Олександра Бойкова - біографія, новини, особисте життя, фігуристка, фото, Дмитро Козловський 2021

біографія

Останнім часом російські фігуристи все частіше з'являються в новинних заголовках як переможці престижних змагань. Не стала винятком і талановита Олександра Бойкова, яка багато часу присвятила спорту і зуміла показати відмінні результати в своїй сфері. Вона з чотирьох років впевнено стоїть на ковзанах, а старанні заняття допомагають їй з кожним роком вдосконалюватися в фігурному катанні.

Дитинство і юність

Саша народилася на початку 2002 року в культурній столиці Росії - Санкт-Петербурзі. Спорт присутній в її біографії з ранніх років. У 2006 році батьки записали доньку на фігурне катання, спочатку вона виступала одна. Наставником Бойкової був знаменитий російський тренер Мішин Олексій Миколайович. У жіночому одиночному катанні Олександрі довгий час не вдавалася домогтися високих результатів, з цієї причини вона вирішила перейти в парне катання.

Особисте життя

Про особисте життя Бойкової мало що відомо. У Мережі ходять чутки, що фігуристка зустрічається з Дмитром Козловським, але ніяких підтверджуючих фактів цих розмов в Інтернеті немає. Молоді люди стверджують, що, крім фігурного катання, їх більше нічого не пов'язує.

У соціальних мережах Саша викладає багато знімків. Серед них є і фотографії в купальнику, при зрості 165 см (вага невідомий) Олександра виглядає стрункою і підтягнутою.

Фігурне катання

Першим партнером Саші в парному катанні став Дмитро Козловський, він перейшов в цю дисципліну декількома місяцями раніше. Їх спільні тренування почалися восени 2015 року за чуйним контролем нового тренера Артура Мінчук. Першу в житті підтримку фігуристка освоювала саме з ним. За визнанням спортсменки, коли ці трюки вона стала репетирувати з Козловським, їй було набагато страшніше, тому що партнер має високий зріст і ще недосвідчений.

Друга половина 2016 року став вирішальною для Саші. У вересні разом з партнером вона вирушила на перший міжнародний старт. Юніорський етап Гран-прі проходив в Мордовії. За його підсумками талановита пара з Росії завоювала срібну медаль. Друге місце на змаганнях подібного рівня стало величезним досягненням Бойкової.

Другий етап дався Олександрі складніше, незважаючи на підготовлену програму, в цей раз їм вдалося зайняти лише 4-е місце, але це не завадило молодим спортсменам стати учасниками фіналу юніорського Гран-прі. До цього етапу вони готувалися особливо ретельно і зуміли отримати 3-е місце, а заодно і оновити результат до 159,72 бала.

Перший в кар'єрі Бойкової дорослий чемпіонат Росії закінчився отриманням 6-го місця, що теж стало непоганим початком. А вже в 2017-му на першості Росії серед юніорів пара отримала заповітне золото. Молодий вік не став для них перешкодою, а навіть навпаки, допоміг в досягненні мети. На чемпіонаті світу серед юніорів вони теж дуже старалися, але зайняли лише 2-ю сходинку п'єдесталу. Перше місце забрали спортсмени, які виступають за Австралію, Катерина Олександрівська (раніше виступала за Росію) і Харлі Віндзор.

Сезон 2017/2018 став для Бойкової часом завоювання нових перемог. На Гран-прі серед юніорів пара отримала відразу 2 медалі. Друге місце їм дісталося після представлення програми в Ризі, а третє - за виступ в Загребі. Такий результат дозволив їм пройти у фінал. На цьому етапі серед їхніх конкурентів було багато інших талановитих спортсменів, росіянам присудили лише 5-е місце.

Восени того ж року пару Бойкової і Козловського чекала гучна перемога на міжнародному дорослому турнірі серії «Челленджер»: фігуристи отримали друге золото. Майже також добре їх старання окупилися після виступу на Warsaw Cup у Варшаві, звідки вони повернулися додому зі сріблом.

Чемпіонат Росії дався дуету складніше: хоча вони і поліпшили торішній виступ, вище 5-го місця їм піднятися не вдалося. Так завершився сезон Саші і Діми, за підсумками першості Росії їм не вдалося потрапити на чемпіонат світу.

Перед початком сезону 2018/2019 Козловський і Бойкова оголосили про остаточний перехід на дорослий рівень. Це рішення пара підкріпила відразу двома перемогами на престижних міжнародних змаганнях. З одного етапу серії «Челленджер», який проходив в Італії, росіяни повернулися на батьківщину з сріблом. Це був традиційний турнір Lombardia Trophy. Хорошу програму вони представили і на показовому виступі Finlandia Trophy в фінському місті Еспоо на льоду «Метро Арени», отримавши за нього бронзову медаль.

Доросла серія Гран-прі чекала російських спортсменів в кінці жовтня, це був другий етап Skate Canada International, який проходив в передмісті Монреаля. Хоча в той день пара показала свій кращий особистий результат, з кількістю зароблених балів їм вдалося зайняти лише 4-у позицію. Зате в довільній програмі дуету пощастило більше: етап закінчився для Олександри та Дмитра сріблом.

На виступі у Франції фігуристи стали бронзовими призерами, проте це їм не допомогло пройти у фінал Гран-прі. Хоча дует виграв коротку програму, довільна не вдалася. Незважаючи на численні тренування, в викиді і паралельному стрибку вони допустили помилку.

Вперше на п'єдестал переможців на чемпіонаті Росії Олександра і Дмитро потрапили в 2019 році. Тоді парі дісталося 3-е місце. Такий результат провів їх далі, молоді люди увійшли в заявку на чемпіонат Європи. Друге місце в той день дісталося канадцям, а 3-е - співвітчизникам Олександри.

Слідом за цим стартував новий сезон змагань. Гран-прі Канади закінчився для Саші і її партнера перемогою. Майже відразу дівчина виклала в «Інстаграме» фото і пост з вдячністю уболівальникам, тренерам, батькам і всім, хто її підтримував в цей відповідальний момент.

Виступ Козловського і Бойкової на чемпіонаті Європи 2020 року відбулося в кінці січня в Мінську. Продемонструвавши коротку і довільну програми, пара зайняла 4-е місце. Зате на виступі в австрійському місті Грац вони безпомилково продемонстрували заплановану коротку і довільну програми. В цілому парі вдалося набрати 234,58 бала і зайняти 1-е місце, друге і третє теж дісталося росіянам - Євгенії Тарасової з Володимиром Морозовим і Дарії Павлюченко з Денисом Ходикін.

Олександра Бойкова зараз

Олександра і зараз багато тренується, не припиняючи готуватися до нових російських і міжнародних змагань. У березні 2020 го Бойкова і її партнер Дмитро Козловський повинні були представити Росію на чемпіонаті світу в Канаді. На жаль, через пандемію коронавирусной інфекції змагання були скасовані.

А в грудні того ж року пара посіла 2-е місце на російському чемпіонаті, поступившись перемогою Євгенії Тарасової та Володимиру Морозову. Також пара взяла участь в Кубку Першого каналу, який відбувся в лютому 2021-го.

У березні фігуристи вирушили на чемпіонат світу, що проходить в Стокгольмі. У турнірі спортивних пар вони зайняли 3-місце, поступившись колегам з Росії Анастасії Мішиной і Олександру Галлямова, який став переможцями, і парі Сунь Веньцзін - Хань Цун з Китаю, яка забрала срібло.