Johannes dalo - életrajz, hírek, fénykép, személyes élet, norvég biathlete, "Instagram" 2021

Életrajz

A 2020-as évszakban áttörés után Johannes fiatal és célzott norvég biathlete kiadta a "megmentő remény" csoportból, és elkezdte végrehajtani a bajnoki ambíciókat. A sportoló úgy véli, hogy lehetetlen álmodni a legjobb életről - de mindig van egy hely a fejlődéshez.

Gyermekkor és ifjúság

Johannes Dalo életrajza 1997. május 23-án kezdődött Norvég Lörenskogge-ban, a Blaker faluban nőtt fel, a község SIRUM (most - Lillestrom a tartományi Akhershusban). A nemzeti versenyeken a Fet Skiklubb csapat képviselte.

Johannes atya gyakran emlékeztetett a sport pályafutására (a világ Biatlon bajnokságának győztese volt a Junior 1991-es évek között), és remélte, hogy a fia a lépcsőhöz megy. A fiú természetesen részt vett a családi túrák síléc, de csak reggeli gofri és narancs. Remélem megolvadt, de ha a fiú maga maga jött az apjához, és kijelentette, hogy Biatlonban szeretne részt venni.

Kiderült, hogy a ház pincéjében ülve Johannes találta apja érmeit - ragyogó, gyönyörű, többszínű szalagok lógott. Lettem lett, a fiú úgy gondolta, hogy jó lenne ugyanaz.

Johannes bálványai, mint gyermekkori - Ule-Einar Bjorndalen és Taria fiú, akivel később ugyanabban a csapatban játszott. Számára a norvég bajnokok összehasonlíthatóak az istenekhez - a fiú csomagolta a szobát poszterekkel velük, nézte a videót a YouTube-on, tanulmányozta a technikát. A saját csatorna atléta is láthatod, hogy a fiatal dale, meztelen az övön, futott a görkorcsolyán, és húzta a felvételt.

Biathlon

Johannes 2017-ben az első nemzetközi versenyeken beszélt a világ Junior bajnokságaiban (Legfeljebb 21.) Orsbl, Szlovákiában, ahol a DAG, a Sander Bjorndalen, Alexander Fiheldom Andersen és Syndre Pettersen ezüstérmet nyert a relében az orosz csapatnak. A személyes szakaszokban az atléta 18 és 22-es volt.

A világbajnokság világbajnokságán az észt borsban új ezüstöt követtünk a relében (Svetorm Bakken, Speresheim Endre és Sturd Holm ólom) és az egyéni bronz az üldözési versenyen.

A második osztályú versenyen végzett győzelmek után - az IBU Kupa, az IBU Kupa, 2018 decemberében, az olasz Riddanban, Dalle megkapta a lehetőséget, hogy megmutassa magát a Biatlon világbajnokságában cseh új helyen. December 20-án, bezárja a célt és a vízszintes, és a függőleges lövöldözésben, Davely befejezte a sprint a 15. helyen. A folyosón Johannes elesett, és megtörte a puskát, de befejezte a versenyt a tartalékkal, 28. volt.

Több teljesítmény után az IBU csésze négy pódium februárban, Norwezhez vett részt a világbajnokságon. A 70. hely után egy rövidített egyéni versenyen a kanadai kanadai Canmonában, az amerikai forrasztott üreges a Sprint, az első tíz belépett az első tízbe. A következő törekvés a norvég lett a 11. volt.

Továbbá az IBU Kupaban az atléta megnyerte a Sprint az olasz Val Martello-ban, és a második alkalommal a bronzos dobogóra emelkedett. A szezon döntőjében, a világbajnokságon Norvégia fővárosában, Oslo, Dalled nem adta át az üldözési versenyen végzett képesítéseket, 63. sz. A pohár követése után az atléta belépett az 50 legjobb értékelésbe.

Johannes Dalle a 2019/2020 világbajnokságon a norvég nemzeti csapat állandó összetételére esett. Az első személyes versenyen - Sprint Ostersunde-ben, Dalee vette a 7. helyet, és ugyanazon a helyen, december 4-én 2019 elnyerte az első győzelmet a csapat reléjén, ahol partnerei Erlett Evelin Bithenegor, Taria Boy és Johannes Boy.

A következő két szakaszban az osztrák Hochfilzenben és a német Oberhofban a norvég lejátszási okok ismételt eredményeket mutatnak - Németországban Lars Helge Birkeland partnerekkel, Bithenegor Erlenn és Vostil Shostad Kristiansen lett. A német rupolding során a norvégok utat adtak a franciáknak, és a második lett. Az év első felében a szezon, Dalee 8 alkalommal került be a top 10-ben az egyéni kezdődik, hogy a legjobb eredményeket a 4. helyen a tömeg indul Oberhof és az 5. helyen az egyes verseny Pokletuk, Szlovénia.

Dalee tagja lett a norvég csapat, és a 2020-as világbajnokságon az olasz rock Antereselve, ahol vette a 23. helyre a sprint, a 17. - a üldözés faj, 9. - az egyes futam, 8. - a tömeges Start és ezüstöt kapott a csapat reléjén, a Christiansen és a Boe testvérekkel együtt. Skandinávok ismét megkerülték a franciát.

A szezon végső részében, ugyanabban a kompozícióban, mint a világbajnokságon, a norvégok megnyerték a relét az új helyen - Morava-ban, és az egyéni dale kezdete, kétszer is a tíz legjobbra. A világbajnokság utolsó két szakaszát a pandémia miatt törölték. Általánosságban elmondható, hogy az eseményt az első tízből adták meg, és a tömeg megkezdése után a 4. \ t Norvégia várhatóan megnyeri a Baton és az első helyen a Nations Cupban.

Magánélet

A médiában a hobbi között megemlítették a Tinder társkereső szolgáltatást. Amikor a norvég televíziók újságírói megmutatták, a szívből származó sportoló nevetett.

Most Johannes személyes életében van egy állandó lány - ugyanazon az év Christina Skudal, aki szintén Biatlont is foglalkozik. Pár együtt él egy csendes családi házban a Schushenen sípálya közelében Lillehammer. A sportolók Instagram-fiókjaiban gyakran láthatják a romantikus fotókat egy közös nyaralásból - az Eiffel-torony Párizsban vagy a Bonfire-ben a natív Norvégiában.

A világbajnokság színpadán Ausztriában a győztes beszédében köszönetet mondott a család támogatásának - anya, apa, nagymama, nagyapja és barátnője.

Johannes dalo most

A Biathlon 2020/2021 világbajnokság kezdődött a Finn Contiolachti kezdeteivel. A coronavírussal való fertőzés kockázatának csökkentése érdekében az áthelyezések csökkentése miatt "permetezési szakaszok" került bevezetésre. Finnországban a sportoló kétszer esett az első tízben, de a reléen, ahol Norvégia nyert, nem tette meg. És a biatlonist mindent megtett, hogy jelezze a hibát a hibát.

A Hochfilzen felső 4 és 4. szakaszai egyre szuper-szupersay-t jelentenek a dale számára. Az első közülük, a norvég, a 23 éves korában meghódította debütált az arany a sprint is megnyerte a csapat relé (a Levelid és Brothers Boe) és miután megkapta a bronz a törekvés versenyt, és a második sprint futam csak Elvesztette a csapattársat a Sturle Holmu szintjén.

Az első győzelem után, amely lett a harmadik versenyen egy csésze karrierem hiányossága nélkül, rés volt a stadionban.

- Nagyon érzelmes vagyok, de az öröm könnyei. Örülök, hogy elérni egy nagy álmot. Ez egy pszichológiai győzelem, "mondta a biathlete.

Nem kevésbé sikeres a sportoló számára is a világbajnokság, amely egy hónappal később Sloveniában indult. Johannes Dalo elvette a harmadik helyet az egyéni versenyen, így átadta a honfitársai Sturla Leveld és a német arnd paffer.