Колін Макрей - фото, біографія, особисте життя, причина смерті, гонщик, ралі

біографія

Шотландський гонщик Колін Макрей, який походив з родини знаменитих чемпіонів з ралі, в 1995 році став наймолодшим переможцем світової серії, який привів команду Subaru World Rally Team до довгоочікуваного лідерства в Кубку конструкторів. Його спортивні досягнення були відзначені почесним орденом Британської імперії і увічнені компанією Codemasters в серії відеоігор Colin McRae.

Дитинство і юність

Біографія майбутнього гонщика почалася 5 серпня 1968 року в Шотландії, де він з'явився на світ у родині Джиммі Макрея, 5 разів вигравав ралійний британський чемпіонат. У Коліна Стіла був старший брат по імені Алістер, професійна кар'єра якого пов'язана з гоночними серіями WRC, APRC і FIA World Rallycross Championship.

Embed from Getty Images

У дитинстві хлопчик захоплювався триалом, але, мріючи бути схожим на знаменитого батька, який керував потужними автомобілями, хотів потрапити в чотириколісний спорт. У 16-річному віці за допомогою місцевого клубу Coltness він отримав гоночну ліцензію на змагання міні-Купера. Потім брав участь в одноетапних заїздах Kames на власному Hillman Avenger, виготовленому для побутового використання підрозділом компанії Chrysler Europe.

автоперегони

У 1986 році за кермом хетчбека Talbot Sunbeam Колін дебютував на чемпіонаті Шотландії і продемонстрував видатну швидкість і здатність до маневрування. А незабаром після цього, взявши корону національної першості на скромному автомобілі Vauxhall Nova, молодий гонщик пересів на Ford Sierra XR 4x4 і на міжнародному етапі в Швеції вперше взяв участь в чемпіонаті світу з ралі. Завойовуючи позиції в середині пелотону, на 5-му місці закінчив сезон.

У 1991 році, незважаючи на ряд поломок і аварій, Макрей підписав контракт з Девідом Річардсом і заводською командою Subaru, паралельно виступаючи в першості Великобританії і керуючи автомобілем BMW Prodrive. Але через навмисний зіткнення з пілотом Меттью Нілом на гоночній трасі Knockhill судді дискваліфікували Коліна, і він повністю перейшов в світовий чемпіонат.

Продовжуючи співпрацю з Subaru, шотландець виступав в компанії зі знаменитим фіном Арі Ватанену і його партнерами Ханну Мікколі та Маркку Аленом. Разом з ними Макрей виграв етап WRC в Новій Зеландії і поміняв автомобіль на Subaru Impreza 555.

У 1995 році, у впертій боротьбі обійшовши Карлоса Сайнса в гонці в Великобританії, Колін завоював титул чемпіона світу з ралі, а потім вигравав в Акрополісі, Каталонії, Австралії і Сан-Ремо, в підсумковій таблиці двічі поступився Томмі Мякінену з команди Mitsubishi Ralliart's.

Незважаючи на це, 3 сезони поспіль Subaru перемагав в Кубку конструкторів, а Макрей завоював 1-е місце в чемпіонській гонці на Канарських островах. У 1999 році увагу шотландця переключилася на німецьких виробників автомобіля Ford Focus, і він підписав з ними 2-річний багатомільйонний контракт.

У 2002 році після тріумфальної перемоги на Ралі Сафарі Макрей потрапив в Книгу рекордів Гіннесса і згодом виступав на машинах марки Skoda і Citroën. Він брав участь в щорічному трансконтинентальних марафоні в Дакарі і 24-годинних перегонах на витривалість, що проводяться неподалік від французького міста Ле-Ман.

Особисте життя

В особистому житті Макрея все склалося як не можна вдало, оскільки він при зростанні 186 см і збалансованому вазі знайшов люблячу дружину Елісон, яка народила йому двох синів.

Судячи з опублікованих фотографій, пара разом приїжджала на змагання і в 1995 році влаштувалася в Монако, подружившись з Девідом Кулхард і його сім'єю.

смерть

Крім професійного пілотажу гоночних автомобілів, Колін мав досвід управління вертольотом, який по сумним збігом обставин став причиною смерті гонщика, його 5-річного сина Джонні і ще двох близьких друзів. Трагедія сталася 15 вересня 2007 року недалеко від сімейного маєтку в Ланарке і породила книгу з 50 тис. Співчуттів, меморіальні заходи і безліч газетних статей.

Похорон 2 членів прославленої гоночної сім'ї Макрея, які загинули від ран на місці катастрофи, відбулися 26 вересня в шотландському крематорії Daldowie, а через 4 дня відбулася поминальна служба в Церкві Святого Миколая, розташованої в старовинній частині рідного міста, на якій були присутні близько 15 тис. людина.

Згодом любителі спорту дізналися про факти з життя чемпіона з автобіографічної книги «The Real McRae: The Autobiography of the People's Champion». Неповторний стиль його водіння був представлений в комп'ютерних іграх однойменної серії Colin McRae.