Colin Macra - fotografija, biografija, osebno življenje, vzrok smrti, racer, rally

Biografija

Škotski Racer Colin Makray, ki je prišel iz družine družine družine Rally Rally, leta 1995 je postal najmlajši zmagovalec svetovne serije, ki je vodila ekipo Subaru World Rally Ekipa do dolgo pričakovanega vodstva v konstruktorjev pokala. Njegovi športni dosežki so zaznamovali častni red britanskega cesarstva in se perpetuirajo kodeks v seriji Colin Mcrae Video igre.

Otroštvo in mladino

Biografija prihodnjega kolesarja se je začela 5. avgusta 1968 na Škotskem, kjer se je rodil v družini Jimmy Macreyja, 5-krat zmagovalnega britanske prvenstva ralone. Colin Style je imel starejši brat z imenom Alister, katerega poklicna kariera je povezana z dirkalnimi serijami WRC, APRC in FIA World Rallycross prvenstvo.

Vdelaj iz Getty Images

Kot otrok je bil fant všeč sojenje, vendar sanjal, da je kot slavni oče, ki je vodil močne avtomobile, želel priti v štirikolesni šport. V starosti 16 let, s pomočjo lokalnega kluba Coltness, je prejel dirko licenco za tekmovanje Mini-Cooper. Potem je sodeloval na kameh enostopenjske dirke na svojem Hillman Avengerju, ki je bil za gospodinjsko uporabo Chrysler Europe.

Car Racing.

Leta 1986 je Colin na kolesu iz Hatchback Talbot Sunbeam na prvem mestu na prvenstvu in pokazal izjemno hitrost in manevriranje. In kmalu po tem, ki je jemal nacionalno prvenstvo krono na skromnega avtomobila Vauxhall Nova, mladi tekmovalec preselil v Ford Sierra XR 4X4 in na mednarodni ravni na Švedskem najprej sodelovala na svetovnem rally prvenstva. Osvajanje položajev na sredini Peloton, na 5. mestu končano sezono.

Leta 1991, kljub zaporedju razčlenitve in nesreč, je Makray podpisal pogodbo z Davidom Richards in SUBARU tovarne ekipo, vzporedno v prvenstvu Združenega kraljestva in vožnjo BMW Prodrive Car. Toda zaradi namernega trčenja s pilotom Matthew Nil na avtocesti Knockhill Racing, so sodniki diskvalificirali Colin, in se je v celoti preselil na svetovno prvenstvo.

Nadaljevanje sodelovanja s Subarujem, Scotman, ki se je igral v podjetju s slavnim Finnom Ari Vathannom in njegovimi partnerji Hanna Mikkolova in Marcca Alain. Skupaj z njimi je McRa osvojil nastop WRC na Novi Zelandiji in spremenil avto na Subaru Impreza 555.

Leta 1995, v trdnem boju, mimo Carlosa Sainza v dirki v Združenem kraljestvu, je Colin osvojil naslov svetovnega prvaka na rallyju, nato pa je zmagal v Akropolisu, Kataloniji, Avstraliji in San Remo, v zadnjo mizo, ki je dvakrat izgubil Tommyja ekipa Mitsubishi Rallaiarta.

Kljub temu je 3 sezona v vrsticah Subaru osvojila skodelico oblikovalcev, Makray pa je zmagal na 1. mestu na prvenstvu na Kanarskih otokih. Leta 1999 se je škotska pozornost spremenila na nemške proizvajalce avtomobila Ford Focus, z njimi pa je podpisal dvoletni več milijon dolarjev.

Leta 2002, po zmagi zmage, Safari Makray je v Guinnessovo knjigo evidenc in kasneje opravil na SKODA in CITROËN avtomobilih. Sodeloval je v letnem Transcontental maratonu v Dakarju in 24-urni vzdržljivi dirke, ki so potekala v bližini francoskega mesta Le Mans.

Osebno življenje

V osebnem življenju se je Macrea vse zgodilo, saj bi morala biti uspešno, saj se je s povečanjem 186 cm in uravnotežene teže našel ljubečo ženo Alison, ki mu je rodila dva sinova.

Sodeč po objavljenih fotografijah je par skupaj prišel na tekmovanje in leta 1995 naselil v Monaku, ko se je soočil z Davidom Kulhardom in njegovo družino.

Smrt

Poleg poklicnega pilota dirkalnih avtomobilov je Colin imel izkušnje z vožnjo helikopterja, ki je bil v žalostnem naključju vzrok smrti kolesarja, njegovega 5-letnega sina Johnnyja in šega bližnjega prijatelja. Tragedija se je pojavila 15. septembra 2007 v bližini družinskega posestva v Lanarki in je povzročila knjigo s 50 tisoč sožalje, spominskimi dogodki in številnimi časopisnimi izdelki.

Pogrevanje dveh članov slavnega dirke družine Makreyev, ki je umrl iz ran na mestu nesreče, je potekal 26. septembra na Daldowie Scottish Krematorium, po 4 dneh pa je bila v cerkvi sv. Nikolaja imenovana spominska služba. Stari del domačega kraja, ki se je udeležil okoli 15 tisoč. Človek.

Kasneje se je šport amaterji naučil o dejstvih iz življenja prvaka iz avtobiografske knjige "Real Mcrae: avtobiogoografija ljudskega prvaka". Edinstven slog njegove vožnje je bil predstavljen v računalniških igrah istega imena serije Colin Mcrae.