Анастасиа Схевцхенко - Биографија, Новости, фотографија, Лични живот, Биатлете, Инстаграм 2021

Биографија

Анастасиа Схевцхенко је предодређена да постане биатлонска звезда, јер је била одгајана у спортску породицу и већ је у раном добу настала за скије. Девојка је успела да се изјасни да је чак и када је наступила на нивоу млађег и наставила да освоји нове врхове након преласка на одраслу особу.

Детињство и омладина

Анастасиа Схевцхенко рођена је 11. јуна 1999. године у руском граду Омск-а. Девојка је расла у породици професионалних скијаша, што је утицало на њен избор живота. Али, за разлику од родитеља, Настиа је одлучила да изгради каријеру у Биатлону.

Први кораци у професионалној спортској Анастасији урадили су под вођством тренера Татиане Федорова. Све ово време, поред славне личности био је старији брат Алексеј, који је то усмерио и подржавао. Стога је, када је момак позван да тренира у Јекатеринбургу, биатлониста је одлучио да крене за њим. Почела је да студира у Дубову бр. 1, где је Михаил Схисхилов постао њен тренер.

Након дипломирања из школе, Схевченко је одлучио да настави спортско образовање. Постала је студент Института за физичку културу Јекатеринбург, где је студирао у специјалитету "наставник тренера".

Биатхлон

По први пут је настии привукао пажњу назад у 2015. години, када се живо изведено на свим руским такмичењима Биатлона. Освојила је златне медаље у спринту и трци од 7,5 КМ и у наредним годинама више пута постала је победник на овом турниру.

У 17, Схевченко је 3. на КСИИИ Зимски европски олимпијски фестивал КСИИИ Зимски европски олимпијски фестир, који је одржан у турском Ерзуруму. Већ годину дана касније постала је власник награда јуниорског првенства у руском биатлону, где је злато освојио у спринту и сребро у маси.

Истог 2018. године Биатлонист је отишао у свет Светске првенства у јуниорском првенству, од којих је изабран Естонски град Одеа. На такмичењу за славне личности, било је могуће да се други на основу појединачне трке није било у другим категоријама. Била је у кораку из наградне собе у релеју, била је 7. у трци прогоне и само 23. у Спринту.

Следеће године су памтили навијачи Анастазије због бронзане медаље, које је освојила у Супер Тужилаштву на руским првенствима у Тиумен. Чак и тада, спортски стручњаци и тренери прорисули су девојку у звезде славе Биатлона, а она је успела да оправда очекивања.

У 2020. спортисти је постао члан Јуниорског Светског првенства у Швајцарској, на основу резултата који је постао власник 3 награде и осигурао Руски национални тим 1. место у табели медаља. Анастасиа Кхалиулилина, Анастасиа Гореев и Алина Кудисов, који су, заједно са којима је освојила сребро, постала партнер Настиа. Касније је Биатлета признала да је током пуцања са положаја стајала са њим била конфузија: лед је заглављен у диоптри, због колико времена мора да изгуби и направи додатни ударац.

Али пратећи резултате спринта, славна особа је добила дуго очекивано злато. Али овде није било без инцидената, јер су тренери заглавили и заборавили на награду, тако да су руски спортисти оставили унапред времена. Схевченко је успео да се попне на постоље само након расе прогоне, где је такође постала вођа.

Али Настиа се није престала да је насела и убрзо је показала на јуниорском Европском првенству у Хоцхфилзену, где је постао трећи у Спринт-у, дајући само представник Украјине Катарине Бецх и Француске Лауре Буком. Након тога, славна особа је одлучила да жели да настави да се такмичи на нивоу одрасле особе. Схевченко је ојачао своје амбиције са сребрном медаљом, освојио се током трке Спринт на руском купу.

Лични живот

Целебрити се не рекламира детаље личног живота, радије фокусира на спортска достигнућа. Према информацијама из отворених извора, он се налази са биатлонистичким Цирилом Бахином.

Анастасиа Схевцхенко сада

Година 2021. почела је за Анастасију из самопоузданих перформанси у Купу Ибу у немачком аргеру, где су Руси узели сва места на пиједесталу након резултата спринта. Златна медаља освојила је Татиану Акимов и Сребро - Валери Васнетсова. Схевцхенко је завршио трећи, она је претерано на удаљености од 7,5 КМ у 22. минути и 53 секунде са чистом пуцњавом, која га је пружила бронзом.

Сада Биатлете наставља да обуче навијачи да удовољи новим достигнућима. Она дели са њима успех на страници у "Инстаграму", где објављује фотографије и видео записе.