Артхур Далалоиан - Биографија, Гимнаст, Новости, Лични живот, фотографија, супруга, деца, гимнастичка каријера 2021

Биографија

Артхур Далалоиан је руска гимнастика. Атлетика је више пута постала светски првак и освојила је главне награде Европе и Русије. Артхур је заслужени мајстор спорта Руске Федерације.

Детињство и омладина

Артхур Далалоиан рођен је 26. априла 1996. године. Његова мала домовина постала је град Тираспол, смештена у Молдавији. Презиме је отишло код дечака од оца, Јерменски националности.

Кад је Далалојан био дете, родитељи су се преселили у Москву. Породица дуго није одгађала у главном граду и пребачена у Новосибирск. У 6 година, дечак је почео да показује интересовање за спорт. Његове прве часове одржане су у сибирском граду, али тада је потез у Москву поново уследила, што је открило велике изгледе пред Артур. Дете је забележено у неколико одељка - био је ангажован у гимнастици, џудо и чак је научио да се скулпту од глине. Примећујући потенцијал дечака, тренер теретане сугерисао је почетну обуку за обуку. Родитељи нису били против.

У метрополитанском клубу "Динамо" био је ангажован у правцу Александра Калинина. Ментор је помогао да буде члан млађег тима земље до 13 година. Таленат младића био је очигледан. Далалоиан је постао шампион у индивидуалним говорима на престори и победио је бронза у командним конверзијама. Упркос великом потенцијалу, након две године, Артхур је одустао од репрезентације, јер се није успео да се носи са дисциплинским прописима.

Лични живот

Артхур Далалоиана има жену, звање је Олга Бородин. У марту 2019. гимнастичар је изабрао изабрани предлог руке и срца. Тренутно пар подиже троје деце - син Олга Степана и две заједничке субвенције Ницоле и Каролина.

На важним догађајима спортиста је подељен навијачима на Инстаграм налогу.

Раст спортисте је 162 цм, а тежина је 63 кг.

Гимнастика

Спортиста је брзо схватила да је професионална гимнастика његово звање. Одлучио је да настави спортску биографију. Повратак у национални тим, освојио је злато на државном првенству.

Далалојан је у 2013. години прошао избор за међународне такмичења. Спортиста је представљала интересе Русије на светској гимназији у Бразилу. Пигги банка достигнућа, напунила је златну медаљу за перформансе са тимом, на прстенима и референтном скоку. Артхур је такође освојио бронзу у свим около и сребром за вежбе на прегледи.

Годину дана касније, освојио је тим на руском првенству и водио је у говору са вежбама на баровима и прстенима. Гимнастика је постала сребрна медаља команде Европског првенства. Затим је започео такмичење у категорији старости одраслих. Артхур је дебитовао на руском купу, али није успео да освоји награду.

Али у 2015. години постао је бронзана медаља руског првенства и освојила сребро у сели. Тачно, у руском репрезентацији, који се припремао за олимпијске игре, атлета није дошао. Артхур је надокнадио победу у Воронин куп. 2017 је постала важна година у каријери за теретане. Освојио је две златне и сребрне медаље на руском првенству и говорио је на Европском првенству, постајући најбољи у скоку подршке, а други у личном свеобухватном. Накнадна шоља Русије поново је довела два злата два злата, као и две сребрне награде.

Одлична сезона коју је потрошио као Гимнаст да дође до његовог првог светског првенства. Артхур је представио земљу слободним вежби и скоком за подршку. Срећна је отишла око њега због повреде глежња, добијеног мало пре такмичења. Следеће сезоне Атлета је одбранио наслове на руском првенству, освојила три злата и бронза.

Заслуга гимнастичара је била руководство на Светском првенству у оквиру личног свеукупљања на такмичењима у Дохи. Далалоиан је постао апсолутни шампион у 2018. години. Од главног конкурента до Артхурове конкуренције, хиљада режња поента је раздвојена. Одлучују се додатни показатељи диктирани правилима.

Артхур Далалоиан сада

У априлу 2019. Руски је говорио на Европском првенству и постао златни медаља на слободним вежбама. Спортиста је наведен у руском репрезентацији заједно са Никитом Нагорнохном, Давидом Белиавским, Денисом Аблеазином и Ивом Сретовичем. Тим је освојио злато у свеукупно на Светском првенству.

Далалоиан је постао сребрни медаљњак у личном свеобухватном. Артхур је такође освојио сребро у скоку подршке и бронза за вежбу на пречку.

Са својим емоцијама са такмичења, гимнастичар је делила са публиком да пребаци "Вечерње ургланте" и фолловерте, који су га пратили у друштвеним мрежама.