Артур Далалоян - біографія, гімнаст, новини, особисте життя, фото, дружина, діти, кар'єра гімнаста 2021

біографія

Артур Далалоян - російський гімнаст. Спортсмен неодноразово ставав чемпіоном світу і завойовував головні призи змагань Європи та Росії. Артур є заслуженим майстром спорту Російської Федерації.

Дитинство і юність

Артур Далалоян народився 26 квітня 1996 року. Його малою батьківщиною став місто Тирасполь, розташований в Молдові. Прізвище дісталася хлопчикові від батька, вірменина за національністю.

Коли Далалоян був дитиною, батьки переїхали в Москву. Сім'я не забарилася в столиці надовго і перебралася до Новосибірська. У 6 років хлопчик почав виявляти цікавість до спорту. Його перші заняття проходили в сибірському місті, але потім знову пішов переїзд до Москви, який розкрив перед Артуром великі перспективи. Дитину записали в кілька секцій - він займався гімнастикою, дзюдо і навіть вчився ліпити з глини. Помітивши потенціал хлопчика, тренер з гімнастики запропонував почати професійну підготовку. Батьки були не проти.

У столичному клубі «Динамо» він займався під керівництвом Олександра Калініна. Наставник допоміг виявитися членом юнацької збірної країни до 13 років. Талант юнака був очевидний. Далалоян ставав чемпіоном в індивідуальних виступах на перекладині і завоював бронзу в командних змаганнях. Незважаючи на великий потенціал, через 2 роки Артур вибув зі збірної, тому що не зумів впоратися з дисциплінарним регламентом.

Особисте життя

У Артура Далалояна є дружина, її звуть Ольга Бородіна. У березні 2019 го гімнаст зробив обраниці пропозицію руки і серця. На даний момент пара виховує трьох дітей - сина Ольги Степана і двох спільних дочок Ніколь і Кароліну.

Про важливі події спортсмен ділиться з шанувальниками в акаунті «Інстаграма».

Зростання спортсмена становить 162 см, а вага - 63 кг.

гімнастика

Спортсмен швидко зрозумів, що професійна гімнастика - його покликання. Він вирішив продовжити спортивну біографію. Повернувшись до збірної, на національній першості він завоював золото.

У 2013-му Далалоян пройшов відбір на міжнародні змагання. Спортсмен представляв інтереси Росії на Всесвітній Гімназіаді в Бразилії. Скарбничку досягнень він поповнив золотою медаллю за виступ з командою, на кільцях і опорний стрибок. Артур також виграв бронзу в багатоборстві і срібло за вправи на перекладині.

Через рік він переміг в складі команди на першості РФ і лідирував у виступі з вправами на брусах і кільцях. Гімнаст став срібним призером командного змагання першості Європи. Потім стартували змагання у дорослої вікової категорії. Артур дебютував на Кубку Росії, але завоювати нагороду не вдалося.

Зате в 2015-му він став бронзовим призером чемпіонату Росії і виграв срібло Кубка країни. Правда, в збірну Росії, що готувалася до Олімпійських ігор, спортсмен не потрапив. Досаду Артур компенсував перемогою в Кубку Вороніна. 2017-й став важливим роком в кар'єрі гімнаста. Він виграв дві золоті та срібну медалі на чемпіонаті Росії і виступив на чемпіонаті Європи, ставши кращим в опорному стрибку і другим в особистому багатоборстві. Наступний Кубок Росії знову приніс Далалояну дві золоті, а також дві срібні нагороди.

Відмінно проведений сезон допоміг гімнастові потрапити на його перший чемпіонат світу. Артур представляв країну в вільних вправах і опорному стрибку. Удача обійшла його стороною через травму гомілкостопа, отриманої незадовго до змагань. У наступному сезоні спортсмен захистив титули на чемпіонаті Росії, завоював три золота та бронзу.

Заслугою гімнаста виявилося лідерство на чемпіонаті світу в рамках особистого багатоборства на змаганнях в Досі. Далалоян став абсолютним чемпіоном в 2018-м. Від головного конкурента по змаганню Артура відокремлювали тисячні частки бала. Вирішальними були додаткові показники, продиктовані регламентом.

Артур Далалоян зараз

У квітні 2019 го росіянин виступив на чемпіонаті Європи і став золотим призером у вільних вправах. Спортсмен перебуває у складі збірної Росії разом з Микитою Нагорним, Давидом Белявским, Денисом Аблязін і Іваном Сретовічем. Команда завоювала золото в багатоборстві на чемпіонаті світу.

Далалоян став срібним призером в особистому багатоборстві. Артур також виграв срібло в опорному стрибку і бронзу за виконання вправ на поперечині.

Своїми емоціями від змагань гімнаст поділився з глядачами передачі «Вечірній Ургант» і фоловерів, що стежать за ним в соцмережах.