Johannes Dalo - Biografija, Novosti, Foto, lični život, norveški biatlete, "Instagram" 2021

Biografija

Nakon proboja u sezoni 2020. godine, mladi i svrhovitni norveški biatlete Johannesa odali su iz grupe "uštede nade" i počeli implementirati ambicije prvaka. Sportista vjeruje da je nemoguće sanjati o najboljem životu - ali uvijek postoji mjesto za razvoj.

Djetinjstvo i mladi

Biografija Johannesa Dala počela je 23. maja 1997. godine u norveškom Lörenskoggeu, odrastao je u selu Blakera, komuni SIRUM (sada - komunijskoj lillestru u provincijskim akhershusu). Na nacionalnim takmičenjima predstavljala je tim FET Skiklubbb.

Otac Johannes Yo često se prisjetio sportsku karijeru (bio je pobjednik svjetskog prvenstva u Biatlonu među juniorom 1991. godine i nadao se da će sin otići na njegove korake. Dječak je, naravno, učestvovao u porodičnim vožnjama na skijama, ali samo za doručak sa vaflima i narančastom. Nada se rastopila, ali jednom kada je i sam dječak došao do svog oca i izjavio da želi da se uključi u Biatlon.

Pokazalo se da, sjedeći u podrumu kuće, Johannes je pronašao svoje očeve medalje - sjajnu, objesili su na prekrasne rubne vrpce. Postalo je podsticaj, dječak je mislio da bi bilo lijepo dobiti isto.

Idoli Johannesa kao djetinjstva - Ule-Einar Bjorndalen i Taria Boy, s kojim je kasnije nastupio u istom timu. Za njega su norveški prvaci uporedivi sa bogovima - dječak je sa sobom zamotao sobu s plakatima, gledao je video na YouTubeu, proučavajući tehniku. Na svom kanalu sportaš takođe možete videti i kako je mlada Dale, gola na pojasu, trčala na klizaonicima i povukao pucanje.

Biatlon

Johannes je govorio u prvim međunarodnim takmičenjima u 2017. na svjetskoj juniorskom prvenstvu (do 21) u Orsblu, Slovačku, gdje su zajedno sa DAG-om, Sander Bjorndalen, Aleksandar Pettersen, u releju, pobijedila samo u releju, u ruskog tima. U ličnim fazama sportaš je trajao 18 i 22. mjesto.

Na svjetskoj svjetskim prvenstvima u estonskoj paprici slijedila je nova srebra u releju (sa Svetom Bakkenom, Endre Speresheim i Sturd Holm olovom) i pojedine bronze u trci u progonu.

Nakon pobeda u pojedinačnim utrkama takmičenja drugog razreda - IBU kup, u decembru 2018. godine, u talijanskom ridskom, Dalle je primio šansu da se pokaže na Biatlonu Svjetskom kupu u Češkom novom mjestu na Moravu. 20. decembra zatvaranje cilja i u vodoravnom, i u vertikalnom pucnjavu, daveno je završio u Sprintu na 15. mjestu. U prolazu su Johannes pali i slomili pušku, ali završili su trku sa rezervnim, postajući 28. mjesto.

Nakon nekoliko nastupa u IBU kup sa četiri postolja u februaru, Norwezhez je učestvovao u Svjetskom kupu. Nakon 70. mesta u skraćenoj pojedinačnoj utrci u kanadskom kanadskom kanadskom kanalu, u američkom lemljenom šupljolju u Sprintu, prvih deset ušlo je u prvih deset. U sljedećoj potrazi za norveškom je postao 11. mjesto.

U daljnjem započinju u IBU kup, atlete je osvojio sprint u talijanskom val martelo, a drugi put je porastao na podijum sa broncerom. U finalu sezone, na Svjetskom kupu u glavnom gradu Norveške, Oslo, odgurnuo je kvalifikacije u trci progona, uzimajući 63. u Sprintu. Nakon šalice, sportaš je ušla u top 50 ocjena.

Johannes Dalle je pao u stalan sastav norveške reprezentacije na Svjetskom kupu 2019/2020. U prvoj ličnoj utrci - Sprint u Ostersundeu, zauzeo je 7. mjesto i na istom mjestu 4. decembra 2019. osvojila je prvu pobjedu u timnom releju, gdje su njegovi partneri bili Ellenn Evelin Bithenegor, Taria Boy i Johannes Boy.

U naredne dvije faze, u austrijskom Hochfilzenu i njemačkom Oberhofu, norveški razlozi za reprodukciju imaju ponovljeni dostignuća - u Njemačkoj, Lars Helge Birkeland postao je partneri, Erlenn Bithenegor i Vostil Shostad Kristiansen. U Njemačkom rupolding, Norvežani su se postupili francuskim i postali drugi. U prvoj polovini sezone, Dalee 8 puta je ušao u prvih 10 u pojedinim pojedinim pojedinim, najbolji su rezultati bili četvrti mesto u masovnoj početku u Oberhofu i 5. mjestu u pojedinačnoj trci u Pokleluku, Slovenija.

Dalee je postao član Norveške i na svjetskom prvenstvu u 2020. godini u italijanskom rock anteru, gdje je zauzeo 23. mjesto u Sprintu, 17. - u utrci progona, 9. - u pojedinoj utrci, 8. - u masovnoj utrci Započnite, a također ste dobili srebro u ekipnom releju, zajedno sa Christiansnom i braćom Boe. Skandinavci su ponovo zaobišli francuski.

U posljednjem dijelu sezone, nastupajući u istom sastavu kao i na svjetskom prvenstvu, Norvežani su osvojili relej na novom mjestu na Moravu, a u pojedincu početka Dalea, dva puta se uhvatio u prvih deset. Zadnje dvije faze Svjetskog kupa otkazane su zbog pandemije. Generalno, događaj je dat prvih deset, postajući četvrti u ocjeni mase počinje. Očekivalo se da će Norveška pobijediti u palicu i rangirati 1. mjesto u narodima.

Lični život

U medijima među hobima spomenuta je servis za upoznavanje Tinder. Kada su mu novinari Norveške televizije pokazali, sportaš iz srca nasmijao se.

Sada u ličnom životu Johannesa postoji stalna djevojka - iste godine Christine skudal, koji se bavi i Biatlonom. Par živi zajedno u mirnoj porodičnoj kućici u skijalištu Schushenen u blizini Lillehammera. Na Instagram računima sportaša često možete vidjeti romantične fotografije iz zajedničkog odmora - na Eiffelovoj toranj u Parizu ili od vatre u požaru u rodnoj Norveškoj.

U pobedničkom govoru na pozornici Svjetskog kupa u Austriji zahvalio je na podršci porodice - majka, oca, baka, djed i djevojku.

Johannes Dalo sada

Svjetski kup Biatlona 2020/2021 otvoren je s početka u finskom Contiolachiju. Da bi se smanjio rizik od infekcije koronavirusom, zbog smanjenja izricanja, uvedene su "faze spreja". U Finskoj je sportaš pao dva puta u prvih deset, ali na releju, gdje je Norveška pobijedila, nije ga stavio. A biatlonist je učinio sve da ukaže na grešku u grešci.

Top 4 i 4. faze u Hochfilzenu postaju super supersay za Dale. U prvom od njih, Norvežanin u dobi od 23. godine osvojio je svoje debitološko zlato u Sprintu, takođe osvajanjem ekipe relej (sa nivoom i braće Boe) i primio bronzu u trci u potrazi, a u drugoj rasi u potrazi za Izgubio je saigrača na komandi nivoa Sturle Holmu.

Nakon prve pobjede, koja je treća utrka u karijeri u šalici bez promašaja, dala je jaz na stadionu.

"Jako sam emotivan, ali suze radosti. Sretan sam što postižem veliki san. Ovo je psihološka pobeda ", rekla je Biatlete.

Ništa manje uspješno za sportaš također je postalo svjetsko prvenstvo koje je započelo mjesec dana kasnije u Sloveniji. Johannes Dalo je zauzeo treće mjesto u pojedinačnoj trci, pohranjujući mjesto svom sunarodniku Sturlu Leveld i njemački ARND Paiffer.