Robert Schwartzman (Racer) - Biografie, viață personală, Foto, Știri, Formula 2, Tată, Death Cauză 2021

Biografie

Robert Schwarzman - cetățenia evreiască a Rusiei Rusă. Deși acest sport nu este prea popular în spațiul post-sovietic, tânărul a pus întotdeauna obiective mari și nu se temea să sacrifice totul de dragul victoriei.

Copilarie si tineret

Robert Mikhailovich Schwarzman sa născut la 16 septembrie 1999 în St. Petersburg, Rusia. Părintele Mihail a avut o afacere, firma asupra en-gros de flori.

Robert din copilărie a iubit mașini de jucărie, mașini electrice și biciclete. Karting a luat de la 4 ani, a participat la două curse din Rostov și unul în Kursk pentru a obține o licență. Și curând, concursul a început în Italia. Prima hartă a pilotului Novice costă 3 mii €, a fost adus din Germania într-o formă dezasamblată.

De cele mai multe ori băiatul a trăit în Italia și a mers la școală acolo. Părinții s-au mutat cu el. În contextul climatului rusesc, a fost dificil pentru curse.

La concursuri, Robert și Mihail au comunicat constant și au prânz cu Max Ferstappen, George Russell, Charl, Leclerk și părinții lor. Mick și Michael Schamachers au fost, de asemenea, prezenți, iar campionul de șapte ani a fost ținut cu toată lumea la par, fără aroganță.

În 2008, Schwartzman a câștigat în Grand Finale Easykart din clasa de mașini cu un motor de 60cc. Un an mai târziu, am repetat succesul. La sfârșitul sezonului, el a debutat în categoria 60 de minute și a câștigat triumful în competiția Trofeo Delle Industrie.

Rasă

În 2013, Robert ar putea câștiga Campionatul Mondial Martal. Racer a zburat din traseu, sa întors, a prins adversarul, au fost mutați și nu au dat să câștige. Concurentul a fost pedepsit, dar Schwartzman a rămas pe locul al treilea.

Tatăl și fiul au decis să părăsească kart și să se pregătească pentru competiții serioase pentru a începe o nouă etapă în biografia sportivă a lui Robert. De dragul acestui lucru a ratat sezonul următor.

Mai mult de 5 milioane de euro s-au încheiat deja în cariera Schwartzman. Banii s-au încheiat deja, dar în acest moment cursa a căzut sub custodia de curse SMP și Boris Rothenberg.

În 2015, rusul a vorbit în două campionate de formula 4, germană și italiană, luând al patrulea și al treilea loc. În general, proiectul de lege a câștigat trei victorii, a terminat-o de șaptesprezece ori pe podium și a câștigat cinci rase de calificare. Un rezultat impresionant, având în vedere că rivalii rivali aveau 2-3 ani mai în vârstă.

În noiembrie 2017, Robert a semnat un contract cu Academia Ferrari. Aceasta a însemnat că a avut o șansă în viitor să devină un pilot "Formula 1", cea mai prestigioasă serie de curse din lume.

În septembrie 2019, participantul rus al echipei Prema Racing a devenit campionul formulei 3. El a luat locul al doilea în prima cursă a etapei finale a campionatului și sa despărțit de concurenți pentru o distanță inaccesibilă.

Viata personala

Atletul iubește să stea în rețelele sociale și să citească comentariile fanilor. Cluburile nu merg acum, preferă să fie acasă cu familia. Deoarece un hobby este angajat în Boxing Krav-Maga, dezvoltat de armata israeliană.

În timpul formării și concurenței, nu există timp să ne gândim la viața personală, dar în timpul liber, Racer întâlnește fetele din Tinder. Deși într-un interviu, Robert a recunoscut că ar dori să înceapă o relație serioasă.

Creșterea lui Schwartzman 183 cm, greutate 64 kg.

Robert Schwartzman acum

În aprilie 2020, Robert și-a pierdut tatăl. Cauza morții a devenit coronavirus. Mikhail Schwartzman avea doar 52 de ani. Fiul a devenit președinte al "Coloropttorga" și a fost forțat să se afle în această afacere. Dar el a continuat să ia în considerare obiectivul principal al victoriei în Formula 1, era vorba despre faptul că părintele lui a visat. Partenerul său ar dori să aibă un pilot mai experimentat, care are ceva de învățat. De exemplu, Sebastian Vettel.

În august 2020, pe cursele din Silverstone, Schwarzman și Schumacher s-au ciocnit pe autostradă. În cele din urmă, Mick a fost al doilea, iar Robert a deteriorat partea frontală a mașinii și nu a putut câștiga puncte.

În septembrie, atletul a pregătit un design special al cascaului pentru etapa de origine "Formula 2", care a avut loc în Sochi. Desenul tradițional sub Khokhloma Robert a adăugat benzi în culorile steagului rusesc. În profilul călărețului din "Instagram" o fotografie a unei mașini cu un vultur dublu pe capotă, ca o dovadă a patriotismului său.

Nikita Mazepine și Robert Schwartzman

La 29 noiembrie 2020, Schwarzman a câștigat a doua cursă a celei de-a 11-a etape "Formula 2" din Bahrain. Al doilea a devenit Nikita Mazepină rusă. Locul al treilea de pe podium a luat-o pe elvețiană Louis delapse. Mick Schumacher a venit la linia de finisare a șaptea.

Cu toate acestea, germanul a fost condus de offsetul general, al doilea a fost Callul Aylott, al treilea Mazepine, Schwartzman - al patrulea.

La 7 decembrie 2020, canalul "Twitter" "Match TV" a apărut vestea că Rusul va rămâne în Formula 2 în 2021. Această decizie a fost făcută de întreaga echipă de prema.