Йоханес Дало - биография, новини, снимки, личен живот, норвежкия биалки, "Instagram" 2021

Биография

След пробив през сезона 2020 г. младите и целенасочените норвежкият биатлет от Йоханес отказаха от групата "спасителна надежда" и започнаха да прилагат амбиции на шампиони. Спортистът вярва, че е невъзможно да мечтаят за най-добрия живот - но винаги има място за развитие.

Детство и младежта

Биографията на Йоханес Дало започна на 23 май 1997 г. в норвежкия Lörenskgge, той е израснал в село Blaker, община Сирум (сега - Компаньотстрема в провинциалния Ахерсхус). В националните състезания представляват екипът на FET Skiklubb.

Отец Йоханес йо често припомни спортната кариера (той е победител в световния шампионат на Биатлон между Джуниър 1991) и се надяваше, че Синът ще отиде до стъпките си. Момчето, разбира се, участва в семейни бази на ски, но само за закуска с вафли и оранжево. Надеждата се разтопи, но след като самият момче дойде при баща си и заяви, че иска да се занимава с Биатлон.

Оказа се, че, седнал в мазето на къщата, Йоханес намери медалите на баща си - блестящ, те висяха на красиви многоцветни панделки. Стана тласък, момчето смяташе, че би било хубаво да се получи същото.

Идолите на Йоханес като детство - Ule-Einar Bjorndalen и Taria Boy, с които по-късно се представи в същия отбор. За него норвежкият шампиони са сравними с боговете - момчето уви в стаята с плакати с тях, той наблюдаваше видеото на YouTube, изучавайки техниката. На вашия собствен атлет, също можете да видите как младият дейл, гол на колана, се затича на ролкови кънки и извади стрелбата.

Биатлон.

Йоханес говори в първите международни състезания през 2017 г. на световните младши първенства (до 21) в Орсбл, Словакия, където, заедно с Даг, Сандър Бьорддален, Александър Фиодем Андерсен и Синдрей Петерсън спечели сребърен медал в релето на руския отбор. В личните етапи спортистът взе 18 и 22 години.

На световното първенство по света в естонския пипер се следва ново сребро в реле (със SveTorm Bakken, Endre Speresheim и Sturd Holm Lead) и индивидуален бронз в състезанието по преследване.

След победите в двете отделни състезания на състезанието от втория клас - Купата на IBU, през декември 2018 г., в италианския Риддан Далли получил шанс да се покаже на световното първенство на Биатлон в чешкото ново място на Морав. На 20 декември затварям целта и в хоризонталата, а във вертикалната стрелба се завършиха в спринта на 15-то място. В прохода Йоханес падна и счупи пушка, но завърши състезанието с резервните, ставайки 28-то място.

След няколко представления в Купата на IBU с четири подиума през февруари Норвежес взе участие в Световната купа. След 70-то място в съкратена индивидуална раса в канадската канадска канада, в американския спойка кухи в спринта, първите десет влязоха в топ десет. В следващото преследване на норвежката стана 11-ти.

В по-нататъшно стартиране в Купата на IBU, спортистът спечели спринта в италианската Вал Мартило, а вторият път нарасна до подиума с бронз. Във финалите на сезона, на световното първенство в столицата на Норвегия, Осло, Дело не е преминала квалификацията в състезанието по преследване, като приема 63-та в спринта. След купата, спортистът влезе в топ 50 рейтинга.

Йоханес Далли падна в постоянния състав на Норвежкия национален отбор на Световната купа 2019/2020. В първото лично състезание - спринт в Ostersunde, Dalee зае 7-мо място и на същото място 4 декември 2019 г. спечели първата победа в екипа, където партньорите му бяха Ерлер Евелин Битенегьор, момче на Тайя и Йоханес.

На следващите два етапа, в австрийския Hochfilzen и германския Oberhof, норвежките причини за възпроизвеждане са повтаряли постижения - в Германия, Ларс Хелгел Баркланд стана партньори, Ерлер Биенегьор и Востил Шостад Кристианс. На германския руполдинг норвежците отстъпиха на французите и станаха втората. През първата половина на сезона, Dalee 8 пъти влезе в топ 10 в индивидуален старт, най-добрите резултати бяха 4-то място в масовата старт в Oberhof и 5-то място в индивидуалното състезание в Поклек, Словения.

Dalee стана член на екипа на Норвегия и на световното първенство по 2020 г. в италианския скален антревелв, където той взе 23-то място в спринта, 17-ти - в състезанието по преследване, 9-ти - в отделната раса, 8-ми - в масата Започнете и също сте получили сребро в екипа, заедно с Кристиансен и братя Boe. Скандинавите отново заобикалят французите.

В последната част на сезона, изпълнявайки в същия състав, както в световните първенства, норвежците спечелиха релето в новото място в Морава и в индивида започва от Дейл, два пъти влезе в десетте най-големи десет. Последните два етапа на Световната купа бяха отменени поради пандемия. Като цяло, събитието беше дадено на десетте най-големи, ставайки 4-та в оценката на масата. Очакваше се Норвегия да спечели палката и да се класира на първо място в купата на нациите.

Личен живот

В медиите сред хоби се споменава услугата за запознанства. Когато журналистите на норвежката телевизия го показаха, спортистът от сърцето се засмя.

Сега в личния живот на Йоханес има постоянно момиче - същата година на Кристина Скудал, която също е ангажирана в Биатлон. Двойката живее заедно в тиха семейна къща в ски курорта Schushenen близо до Лилехамер. В Instagram сметки на спортистите често можете да видите романтичните снимки от съвместен празник - в Айфеловата кула в Париж или от огъня в огъня в родния Норвегия.

В победоносната реч на сцената на Световната купа в Австрия благодари за подкрепата на семейството - майка, баща, баба, дядо и приятелката.

Йоханес Дало сега

Световната купа на Биатлон 2020/2021 бе открита със стартиране в финландски contiolachti. За да се намали рискът от инфекция с коронавирус, поради намаляването на преместванията, бяха въведени "пръски етапи". Във Финландия спортистът падна два пъти в първите десет, но на релето, където Норвегия спечели, той не го постави. И биатлонистът направи всичко, за да покаже грешката в грешката.

Топ 4 и 4-ти етап в Hochfilzen стават супер-суперсай за Дейл. В първия от тях норвежката на 23-годишна възраст завладява дебютното си злато в спринт, също така, като спечели релето на екипа (с ниведни и братя Boe) и получиха бронз в състезанието с преследването, и във втория Sprint Race само Той загуби от съотборника по командването на нивото на удара Холму.

След първата победа, която стана третата раса в чаша кариера без пропуски, даде пролука в стадиона.

- Аз съм много емоционален, но това са сълзите на радостта. Щастлив съм да постигна голяма мечта. Това е психологическа победа ", каза Биалкит.

Не по-малко успешен за спортиста също стана световното първенство, което започна един месец по-късно в Словения. Йоханес Дало зае третото място в индивидуалната раса, като отстъпва на своя сънародник Sturla Leveld и немския корен.