біографія
Співак Григорій Зарічний багато років виконує пісні в стилі шансон. Під його невигадливі і душевні треки не одне покоління водіїв коротає шлях в дорозі, недарма автомобільна тема - одна з улюблених у творчості музиканта. Далекобійникам і шоферам присвятив чоловік майже половину альбомів, яких в його дискографії вже більше десятка.Дитинство і юність
Виконавець виступає під псевдонімом, його справжнє прізвище - Ішхані. Біографія артиста тісно пов'язана з сонячним Баку, де він народився в 1958 році і провів першу половину життя. З дитинства музика оточувала хлопчика: бабуся була солісткою Бакинського оперного театру, а мама Анна Мкртичевна викладала музику і спів. Батько Лев займався проектуванням будівель.
Гриші дісталося в спадок від бабусі старовинне німецьке фортепіано, на якому він став вправлятися. Музична школа дитині не припала до вподоби: одноманітні гами скоро набридли маленькому піаністу, і той вважав за краще самостійно освоювати інструмент, займаючись підбором мелодій. У школі Ішхані приєднався до ансамблю, а в піонерському таборі і зовсім став підробляти акордеоністом, за що отримав перші в житті гроші.
Григорія надихали західні рокери і Володимир Висоцький, чиї пісні він старанно переспівував під гітару у дворі. У старших класах у юнака з'явилася нова пристрасть: він умовив батьків завести собаку і годинами дресирував вихованця. Навіть в армію прийшов проситися сам, але за умови, щоб взяли разом з вірним псом. Служив хлопець в підмосковному Автобат, де і з собаками вдалося повозитися, і музиці увагу приділяти. Разом з армійським ансамблем він виступав на заходах, там же вперше став писати пісні.
Однак до музичної кар'єри Гриша приступив не відразу. Сім років він водив тролейбуси вулицями Баку, вільний час проводячи в клубі авторської пісні. Ще Ішхані захоплювався мотокросом і обожнював ганяти на будь-яких видах транспорту, навіть фурою навчився управляти. Встиг попрацювати і на півночі, на лісозаготівлях. У перебудовні роки жити в Азербайджані стало небезпечно, і музикант переїхав до Росії, де продовжив працювати водієм і писати музику.
Особисте життя
З дружиною Григорій розлучився, їдучи з Азербайджану. Все закінчилося не так мирно і красиво, як музиканту хотілося б. Однак в 1989 році, опинившись в Ростові-на-Дону з валізою і гітарою, співак вирішив почати все з нуля. Тут вдалося почати музичну кар'єру, побудувати будинок, організувати бізнес і влаштувати особисте життя. Артист одружився, в шлюбі народилися син і дочка.У 2006 році виконавець з сім'єю перебрався в Москву, щоб вивести творчість на новий рівень. Адаптація до столичного життя проходила нелегко, але вийшло осісти, і зараз Зарічний - столичний житель.
музика
У Ростові у Григорія вийшло зайнятися музикою впритул. Він навіть відучився тут на керівника ВІА і став працювати в місцевій філармонії. Почалися гастрольні поїздки і перші записи, які до сьогоднішнього дня не збереглися.
Робота на банкетах і весіллях повного задоволення не приносила, тоді чоловік зайнявся бізнесом, щоб мати можливість оплатити запис дебютного альбому. Ним став "А я люблю своє місто", випущений в 2000-му. Наступний диск вийшов рік потому і називався "Далекобійник". Тут Зарічний намацав улюблені теми текстів - дорога і шоферську доля. Вони принесли йому популярність і любов слухачів.
Григорій Зарічний зараз
Григорій продовжує радувати шанувальників музикою. У 2019, після тривалої паузи, яка затягнулася більш ніж на 10 років, Зарічний представив публіці свіжий матеріал, причому 2 альбому одразу. У нових пластинках виконавець відходить від звичної автомобільної теми і співає про те, що хвилює душу.Диск "За бакинців!" представляє напрямок так званого кавказького шансону, а "Якби молодість знала" наповнений ностальгічною, исповедальной і любовною лірикою. Григорій дає концерти і виступає на замовних заходах. Про новини чоловік повідомляє в соціальних мережах "ВКонтакте" і "Фейсбук", де розміщує фотографії, анонси виступів і саморобні кліпи. "Інстаграм" співак не веде.
У травні 2019 року Зарічний запустив проект "Онлайн-школа гри на гітарі", де пропонує всім бажаючим поповнити ряди його учнів. Музикант пропонує за 2 місяці з нуля навчити виконавською азам за авторською методикою. Сам Григорій, крім гітари, вміє грати на акордеоні і клавішних.
Дискографія
- 2000 - «А я люблю своє місто»
- 2001 - «Далекобійник»
- 2001 - «Далекобійник-2»
- 2002 - «Далекобійник-3»
- 2004 - «А я тисну на газ!»
- 2005 - «Доля - доленька»
- 2005 - «Не літай!»
- 2006 - «Гальма придумали труси!»
- 2008 - «шоферської роман»
- 2008 - «Голуби над Ростовом»
- 2019 - «Якби молодість знала ...»
- 2019 - «За бакинців!»