Anastasia Shevchenko - Biografie, Știri, Foto, Viață personală, Biatlete, Instagram 2021

Anastasia Shevchenko a fost destinată să devină o stea Biatlon, deoarece a fost adusă într-o familie sportivă și deja la o vârstă fragedă a apărut pentru schiuri. Fata a reușit să se declare, chiar și atunci când a jucat la nivelul junior și a continuat să cucerească noile noduri după trecerea la adulți.

Anastasia Shevchenko sa născut la 11 iunie 1999 în orașul rusesc Omsk. Fata a crescut în familia schiorilor profesioniști, care și-a influențat alegerea stilului de viață. Dar, spre deosebire de părinți, Nastya a decis să construiască o carieră în Biatlon.

Primii pași din sporturile profesionale Anastasia au făcut sub conducerea antrenorului Tatiana Fedorova. În tot acest timp, lângă celebritate a fost fratele bătrân Alexey, care a îndrumat și îl susține. Prin urmare, când tipul a fost chemat să se antreneze în Yekaterinburg, biatlonistul a decis să meargă după el. A început să studieze în Owor nr. 1, unde Mikhail Shishilov a devenit antrenorul său.

După absolvirea școlii, Shevchenko a decis să continue educația sportivă. Ea a devenit student la Institutul de Cultură Fizică Yekaterinburg, unde a studiat în specialitatea "profesor de formator".

Biatlon.

Pentru prima dată, Nastya a atras atenția înapoi în 2015, când a fost realizată în mod viu la concursurile din Biatlon All-Rus. A câștigat medalii de aur în Sprint și o cursă de 7,5 km și în anii următori a devenit în mod repetat câștigătorul acestui turneu.

La 17 ani, Shevchenko a clasat pe locul 3 la Festivalul Olimpic al Olimpice al XIII-lea, printre juniori, care a avut loc în Erzurum turcesc. Deja un an mai târziu, ea a devenit proprietarul premiilor Campionatului Junior Biatlon Russ, unde aurul a câștigat în sprintul și argintul în masă.

În același timp 2018, biatlonistul a mers la campionatele mondiale de juniori, locul căruia a fost aleasă orașul estonian Oda. La concursul de celebritate, a fost posibil să vină a doua pe baza rasei individuale, dar nu a rezolvat rezultate ridicate în alte categorii. Ea a fost într-un pas dintr-o cameră de premiere în releu, a fost a 7-a în cursa de persecuție și numai 23 din sprint.

Anul următor a fost amintit de fanii Anastasiei datorită medaliei de bronz, pe care ea a câștigat-o în super-urmărire la Campionatele Ruse din Tyumen. Chiar și atunci, experții și antrenorii sportivi au împrăștiat fata la stelele lui Biatlon și ea a reușit să justifice așteptările.

În 2020, atletul a devenit membru al Campionatului Mondial Junior din Elveția, pe baza rezultatelor cărora a devenit proprietarul a 3 premii și a asigurat echipa națională a echipei rusești în clasamentul medaliei. Anastasia Khaliullina, Anastasia Goreev și Alina Kudisov, care, împreună cu care a câștigat Silver, a devenit partener al lui Nastya. Mai târziu, Biatletul a recunoscut că în timpul fotografiei din poziția în picioare cu ea a existat o confuzie: gheața a fost blocată în dioptra, din cauza a ceea ce a trebuit să piardă și să facă o lovitură suplimentară.

Dar, urmând rezultatele sprintului, celebritatea a avut un aur mult așteptat. Dar aici nu a fost fără incident, pentru că antrenorii au rămas și au uitat de recompensare, așa că sportivii ruși au rămas înainte de timp. Shevchenko a reușit să urce pe piedestalul numai după cursa de persecuție, unde a devenit și liderul.

Dar Nastya nu sa oprit la atins și, în curând, sa arătat din nou la Campionatul European de Junior din Hochfilzen, unde a devenit a 3-a în sprint, oferind doar reprezentantului Ucrainei Catherine Bech și Francezăwoman Laura Buko. După aceea, celebritatea a decis că a vrut să continue să concureze la un nivel de adult. Shevchenko și-a întărit ambițiile cu o medalie de argint, cucerită în timpul cursei de sprint din Cupa Rusă.

Viata personala

Celebritatea nu promovează detaliile vieții personale, preferând să se concentreze asupra realizărilor sportive. Conform informațiilor din surse deschise, se găsește cu Biatlonistul Cyril Bahin.

Anastasia Shevchenko acum

Anul 2021 a început pentru Anastasia de la o performanță încrezătoare la Cupa Ibu din Arberul German, unde rușii au luat toate locurile pe piedestal după rezultatele sprintului. Medalia de aur a câștigat Tatyana Akimov și Argint - Valery Vasnetsova. Shevchenko a terminat a 3-a, a depășit o distanță de 7,5 km în 22 de minute și 53 de secunde, cu o fotografie curată, care a oferit-o cu bronz.

Acum, Biarthlete continuă să se antreneze din greu pentru a mulțumi fanilor cu noi realizări. Ea împărtășește cu ei succesul pe pagina din "Instagram", unde publică fotografii și videoclipuri.