Arthur Dalaloyan - Biografija, Gimnasta, vijesti, lični život, fotografija, supruga, djeca, gimnastička karijera 2021

Biografija

Arthur Dalaloyan je ruska gimnastičarka. Sportista je više puta postala svjetski prvak i osvojio glavne nagrade Europe i Rusije. Arthur je zasluženi majstor sporta Ruske Federacije.

Djetinjstvo i mladi

Arthur Dalaloyan rođen je 26. aprila 1996. godine. Njegova mala domovina postala je grad Tiraspol, koja se nalazi u Moldaviji. Prezime je otišlo dječaku od oca, Armenijana po nacionalnosti.

Kad je Dalaloyan bio dijete, roditelji su se preselili u Moskvu. Porodica dugo nije odgođena u kapitalu i preselila se u Novosibirsk. U 6 godina dječak je počeo da pokazuje interes za sport. Njegova prva klasa odvijala se u sibirskom gradu, ali tada je nakon Artur-a nakon Artur-a ponovo slijedila prelazak u Moskvu, što je otkrilo velike izglede prije Artur-a. Dijete je zabilježeno u nekoliko odjeljaka - bavio se gimnastikom, džudo i čak je naučio da se puca iz gline. Primjećujući potencijal dječaka, trener teretane predložio je početak obuke za obuku. Roditelji nisu bili protiv.

U metropolitanskom klubu "Dynamo" bavio se u pravcu Aleksandra Kalinina. Mentor je pomogao da bude član juniorskog tima zemlje za 13 godina. Talent mladića bio je očigledan. Dalaloyan je postao šampion u pojedinim govorima na poprečniku i osvojio bronzu u konverzijama zapovjedništva. Uprkos velikoj potencijalu, nakon 2 godine Arthur je odustao od reprezentacije, jer se nije bavio disciplinskim propisima.

Lični život

Arthur Dalaloyana ima ženu, ime je Olga Borodin. U martu 2019. Gymnast je iznio izabrani prijedlog ruke i srca. Trenutno par podiže troje djece - sin Olge Stepan i dvije zajedničke subvencije Nicole i Carolina.

Na važnim događajima, sportaš je podijeljen sa navijačima na Instagram računu.

Rast sportaša iznosi 162 cm, a težina 63 kg.

Gimnastika

Sportista je brzo shvatila da je profesionalna gimnastika njegovo zvanje. Odlučio je nastaviti sportsku biografiju. Vraćajući se u reprezentaciju, osvojio je zlato na državnom prvenstvu.

Dalaloyan je u 2013. godini prešao izbora za međunarodna takmičenja. Sportista je predstavljala interese Rusije u Svjetskoj gimnastici u Brazilu. Piggy bank dostignuća, obnašao je zlatnom medalju za performanse sa timom, na prstenima i referentnim skokom. Arthur je također osvojio broncu u cijelom i srebru za vježbe na poprečniku.

Godinu dana kasnije osvojio je tim na ruskom prvenstvu i vodio je u govoru sa vježbama na barovima i prstenima. Gymnast je postala srebrna medalja nad Command Commance za Evropsko prvenstvo. Zatim je započeo takmičenje u kategoriji odraslih godina. Arthur je debitovao na ruskom kupu, ali nije uspio osvojiti nagradu.

Ali u 2015. godini postao je bronzani medaljica ruskog prvenstva i osvojio je srebrnu seoski čaj. Istina, u ruskom reprezentaciji, koji se pripremao za olimpijske igre, sportaš nije došao. Arthur je nadoknadio pobjedu u Voroninu Kupu. 2017. postao je važna godina u teretani. Osvajao je dvije zlatne i srebrne medalje na ruskom prvenstvu i razgovarao je na evropskom prvenstvu, postajući najbolji u skoku podrške, a drugi u ličnom sveobuhvatanju. Naknadni šalicu Rusije ponovo je donio dvije zlatne dvije zlato, kao i dvije srebrne nagrade.

Odlična sezona potrošena pomogla je Gimnastom da dođe do njegovog prvog svjetskog prvenstva. Arthur je predstavio zemlju u slobodnim vježbama i skok podrške. Sretno ga je obilazilo zbog povrede gležnja, dobijene ubrzo prije takmičenja. Sljedeće sezone, sportaš je branio naslove na ruskom prvenstvu, osvojio tri zlata i bronze.

Zasluga gimnastike bila je vodstvo na svjetskom prvenstvu u okviru ličnog svega na takmičenjima u Dohi. Dalalooyan je 2018. postao apsolutni prvak u 2018. godini. Od glavnog natjecatelja do Arthurove konkurencije, hiljadu režnja poenta je bilo razdvojeno. Odlučujući su bili dodatni pokazatelji koje su diktirali pravilima.

Arthur Dalaloyan sada

U aprilu 2019. godine, ruski je govorio na Evropskom prvenstvu i postao zlatna medalja u slobodnim vježbama. Sportista je naveden u ruskoj reprezentaciji zajedno sa Nikitom Nagornohnaya, Davidom Belyavskom, Denisom Ablyzinom i Ivanom Sretovičem. Tim je osvojio zlato u svegom na svjetskom prvenstvu.

Dalaloyan je postao srebrni medalj u ličnom sveobuhvatanju. Arthur je također osvojio srebro u skoku podrške i broncu za vježbu na poprečniku.

Sa svojim emocijama iz konkurencije, gimnastičarka je dijelila sa publikom da prenese "večernji garman" i follovera, koji su ga pratili u društvenim mrežama.