Микита Нагорний - фото, біографія, гімнаст, чемпіон світу, новини, особисте життя +2021

біографія

Російський атлет Микита Нагорний є майстром спорту міжнародного класу, а також багаторазовим чемпіоном світу в ряді видів спортивної гімнастики. Він перемагав на першостях Європи та був призером Олімпіади в Ріо, виконуючи складні елементи на брусах, вільні вправи і опорні стрибки.

Дитинство і юність

Микита Володимирович Нагорний народився 12 лютого 1997 року в півдні Російської Федерації, в Ростові-на-Дону.

Про подробиці ранньої біографії професійного гімнастові розповісти майже нічого, тому що його дитячі роки були присвячені спорту.

Поступово в атлетичну секцію, а потім в школу олімпійського резерву, юнак не мав часу на ігри в компанії друзів. Лише зрідка він проводив час з дідусем, колишнім співробітником на «Гребному каналі», тому вони гуляли по березі Дону, смажили шашлики і займалися риболовлею.

View this post on Instagram

A post shared by Никита Нагорный (@nikushkarus) on

В середині 2000-х років, працюючи під керівництвом місцевих тренерів, Микита почав показувати результати і вирішив переїхати в Москву. Ставши учнем Ольги Нечепуренко, а також Володимира Фудімова і Анатолія Забєліна хлопчик продемонстрував здатності і незабаром потрапив у молодіжну команду.

Першими серйозними досягненнями Нагорного, зростання якого став 168 см, а вага завдяки проробленим м'язам досяг позначки 70 кг, стали бронзова медаль юнацької першості Росії, а також участь в чемпіонаті Європи, де він порадував близьких і наставників одним золотом та одним сріблом.

Особисте життя

У 2018 році, пройшовши паралельну службу в Росгвардіі, Микита влаштував особисте життя. Його дружиною і самої відданої уболівальником стала гімнастка Дарина Спірідонова, яка погодилася на весілля, ніж піднесла спортсмену приємний сюрприз.

Зараз подружжя разом виступають на змаганнях і до закінчення професійної кар'єри не планують заводити дітей. Але Нагорний почав готуватися до майбутнього поповненню сімейства і відкрив власний бізнес, вступивши в товариство підприємців.

гімнастика

Доросла кар'єра Микити Нагірного почалася в складі столичної команди, з якою після блискучого виступу в ряді змагань він був запрошений до складу збірної країни. З середини 2010-х років почав постійно виступати на міжнародному рівні, ставши чемпіоном Європи і володарем кубка в декількох видах змагальної програми.

У 2016 році завдяки оцінками гімнаста команда Росії виграла золото на першості континенту, а потім молоді люди стали срібними призерами Олімпіади, яка з 6 по 16 серпня проводилась в Ріо-де-Жанейро.

В кінці цього результативного і успішного для збірної сезону Микита через серйозну травму на деякий час випав з боротьби. А в середині 2017 року його добре виступив на брусах і завоював бронзу на європейському чемпіонаті, потім за очками, набраними в багатоборстві, став володарем Кубка країни.

Світова першість в цей проміжок часу склалося невдало для ростовчанина, оскільки в кваліфікаційному раунді він кілька разів впав. Але, відновивши форму до міжнародного турніру, де розігрувався приз імені Михайла Вороніна, Нагорний впорався з усіма видами вправ і отримав золоту і срібну медалі.

У 2018 році, потрапивши в топ-20 світової кваліфікації, в складі збірної на чемпіонаті планети Микита став другим в загальному заліку команд. А в індивідуальному фіналі з багатоборства він зайняв 3-ю сходинку подіуму, поступившись китайцю Сяо Жотену і росіянину на ім'я Артур Далалоян.

Микита Нагорний зараз

2019 рік для ростовчанина Микити Нагорного, а також для всієї збірної Росії став часом тріумфів і перемог. Захистивши титул кращого національного атлета у вправі на паралельних брусах, гімнаст впорався з іншою програмою і отримав путівку на світовий чемпіонат.

На 49-му за рахунком першості, проведеному восени в німецькому Штутгарті, брали участь представники з 16 країн. Завдяки зусиллям ростовчанина команда взяла золото в багатоборстві, на цей раз ні в чому не поступаючись ні японцям, ні китайцям.

В особистому заліку Микита також отримав найвищу нагороду, обігравши срібного призера Артура Далалояна на всіх снарядах по техніці і очками, а потім в опорному стрибку він знову став володарем золота. Фотографія щасливого спортсмена була відразу викладена в «Інстаграме».