Серхіо Перес - біографія, особисте життя, фото, новини, автогонщик, «Формула-1», Чеко, «Інстаграм» 2021

біографія

У грудні 2020 року мексиканський автогонщик Серхіо Перес вперше в кар'єрі виграв Гран-прі «Формули-1». Пілот команди BWT Racing Point став новим національним героєм, до нього подібних результатів домагався Педро Родрігес де ла Вега - переможець етапів в Південній Африці і Бельгії в 1960-1970-х роках.

Дитинство і юність

Серхіо Перес Мендоса, в світі автогонок відомий як Чеко Перес, народився в січні 1990 року в Гвадалахарі - мексиканському «місті троянд». Сім'я, очолювана Антоніо Пересом Гамбро, протягом багатьох років цікавилася спортом. Батьки, що одружилися в молодості, мріяли про славне майбутнє для дітей.

Мати Марілу Перес Мендоса турбувалася за благополуччя хлопчиків, але тим не менше схвалила рішення обрати в якості майбутньої кар'єри автоспорт. В результаті старший син Антоніо став учасником змагань NASCAR PEAK Mexico Series, в 2008-му за кермом Dodge він виграв національний чемпіонат.

Серхіо, спочатку віддавали перевагу проводити час з сестрою Паолой, надихнувся прикладом близької людини. У 6-річному віці він отримав благословення батьків і поступив в місцеву школу картингу.

На дебютних змаганнях Чеко виграв чотири етапи. Від другого місця в загальному заліку його відокремило кілька очок. Потім були юніорські та молодіжні серії, де уродженець Гвадалахари демонстрував блискучі результати - п'ять подіумів і чемпіонський титул розцінювалися як безсумнівний успіх.

У дитинстві мексиканець катався на автомобілях різних класів, після отримання спеціального дозволу він спробував власні сили в Shifter 80 cc Championship і став володарем бронзової медалі в 1999 році. Зізнаючись кращим новачком національних чемпіонатів, син Антоніо Переса Гамбро привернув увагу менеджерів команди Escudería Telmex, підтримку юному даруванню надав мільярдер Карлос Слім Елу.

Головними досягненнями ранньої біографії вважалася бронза на змаганнях Telmex Challenge, друге місце в Кубку Мексики, участь в міжнародних змаганнях Easy Kart 125 Shootout, а також потрапляння в академію американця Джона Ськипа Бібера після вдалого виступу на «Формулі-1» і національному чемпіонаті серед машин марки Ford Mustang.

спортивна кар'єр

У 14-річному віці Перес покинув Мексику для того, щоб почати кар'єру в Європі. Підлітку спочатку було важко жити без підтримки матері і батька. Карлос Слім і менеджери команди Telmex постаралися скрасити важкі будні. З їх легкої руки в 2005-му мексиканець дебютував у німецькій «Формулі-БМВ».

У молодіжному чемпіонаті Перес, який потрапив в компанію талановитого, довгий час залишався непомітним. Пара років пішла на «притирання» до автомобіля і вивчення складних гоночних трас. Керівників команди влаштовували результати, які демонстрував мексиканець, після етапу Кубка націй A1GP в Шанхаї йому «пробили» місце в «Формулі-3».

В основному першості Ф3 Перес склав конкуренцію пілотам команди Carlin, але не досяг очікуваного результату. У Евросерии він, до розчарування співвітчизників, зупинився за крок від призів. Проте, здобувши 4 перемоги на етапах, гонщик отримав додаткове фінансування від телекомунікаційної компанії Telmex і продовжив шлях до слави в змаганнях GP2 Asia і GP2.

Нові конфігурації трас припали до душі уродженцю Гвадалахари, який в кваліфікації і на старті на рівних боровся з партнером по команді і майбутніми власниками нагород. Однак в гонках команда Arden International дотягувала до ідеалу, і Чеко в підсумковому протоколі залишився далеко позаду Ніко Хюлькенберга, Віталія Петрова і Лукаса Ді Грассі, які посіли призові місця.

У 2010-му, коли лідери покинули серію, ситуація змінилася. Перес, який перебрався в Addax Team, регулярно очолював пелотон. Задовго до закінчення чемпіонату мексиканець гарантував собі 2-е місце в підсумковому протоколі. Розчаруванням стало те, що спроби вирвати титул з рук венесуельця Пастора Мальдонадо ні до чого не привели.

Віце-чемпіонство забезпечило Серхіо суперліцензій, необхідної для участі в королівських гонках. Спонсори домоглися місця в молодіжній академії «Скудерії Феррарі» і контракту з командою Sauber, яка виступала в «Формулі-1». Молода людина швидко освоївся і став боротися з іменитими «середняками». На жаль, помилки тактиків і інженерів, а також серйозна аварія на міській трасі в Монако позбавили мексиканця декількох підсумкових очок.

У другому сезоні швейцарські інженери довели болід до оптимальної кондиції. У Монреалі Перес фінішував третім, а в Монці і на Сепанг був другим. Це зацікавило власників команд, що домінували в розіграші Кубка конструкторів. Чеко запросили в McLaren, коли Льюїс Хемілтон пішов в Mercedes.

Сезон 2013 року показав, що мексиканець не спрацювала з колективом з Великобританії, довелося в терміновому порядку шукати новий рівноцінний контракт.

Більше за інших в середині 2010-х в грошах потребувала команда Force India. Пілота, що спонсорується мільярдером, з розпростертими обіймами прийняли там.

Перед стартом нового сезону індійці сконструювали потужну машину, за кермом якої талановитий Чеко заробив солідну кількість очок. Помилки, характерні для дебютантів, пробачили після подіуму в Бахрейні, керівник Віджей Малья без вагань запропонував пілотові залишитися на тривалий термін.

Перес виправдовував довіру і 4 рази добирався до п'єдесталу. Треті місця на Гран-прі Росії, Монако, Європи та Азербайджану і часті потрапляння в очкову зону дозволяли в командному заліку обходити таких грізних суперників, як McLaren-Honda, Renault, Toro Rosso-Ferrari, Sauber-Ferrari і Williams-Mercedes.

У 2018 році, коли батько Ленса Стролла викупив у Віджея Малья активи і перейменував команду в Racing Point, автогонщик, що пілотував машину з номером 11, утримався на плаву. На жаль, подальша пара сезонів не принесла гучних успіхів. Це змусило керівництво на чолі з канадським бізнесменом навесні 2020 року підписати контракт з чотириразовим чемпіоном світу Себастьяном Феттелем і залишити мексиканця не при справах.

Особисте життя

В кінці 2010-х в ЗМІ просочилася інформація про особисте життя Переса. В інтернеті з'являлися фото подруги Кароли Мартінес і інших членів сім'ї.

Влітку 2018 го стало відомо, що закохані молоді люди, які виховували спільну дитину, за обопільною згодою вирішили вступити в законний шлюб. Через 15 місяців автогонщик знову став батьком, з цього моменту вільний час Чеко проводить з дружиною і дітьми.

Серхіо Перес зараз

У грудні 2020 року Перес, який проводить останній сезон в Racing Point, домігся неймовірного успіху. Опинившись на останньому місці після аварії за участю болідів команд «Ред Булл» і «Феррарі», мексиканець зробив неможливе і в підсумку очолив пелотон.

Зараз перше місце на Гран-прі Сахір є найкращим досягненням в кар'єрі. Другим і третім в драматичній гонці стали Естебан Вікон і Ленс Стролла.