Георгій Щенніков - біографія, фото, особисте життя, новини, футбол 2021

біографія

Георгій Щенніков - успішний російський футболіст, захисник московського ЦСКА і збірної країни. Триразовий чемпіон Росії з футболу, тричі виграв Кубок і Суперкубок Росії. Учасник чемпіонату світу з футболу 2014 року і чемпіонату Європи 2016 року. Син чотириразового чемпіона світу Михайла Щенникова, який виграв в 1996 році олімпійське срібло зі спортивної ходьби, помножив славу батька: в 18 років завоював титул кращого молодого футболіста Росії.

Дитинство і юність

Народився майбутній захисник ЦСКА і російської збірної в столиці навесні 1991 року. Атмосфера, яка панувала в будинку, не залишала Георгію іншого варіанту, окрім як стати спортсменом. І батько, і мати Щенникова присвятили життя спорту: тато - спортивної ходьби, мама - легкої атлетики.

Георгій Щенніков в дитинстві

У «армійську» футбольну школу юного москвича привів батько. Хлопчик, який навчався в п'ятому класі, потрапив в талановиті руки тренера Миколи Коновалова. Через рік Георгій Щенніков привіз наставнику головний приз юнацького турніру в Астрахані.

Валерій Газзаєв, побачивши юного футболіста в грі, назвав його найбільш талановитим гравцем серед ровесників. Висока оцінка метра окрилила Щенникова, змусивши подвоїти старання.

Футбол

У 2007 році Георгій Щенніков відкрив нову главу спортивної біографії: після закінчення спортивної школи отримав запрошення і влився в запасний склад команди ЦСКА. Дебют відбувся в 2008-му, на виїзному матчі, де суперниками «армійців» стали гравці «Торпедо». Команди зійшлися в матчі-поєдинку за 1/16 Кубка Росії.

Георгій Щенніков в клубі ЦСКА

Потім відбувся матч ЦСКА проти калінінградської «Балтики», який Георгій Щенніков провів від початку до фінального свистка. Фанати «червоно-синіх» оцінили яскравого гравця: армія його шанувальників зросла в рази.

Ще одну кубкову гру і свій третій матч захисник провів в основній команді. Противниками стали іспанські футболісти клубу «Депортіво». Щенніков з'явився на полі в кінці другого тайму, на 86-ій хвилині, в результаті заміни гравця. «Армійці» здобули блискучу перемогу з рахунком 3: 0.

Футболіст Георгій Щенніков

У лютому 2008 року Георгій Щенніков знову провів на полі весь матч, зігравши проти британської «Астон Вілли» в тому ж турнірі на кубок УЄФА. Всього за молодіжний склад захисник провів 23 матчі. Дебют молодого футболіста за основний склад відбувся в кінці літа 2009 року. На чемпіонаті країни Щенніков воював в матчі 1/16 Кубка Росії проти «чорно-білих» з володимирського «Торпедо». У прем'єр-лізі футболіст відіграв 25 матчів.

Перша престижна нагорода дісталася москвичеві навесні 2009 року: в березні Щенніков став володарем Суперкубка Росії. А в травні того ж року в його скарбничці виявився і Кубок країни. Після підбиття підсумків року Георгія назвали відкриттям сезону і внесли його ім'я в топ-33 кращих гравців чемпіонату.

У 2010 році армійці дійшли до чверті фіналу ліги чемпіонів, що для Щенникова стало хорошим поштовхом до подальшого розвитку. Влітку 2011-го через рецидив отриманої навесні травми гомілковостопного суглоба захисник випав з процесу тренувань. На поле Георгій повернувся лише в жовтні.

Відзначитися Щенніков зумів в березні 2014 року в грі Кубка Росії. Противниками ЦСКА стали футболісти з грозненського клубу «Терек». Москвич записав на свій рахунок вирішальний м'яч на 111-й хвилині гри. Гол став першим для Георгія в складі «червоно-синіх».

Георгія Щенникова, чий зріст 1,8 м при зростанні 75 кг, називають найсильнішим гравцем лінії оборони армійців, хоча на його рахунку не так багато забитих м'ячів в ворота противника. Але кількість голів - не показник ефективності для захисника.

У молодіжній збірній країни Георгій Щенніков з'явився в 2009 році, зігравши за команду в 5 матчах. У 2013-му брав участь в чемпіонаті Європи. У складі національної збірної гравець дебютував в серпні 2012-го: російській команді, яку тренував Фабіо Капелло, протистояла збірна Кот-д'Івуару.

На початку літа 2014 року Георгій Щенніков увійшов в остаточний склад російської збірної, сформований для чемпіонату світу в Бразилії. Але на поле захисник так і не з'явився.

Георгій Щенніков в збірній Росії

З 2016-му перспективний захисник потрапив в заявку збірної Росії на чемпіонат Європи. У червні вийшов у складі команди країни на матч проти збірної Англії. На 72-й хвилині отримав жовту картку і штрафний удар, який дозволив британцям забити м'яч у ворота росіян. На останніх хвилинах гри Георгій Щенніков віддав гольовий пас на захисника Василя Березуцького, що дозволило завершити матч нічиєю.

У лютому 2013 року «Известия» повідомили про завершення переговорів керівництва ЦСКА з Щенникова з приводу продовження контракту, термін якого закінчився. Сторони швидко домовилися і підписали нову угоду на 5 років. Футболістові підвищили зарплату, яка (за інсайдерською інформацією) становить $ 1 млн на рік без урахування бонусів.

Особисте життя

З майбутньою дружиною Діаною Георгій Щенніков познайомився в шкільні роки. Тривалий роман з дівчиною пройшов випробування часом і увінчався весіллям, яку захисник армійців зіграв після перемоги ЦСКА на чемпіонаті Росії в 2013 році.

Георгій Щенніков і його дружина Діана

Команда була присутня на торжестві в повному складі і подарувала молодятам відеопривітання: 20-хвилинне скетч-шоу з перевдяганнями і гримом. У «акторської» трупі виявилися воротар ЦСКА Ігор Акінфєєв і тренер Леонід Слуцький.

Влітку 2014 року дружина подарувала Георгію первістка - сина Данила, а влітку 2017 го у пари з'явилася дочка Уляна. Особисте життя захисник ЦСКА напоказ не виставляє: його важко вмовити на інтерв'ю, в соцмережах він з'являється рідко. Сімейні знімки фаворита фанати бачать на сторінці дружини в «Інстаграме».

Георгій Щенніков з сім'єю

Відновлюючись після травми голеностопа, Георгій Щенніков за півроку підтягнув навчання в Академії фізкультури. Деякі заліки здав наперед, щоб звільнити час в майбутньому і не відриватися від тренувань та ігор.

Чим буде займатися після закінчення спортивної кар'єри, Георгій поки не вирішив. За півроку вимушеного відпочинку він захопився економікою і задумався про другу вищу освіту. Не виключено, що Щенніков зупиниться на тренерській роботі, близькою і зрозумілою.

Георгій Щенніков зараз

У сезоні 2017/2018 захисник ЦСКА брав участь в 26-му чемпіонаті країни і Лізі чемпіонів УЄФА, забивши дебютні м'ячі. Але в травні 2018 року стало відомо, що Щенніков вибув з команди до кінця сезону через травму.

Георгій Щенніков в 2018 році

За інформацією «Чемпіонат.com», 27-річний футболіст не зможе допомогти «армійцям» в останніх матчах чемпіонату країни, де ЦСКА битиметься з тульським «Арсеналом» і махачкалінський «Анжи».

У поточному сезоні захисник провів 19 ігор в рамках футбольної прем'єр-ліги (РФПЛ), забивши 3 м'ячі і зробивши одну гольову передачу.