Маттео Берреттіні - фото, біографія, особисте життя, новини, тенісист 2021

біографія

Маттео Берреттіні почав грати в теніс з 4 років. Цілеспрямованість і наполегливість допомогли йому стати зіркою спорту і увійти в топ-20 ATP.

Дитинство і юність

Маттео Берреттіні народився 12 квітня 1996 року в Римі, Італія. Зростав разом з братом Якопо, який теж став професійним спортсменом. Про ранню біографії чемпіона відомо мало. Він почав займатися тенісом, коли йому було 4 роки, і швидко досяг високих результатів.

Особисте життя

Довгий час особисте життя тенісиста залишалася секретом для шанувальників. Але в 2019-му на сайті Tennis Tonic з'явилася новина, що Берреттіні зустрічається з Айлой Томлянович - колишньою дівчиною Ніка Кірьоса. Пара провела спільну вечерю в нью-йоркському ресторані, але спортсмен не став коментувати інформацію про відносини.

У вільний час молодий чоловік відвідує футбольні та баскетбольні матчі. Він вболіває за Леброна Джеймса і команду «Фіорентина».

теніс

Берреттіні дебютував в 2013 році на Futures Italy F21, де зазнав поразки. Уже через рік спортсмен вирішив спробувати сили на турнірі Challenger в ОТиЗ, але програв Дастіну Брауну. Наступні роки юнак витратив на тренування і вдосконалення майстерності.

У березні 2015-го тенісист з'явився на Futures Turkey F11, де переміг Мікі Янковича. Він дійшов до чвертьфіналу, але поступився Едварду Єрьоміну в двох сетах. У тому ж місяці Маттео брав участь в парному турнірі разом з Філіппо Бальди, з яким здобув першість. Це принесло спортсмену потрапляння в рейтинг ATP, де він зайняв +1674-ю позицію.

Протягом року юнак брав участь у турнірах з перемінним успіхом, але йому довелося зробити перерву через травму коліна. Тільки у вересні 2016- го Берреттіні повернувся до змагань і відразу виграв турнір Futures Italy F27 в парі з Якопо Стефаніні. Потім тенісист виступав на Challenger в Брешії, де обіграв Томмі Робредо, але поступився Луці Ванни. Уже в кінці сезону перспективний гравець піднявся на 435-е місце в ATP.

Після того як Маттео досяг 264-го рядка рейтингу і увійшов в топ-300, він дебютував в ATP-турі, але вже на першому етапі програв Фабіо Фоньїні. Потім брав участь у Challenger в Сан-Бенедетто, де завоював головний приз. Результат дозволив йому перестрибнути відразу кілька позицій, а після турніру в Стамбулі закрити сезон на 135-му місці.

Під час Відкритого чемпіонату Австралії тенісист програв у вирішальному турі, але зумів потрапити в основну сітку турніру Великого шолома. Уже в 1-му раунді його вибив француз Адріан Маннаріно. Після цього спортсмен з'явився на чемпіонаті Швейцарії, де виграв перший титул ATP після перемоги над Роберто Баутіста Агути.

У той же рік Берреттіні дебютував на турнірі в Уїмблдоні, де обіграв Джека Нока, але вже під час Відкритого чемпіонату США зазнав поразки. Незважаючи на програші, спортсмен зумів завершити сезон на 54-й позиції.

2019 рік приніс тенісистові другий титул ATP в одиночному розряді після перемоги над Філіпом Краіновічем на Відкритому чемпіонаті Угорщини. Під час Міжнародного баварського чемпіонату він поступився Крістіану Гарину.

Наступна перемога відбулася над Олександром Звєрєвим на Відкритому чемпіонаті Італії. Ланцюжок трофеїв продовжилася на турнірі в Уїмблдоні, де Маттео дійшов до 1/8 Великого шолома і віддав перемогу Роджеру Федереру. Потім завдяки виграшу у Гаеля Монфіса італієць потрапив до півфіналу Великого шолома, але його вибив Рафаель Надаль.

Маттео Берреттіні зараз

У вересні 2019 року тенісист відвідав Росію, щоб взяти участь у Відкритому чемпіонаті Санкт-Петербурга. Він успішно обіграв конкурентів, але в підсумку поступився перемогою Єгору Герасимову. 14 жовтня того ж року Берреттіні піднявся на 11-у позицію рейтингу ATP.

Зараз Маттео продовжує тренуватися. Шанувальники стежать за його успіхами на сторінці в «Інстаграме», де публікуються новини та фото. Молода людина намагається підтримувати спортивну форму - при зростанні 196 см важить 90 кг.