül és ezüstben a keresztkar gyakorlása során.

Egy évvel később elnyerte a csapatot az orosz bajnokságon, és a bárok és gyűrűkkel foglalkozó gyakorlatokkal beszélt. A torna ezüstérme lett az Európai Bajnokság Parancs Versenyének. Ezután elkezdte a versenyt a felnőttkori kategóriában. Arthur debütált az orosz csészében, de nem sikerült megnyerte a díjat.

De 2015-ben az orosz bajnokság bronzérme lett, és elnyerte az ország csésze ezüstöt. Igaz, az orosz nemzeti csapatban, amely felkészült az olimpiai játékokra, a sportoló nem jött. Arthur kompenzálta a voronin kupa győzelmét. A 2017-ben a tornaterem karrierje fontos éve lett. Két arany- és ezüstérmet nyert az orosz bajnokságon, és az Európai Bajnokságon beszélt, és a támogató ugrás és a második a személyes mindenütt jelenlétében. A következő oroszországi csésze ismét két aranyat, valamint két ezüst díjat hozott.

Kiváló szezon, amelyet a torna segített az első világbajnokságához. Arthur szabad gyakorlatokban képviselte az országot és egy támogatási ugrást. Sok szerencsét ment körülötte, mert a boka sérülése miatt röviddel a verseny előtt. A következő szezonban a sportoló megvédte az orosz bajnokság címét, három aranyat és bronzot nyert.

A torna érdeme a világbajnokság vezető szerepe volt a Dohában végzett versenyeken való személyes testület keretében. Dalalooyan 2018-ban abszolút bajnok lett. Az Arthur versenyzőjének fő versenyzőjétől a pont ezer lebenyét elválasztották. Meghatározó volt a szabályok által diktált további mutatók.

Arthur Dalaloyan most

2019 áprilisában az orosz az Európai Bajnokságon szólt, és ingyenes gyakorlatokban aranyérmes lett. Az atléta az orosz nemzeti csapatban szerepel Nikita Nagornohahnaya, David Belyavsky, Denis Ablyazin és Ivan Sretovich. A csapat a világbajnokságon az aranyat nyerte.

Dalaloyan ezüstérmes lett egy személyes egészen. Arthur is megnyerte az ezüstöt a támogató ugrás és bronz a kereszteződés során.

Érzelmeivel a versenytől, a tornász megosztotta a közönséget, hogy átadja az "Esti Urgant" és az oltókat, akik követték őt a közösségi hálózatokban.