Robert Schwartzman (vrapues) - Biografia, jeta personale, photo, lajmet, formula 2, babai, vdekja shkaku 2021

Biografi

Robert Schwarzman - racer rus nacionaliteti hebre. Megjithëse ky sport nuk është shumë i popullarizuar në hapësirën post-sovjetike, i riu gjithmonë vë qëllime të larta dhe nuk ka frikë të sakrifikojë të gjitha për hir të fitores.

Fëmijërisë dhe të rinjve

Robert Mikhailovich Schwarzman ka lindur më 16 shtator 1999 në Shën Petersburg, Rusi. Ati Mikhail kishte një biznes, firmën në shitjen me lule.

Robert Që nga makina lodër e dashurisë së fëmijërisë, makina elektrike rode dhe biçikleta. Karting u ngrit nga 4 vjet, mori pjesë në dy gara në Rostov dhe një në Kursk për të marrë një licencë. Dhe së shpejti konkurrenca filloi në Itali. Harta e parë e pilotit rishtar kushton 3 mijë euro, ai u soll nga Gjermania në një formë të disassembled.

Pjesa më e madhe e kohës djali jetonte në Itali, dhe shkoi në shkollë atje. Prindërit u zhvendosën me të. Në kontekstin e klimës ruse, ishte e vështirë për gara.

Në garat, Robert dhe Mikhail komunikuan vazhdimisht dhe kanë drekë me Max Ferstappen, George Russell, Charl, Leclerk dhe prindërit e tyre. Mick dhe Michael Schumachers ishin gjithashtu të pranishëm, dhe kampioni shtatë herë u mbajt me të gjithë në një par, pa ndonjë arrogancë.

Në vitin 2008, Schwartzman fitoi në Botën Grand Finals EMANKARKART në klasën e makinave me një motor 60cc. Një vit më vonë, përsëris suksesin. Në fund të sezonit, ai bëri debutimin e tij në kategorinë 60mini dhe fitoi triumfin në konkurrencën Trofeo Delle Industrie.

Garë

Në vitin 2013, Robert mund të fitonte kampionatin botëror të Martit. Racer fluturoi jashtë rrugës, u kthye, u kap me kundërshtarin, ata u zhvendosën dhe nuk dhanë për të fituar. Konkurenti u dënua, por Schwartzman mbeti në vendin e tretë.

Babai dhe djali vendosën të largohen nga kart dhe të përgatiten për garat serioze për të filluar një fazë të re në biografinë sportive të Robertit. Për hir të kësaj humbi sezonin e ardhshëm.

Më shumë € 5 milion tashmë kanë përfunduar në karrierën Schwartzman. Paraja tashmë ka përfunduar, por në këtë kohë vrapuesi ra nën kujdestarinë e Racing SMP dhe Boris Rothenberg.

Në vitin 2015, ruse foli në dy kampionatin e Formulës 4, gjermanisht dhe italisht, duke marrë vendin e katërt dhe të tretë. Në përgjithësi, projektligji fitoi tre fitore, ai e përfundoi atë shtatëmbëdhjetë herë në podium dhe fitoi pesë gara kualifikuese. Një rezultat mbresëlënës, duke pasur parasysh se rivalët rivale ishin 2-3 vjet më të vjetër.

Në nëntor 2017, Robert nënshkroi një kontratë me Akademinë e Ferrarit. Kjo do të thoshte se ai kishte një shans në të ardhmen për t'u bërë një pilot "Formula 1", seritë më prestigjioze gara në botë.

Në shtator të vitit 2019, pjesëmarrësi rus i ekipit Premiga gara u bë kampion i Formula 3. Ai mori vendin e dytë në garën e parë të fazës përfundimtare të kampionatit dhe u shpërbë nga konkurrentët për një distancë të paarritshme.

Jeta personale

Atleti pëlqen të ulet në rrjetet sociale dhe të lexojë komentet e tifozëve. Klubet tani nuk shkojnë, preferon të jenë në shtëpi me familjen. Si një hobi është e angazhuar në Boxing Krav-Maga, e zhvilluar nga ushtria izraelite.

Gjatë trajnimit dhe konkurrencës, nuk ka kohë për të menduar për jetën personale, por në kohën tuaj të lirë, vrapuesi i takon vajzat në Tinder. Edhe pse në një intervistë, Robert pranoi se do të donte të fillonte një marrëdhënie serioze.

Rritja e Schwartzmanit 183 cm, pesha 64 kg.

Robert Schwartzman tani

Në prill 2020, Robert humbi babanë e tij. Shkaku i vdekjes u bë koronavirus. Mikhail Schwartzman ishte vetëm 52 vjeç. Djali u bë president i "Coloropttorga" dhe u detyrua të gërmojë në këtë biznes. Por ai vazhdoi të merrte në konsideratë qëllimin kryesor të fitores në Formula 1, ishte për atë që prindi i tij ëndërronte. Partneri i tij do të donte të kishte një pilot më me përvojë, i cili ka diçka për të mësuar. Për shembull, Sebastian Vettel.

Në gusht 2020, në garat në Silverstone, Schwarzman dhe Schumacher u përplasën në autostradë. Në fund, Mick ishte i dyti, dhe Robert dëmtoi pjesën e përparme të frontit të makinës dhe nuk mund të fitonte pikë.

Në shtator, atleti përgatiti një dizajn të veçantë të përkrenare për fazën e shtëpisë "Formula 2", e cila u mbajt në Soçi. Vizatimi tradicional nën Khokhloma Robert shtoi shirita në ngjyrat e flamurit rus. Në profilin e kalorës në "Instagram" një foto të një makine me një shqiponjë me dy koka në kapuç, siç u shfaq edhe një provë e patriotizmit të tij.

Nikita Mazepine dhe Robert Schwartzman

Më 29 nëntor 2020, Schwarzman fitoi garën e dytë të fazës së 11-të "Formula 2" në Bahrein. E dyta u bë rusisht Nikita Mazepine. Vendi i tretë në podium mori Delapse zvicerane Louis. Mick Schumacher erdhi në vijën e finishit të shtatë.

Megjithatë, gjermani u drejtua nga kompensimi i përgjithshëm, i dyti ishte Allott Callum, i treti - Mazepine, Schwartzman - i katërti.

Më 7 dhjetor 2020, "Twitter" Channel "Match TV" u shfaq lajmi se ruse do të mbetet në Formula 2 në vitin 2021. Ky vendim është bërë nga i gjithë ekipi i Prema.