Colin Macra - снимка, биография, личен живот, причина за смърт, състезател, рали

Биография

Шотландският състезател Колин Макрей, който дойде от семейството Rally Champions Family, през 1995 г. става най-младият победител в серията World, която ръководи екипа на Subaru World Rally Team до дългоочакваното ръководство в Купата на строителите. Неговите спортни постижения бяха белязани от почетния ред на Британската империя и се запазват от Codemasters в серията Colin Mcrae видео игри.

Детство и младежта

Биографията на бъдещия ездач започва на 5 август 1968 г. в Шотландия, където е роден в семейството на Джими Макрей, 5 пъти печеленето на британския шампионат на Ralone. Colin Style имаше по-голям брат на име Алистър, чиято професионална кариера е свързана с Racing Series WRC, APRC и FIA World Rallycross Championship.

Вграждане на Getty Images

Като дете момчето обичаше процеса, но сънуваше да бъде като известен баща, който управлява мощни автомобили, искаше да влезе в четириколесен спорт. На 16-годишна възраст, с помощта на местния клуб Coltness, той получи състезателен лиценз за състезание по мини-Купър. Тогава той участва в камеи едноетапни състезания на собствения си хълм, направен за употреба на домакинството от Chrysler Europe.

Състезание с коли

През 1986 г. в колелото на Хечбек Талбот Sunbeam, Колин дебютира на шампионата на Шотландия и демонстрира изключителна способност и маневриране. И скоро след това, заемайки националната корона на шампионата на скромната кола Vauxhall Nova, младият състезател се премества в Форд Сиера XR 4x4 и на международната сцена в Швеция за първи път участва в световните рали шампионати. Завладяващи позиции в средата на Пелотона на 5-то място завършиха сезона.

През 1991 г., въпреки редица разбивки и злополуки, Makray подписа договор с Дейвид Ричардс и екипа на Subaru, паралелно говорят в шампионата на Великобритания и шофиране на автомобил BMW. Но заради умишления сблъсък с пилота Матей Нил на състезателната магистрала на Knockhill, съдиите дисквалифицираха Колин и той напълно се премества в световното първенство.

Продължаващо сътрудничество с Subaru, Scotman играе в компанията с известния Фин в Ари Ватан и неговите партньори Хана Миколова и Марча Ален. Заедно с тях MCREA спечели сцената на WRC в Нова Зеландия и промени колата на Subaru Impreza 555.

През 1995 г., в упорита борба, заобикаляйки Карлос Сайнц в състезанието във Великобритания, Колин спечели заглавието на световния шампион на ралито, а след това спечели в Акропола, Каталония, Австралия и Сан Ремо, на финалната маса два пъти загуби Томи Майконсен екипът на Мицубиши Ралиарт.

Въпреки това, 3 сезона в ред Subaru спечелиха чашата на дизайнерите и Марай спечели първото място в шампионската раса на Канарските острови. През 1999 г. съкратеното внимание се превключва на германските производители на автомобила Ford Focus, и подписа 2-годишен многомилион доларов договор с тях.

През 2002 г., след победата на триумфалната победа, Safari в Сафари Макрей влезе в книгата на Гинес на записите и впоследствие се представи на колите Skoda и Citroën. Участвал е в годишния трансентален маратон в Дакар и 24-часови издръжливи раси, проведени в близост до френския град Льо.

Личен живот

В личния живот Макреа всичко се е случило, тъй като той трябва да бъде успешно, тъй като той, с увеличение на 186 см и балансирано тегло, намерил любяща съпруга Алисън, която му роди два сина.

Съдейки по публикуваните снимки, двойката заедно дойдоха на състезанието и през 1995 г. се настаняват в Монако, с лице към Дейвид Кулхард и семейството му.

Смърт

В допълнение към професионалния пилот на състезателните автомобили, Колин имаше опит да управлява хеликоптер, който в тъжно съвпадение е причината за смъртта на ездач, 5-годишният му син Джони и още двама близки приятели. Трагедията се случи на 15 септември 2007 г. в близост до семейното имение в Ланарка и доведе до книга с 50 хиляди съболезнования, мемориални събития и много статии за вестници.

Погребението на двама членове на известното състезание Makreyev, загинали от рани на мястото на катастрофата, се проведоха на 26 септември в DADDOWIE шотландски Крематориум и след 4 дни в църквата "Св. Никола" се проведе в църквата "Св. Никълъс", разположена в църквата Старата част на родния град, на която присъстваха около 15 хиляди души. Човек.

Впоследствие спортските аматьори научиха за фактите от живота на шампиона от автобиографичната книга "Реалният McRae: автобиогенографията на народния шампион". Уникалният стил на шофирането му беше представен в компютърните игри със същото име на серията Colin Mcrae.