Тамара Вороніна - біографія, новини, особисте життя, біатлон, Кубок світу, фото, "Інстаграм" 2 021

біографія

Тамара Вороніна з юних років звикла до труднощів, адже вона вибрала для себе вид спорту, в якому немає місця слабкості. Завдяки наполегливості та цілеспрямованості дівчина змогла досягти висот в біатлоні і підкорити серця глядачів.

Дитинство і юність

Тамара Ігорівна Вороніна народилася 8 липня 1985 року в російському місті Кам'янка-Уральському. Дівчинка з ранніх років цікавилася спортом: грала в баскетбол, займалася тхеквондо, але довго в гуртках не затримувалася. Уже в 5-му класі у Томи виявилися задатки біатлоністки. Дізнавшись про те, що секцію відвідують її однокласники, школярка вирішила спробувати свої сили і незабаром почала займатися під керівництвом Василя Чемезова.

Щоб стати чемпіонкою, Вороніної довелося пройти лижну підготовку, навчитися стріляти. Після 9-го класу вона прийняла непросте рішення виїхати з рідного міста, щоб навчатися в Екатеринбургском училище олімпійського резерву № 1. Розлука з близькими була важкою, але дівчинка продовжувала приїжджати в гості до батьків і першого тренера, а в секції біатлону змогла знайти вірних друзів , які поділяли її інтерес до спорту.

Як і інші спортсмени, Тамара замислюється над тим, щоб зайнятися тренерською роботою після завершення змагальної кар'єри. Вона отримала освіту, пов'язану зі спортом. Дівчина поступила в Уральський державний університет фізичної культури за спеціальністю «сервіс в індустрії спорту».

Особисте життя

На інтерв'ю біатлоністка поводиться скромно і рідко говорить про особисте життя. У неї є молодий чоловік, який теж займається спортом. Вільний час знаменитість проводить з друзями, любить дивитися змагання зі змішаних єдиноборств.

Біатлон

Змагальна діяльність майбутньої чемпіонки почалася з участі в Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, який проводився в 2013 році. Досягти високих результатів дівчині не вдалося: вона зайняла 39-е місце в спринті і 16-е в індивідуальному забігу, але змогла добре проявити себе і запам'ятатися глядачам.

Рік по тому в біографії спортсменки трапилася перша важлива перемога. Разом з іншими представницями збірної Росії Лілією Давлетшина і Марією Івановою вона змогла виграти 2-е місце на етапі естафети юніорського чемпіонату. Особистий результат був нижче - 34-е місце в гонці переслідування і спринті, 13-е в індивідуальному забігу.

Наступний сезон Тома почала з перемог. Вона добре показала себе під час індивідуального заїзду на лижероллерах, що проводився під час літнього першості Росії в Іжевську. За результатами змагання Вороніна виявилася на верхній сходинці турнірної таблиці. Не менш вражаючим було її поява на зимовій гонці переслідування в Саранську, де вона знову завоювала перемогу. Пізніше дівчина виграла в мас-старті.

Досягнення дозволили спортсменці потрапити в список біатлоністів, які вирушили на юніорську першість Європи в Поклюці. Але поїздка не виправдала очікувань, як і чемпіонат світу в Кейла-Гредіштя, адже Тамарі так і не вдалося піднятися в рейтингу вище 15-й позиції.

Юніорська кар'єра біатлоністки закінчилася взимку на Універсіаді, яка проводилася в казахстанському місті Алмати. Змагання включали гонка-переслідування, мас-старт і індивідуальну гонку, на яких дівчині вдалося увійти в топ-15 підсумковій таблиці. Тільки під час спринту вона виявилася на 16-му місці.

Незабаром після переходу в дорослий спорт Вороніна зайняла 2-е місце в індивідуальній гонці на чемпіонаті Росії. Згодом стало ясно, що сильною стороною біатлоністки є влучність, заради цього вона навіть зважилася на операцію по поліпшенню зору. Але в швидкості дівчина поступається, через що часом програє змагання.

2018 рік видався для Вороніної сприятливим. Вона завоювала бронзову медаль Кубка IBU в Ханти-Мансійську, а потім взяла участь в Кубку Росії, де зайняла перші місця в мега-мас-старті і спринті. Рік по тому дівчині пощастило потрапити до складу збірної Росії, яка бере участь в Кубку світу.

Перший етап змагань, який проводився в швейцарському Естерсунді, був для дівчини вдалим. Вперше в своїй кар'єрі вона потрапила в топ-15 такого масштабного змагання, опинившись на 14-му рядку після індивідуального забігу. Але потім фортуна відвернулася від спортсменки, і вона не виконала критерії відбору, необхідні для участі в січневому етапі змагання, який проводився вже в 2020 році.

Замість цього Тамара вирушила на Кубок Росії з перспективою потрапляння на Кубок IBU. Але зібратися з силами їй так і не вдалося, за підсумками проведення змагання «Іжевська гвинтівка» Вороніна виявилася на 11-му рядку.

Тамара Вороніна зараз

Зараз Тамара продовжує будувати спортивну кар'єру, радуючи шанувальників новими досягненнями. У сезоні 2020/2021 Вороніна знову поповнила склад збірної Росії і відправилася на Кубок світу, який стартував в листопаді 2020 го в фінському Контіолахті.

Дівчина віддає перевагу закритий спосіб життя: не публікує фото в купальнику, рідко оновлює сторінку в «Інстаграме» і не веде блог в «Твіттері». Вороніна намагається залишатися в гарній формі і при зрості 169 см важить 59 кг.