Ashley Barti - Fotografie, biografie, viață personală, știri, tenis 2021

Biografie

În iulie 2019, cei mai buni jucători de tenis ai planetei s-au adunat pe instanțele de la Loun-Tenis-Tenis și Croet Croquet pentru a participa la cel mai prestigios turneu al Grand Slam, de la sfârșitul secolului XIX, Wimbledon suburbie. În ajunul competiției, sportivii au susținut primul loc în clasamentul mondial, dar a mers la Australian Ashley Barti, care a fost un ex-campion Roland Garros în descărcarea asociată și câștigătorul recent al Campionatului Open din Franța în rândul profesioniștilor din cadrul femeilor.

Copilarie si tineret

Ashley Barti sa născut în orașul australian Ipswich pe 24 aprilie 1996. Părintele ei Robert Barti, care a ținut poziția în guvern, a fost un descendent al tribului indigental Nigarigo, timpul de secole locuit de noul South Wales. Iar mama Josie, care a provenit din familia britanică a emigranților, a fost angajată în educația fiicelor lui Sarah, Ali și Ashley și au primit o educație medicală, au lucrat ca radiolog la un spital local.

Ca majoritatea rezidenților din continentul verde, părinții fetelor erau îndrăgostiți de sport și au preferat astfel de tipuri de jocuri de echipă, cum ar fi cricket și tenis. Prin urmare, Ashley a ținut racheta în mâinile lor și a mers la curte în mâinile lor.

La vârsta de 4 ani, viitorul campion a fost arătat de antrenor, iar Jim Joyce, care a lucrat în centrul fizic Brisbane și nu sa ocupat de copii, a făcut o excepție și ia luat pe Barti în ucenici. Potrivit lui, fiica lui Josie și Robert poseda un nivel ridicat de concentrare și o bună coordonare care a ajutat rapid să se miște și să bată orice minge cu zbura.

Ashley a dezvoltat această abilitate, jucând netball și pentru câteva ore pe zi, care lucrează la hrana pe peretele casei. Cu 9 ani, a ajuns la un astfel de nivel pe care băieții ar putea câștiga, care au fost mai în vârstă de 5-6 ani. În adolescență, fata a început să lucreze sub îndrumarea foștilor jucători de tenis, Jason Stoltenberg și Scott Drayer, și apoi s-au mutat în Europa pentru a studia stilul de maeștri de conducere.

La puțin timp înainte de aceasta, un sportiv talentat și-a făcut debutul în turneele de tineret și a ajuns la cea de-a doua linie din ratingul Junior World ITF. La început, un tânăr atlet a jucat la un nivel profesional scăzut și numai în 2011 a crescut la categoria de concursuri tinerești, devenind prima fată australiană, în 15 ani a câștigat Wimbledon.

Tenis

În 2012, Barti a scris prima pagină într-o biografie profesională, debutat în competițiile perechilor WTA-series din Brisbane și o săptămână mai târziu, a fost invitată la turneul internațional de tenis la Hobart. La sfârșitul sezonului 2013, perechea lui Ashley Barti - Casey Dellakqw a jucat în meciurile campionatului deschis al Americii, dar în finală fata nu a calculat oportunitatea și a învins de jucătorii de tenis din Cehia Andrei Knitchekovka și Lucius Greenpsky.

În primăvara anului 2014, în ajunul plecării spre turneul mare de casca din Paris, Ashley și Casey au fost inspirați de victoria la fața locului de la Strasbourg și, în cele din urmă, a devenit trimestrul finaliștilor acestui campionat deschis.

După ce împerecheat cu John Pierce a obținut același rezultat satisfăcător, fata a lăsat în mod neașteptat tenisul și a spus presei că a luat o pauză. După o astfel de declarație, Australian a dispărut din domeniul viziunii asupra mass-mediei, dar jurnaliștii au aflat că nu a făcut parte complet la sport și acționează asupra competițiilor pe jocul de cricket.

Ca rezultat, în 2016, când a devenit cunoscut faptul că întoarcerea în instanță, Ashley a demonstrat o formă optimă pentru creșterea sa de 166 cm și greutate de 72 kg. Câștigând mai multe concursuri cu nivel scăzut, inclusiv un turneu obișnuit ITF cu un fond de premiu de 25 mii dolari, fata a mers la Nottingham deschis, dar nu a terminat sezonul din cauza rănirii mâinii.

Anul următor, a început cu o dublă victorie la Campionatul Open din Malaezia, Australian a intrat în top 100 de rating de sex feminin și a devenit finalistul și câștigătorul turneelor ​​Strasbourg și Birmingham.

Viata personala

Barti nu a fost obișnuit să se răspândească despre viața personală, iar cortina misterului a fost dezvăluită doar datorită posturilor sale din Instagram. Tenis jucător a publicat un instantaneu dintr-o campanie montană cu un tânăr plăcut.

Curând fanii au aflat că, pe fundalul unui peisaj frumos de lângă jucătorul de tenis, este un jucător profesionist din Golf Harry Kisik, care de câțiva ani este cu ea în relații, dar până când a primit statutul viitorului soț.

El însoțește în mod constant atletul în competiții și acum pe rețelele sociale apar fraze "Te iubesc" și "vă mulțumesc pentru toată bucuria pe care ați adus-o în viața mea".

Ashley Barti acum

În prima jumătate a anului 2019, o serie de evenimente incredibile au avut loc în cariera unui sportiv australian, cea mai strălucitoare a cărui victorie individuală la turneul Grand Slam a avut loc în perioada 27 mai - 9 iunie cu privire la acoperirea pe bază de plante a Garrivului Roland Centrul de tenis.

Nu au existat concursuri mai puțin semnificative pe turneul profesional anual din Birmingham, unde Finala Barti au învins astfel de rivali, cum ar fi Donna Venić, Jennifer Brady, Vinus Williams și Barbor Stryzov, și în meciul decisiv împotriva reprezentantului german al Germaniei cu un scor de 6 -3, 7-3 Beat Julia Görges.

Ca rezultat, rezultatele acestor și alte competiții au consolidat poziția Barti în elita de tenis global, iar în vara numelui ei a apărut mai întâi pe a doua și apoi pe prima linie a mesei oficiale.

În iulie, Ashley intenționa să confirme titlul ridicat la cel de-al 133lr al turneului Wimbledon din 133, dar într-o singură descărcare a fost înfrântă de riscul Alison și apoi a refuzat să efectueze o descărcare de abur și a condus la partenerul Victoria Azarenko, referindu-se la durere și rănire.