Борна Чорич - фото, біографія, тенісист, новини, особисте життя, «Інстаграм» 2021

біографія

Балканський півострів завжди славився талановитими представниками різних видів спорту, якими є Лука Модріч, Зоран Микулич і Сара Колак. Зараз в їх число прагне потрапити молодий тенісист Борна Чорич, який отримав Кубок Девіса і сподівається виграти міжнародний чемпіонат.

Дитинство і юність

Борна Чорич народився в Хорватії 14 листопада 1996 року і разом з сестрою на ім'я Бруна провів дитинство в мальовничому Загребі.

Там були тенісні корти, куди батько і мати, Дамір і Желька, відвели сина в 5-річному віці, щоб підготувати до спортивній кар'єрі. Незабаром, навчаючись у середній школі, хлопчик став займатися в спеціалізованому центрі, його кумирами в цей час були Горан Іванішевіч і Рафаель Надаль. А на початку 2010-х років він вже був зіркою в групі юніорів та, перемігши на молодіжному US Open, вперше виграв золоту медаль.

Перед цим, взимку 2011 року, Борна брав участь в турнірах ITF Futures, поступово набираючи очки рейтингу для того, щоб потрапити в ATP-тур. Успішно справляючись з суперниками на кваліфікаціях, він часто доходив до фіналів, а потім дебютував серед професіоналів в Йокогамі на престижній серії Challenger.

Поєднуючи змагання з посиленими тренуваннями, хорват працював над фізичними кондиціями і при зрості 188 см став важити 85 кг. Його м'язи добре видно на фотографіях, зроблених перед сезоном 2013 року, які згодом з'явилися в «Фейсбуці» і особистому акаунті в «Інстаграме».

Особисте життя

З нечисленних фактів про особисте життя Борна виділяються відомості про його дівчині, ім'я якої - Валентина Мілетіч - іноді з'являлося на сторінках газет. Однак її немає на фотографіях, опублікованих в «Інстаграме» тенісиста, і тому ніхто не знає, пара вони зараз чи ні.

теніс

З самого початку дорослого біографії в тенісі Чорич прагнув до ATP-турнірів, форсуючи Найменш рейтингові змагання в Китаї і обігруючи таких суперників, як Малик Джазіри. І йому вдалося в 2013 році потрапити в кваліфікацію серед професіоналів в Загребі, а потім брати участь в основних поєдинках Відкритого чемпіонату Хорватії.

Зростаючий рейтинг молодого тенісиста дозволив йому з'являтися на міжнародних матчах і швидко набути достатнього досвіду, для того щоб стабільно перемагати. Перший з низки гучних успіхів припав на домашній турнір в Умазі, де після перемоги над Едуардом Роже-Вассленаом він став серед професіоналів номером 105.

Тоді ж Борна пройшов кваліфікацію до одного з турнірів Великого шолома і обіграв Лукаша Росола на Відкритому чемпіонаті США. Через пару тижнів на змаганнях в Базелі продемонстрував найкращий досягнення і, впоравшись з кумиром Рафаелем Надалем, дійшов до стадії півфіналу.

Ці результати були оцінені експертами національної тенісної асоціації, і він був запрошений до збірної Хорватії, а також нагороджений титулом «Кращий новачок». У 2014 році, ставши учасником командних змагань, Борна переміг в особистому двобої, але Іван Додіг і інші спортсмени так і не змогли завоювати кубок.

На старті наступного ігрового сезону Чорич дебютував в півфіналі в Дубаї, подолавши 3-ю ракетку світу, якій був Енді Маррей. А на початку грунтового відрізка він виступав в плей-офф в Ешторілі, а потім на кортах «Ролан Гаррос» порадував публіку красивою грою.

Вперше в кар'єрі досягнувши 3-го кола на турнірах Великого шолома, хорват вийшов на пік форми і здобув ряд впевнених перемог. Таким чином, в підсумковому рейтингу він посідав 44-е місце, що було кращим результатом для Хорватії, зареєстрованим на той момент.

У 2016-2017 роках Борна був в фіналі чемпіонату Махараштри, а потім в 3-му колі змагань в Парижі і був переможцем Гран-прі Хассана II, що проходив в імперському місті Марракеш. На початку нового сезону він блискуче виступив на Noventi Open, але перемогу в цьому турнірі здобув швейцарець Роджер Федерер.

Борна Чорич зараз

2019 рік для спортсмена виявився багатим на міжнародні турніри, серед яких найуспішнішим був чемпіонат Росмален, що проходив у голландському місті Хертогенбос. Борна добре зарекомендував себе в протистоянні з Адріаном Маннаріно, але в підсумку в кожному з трьох сетів не набрав потрібної кількості очок.

Через 2 місяці на US Open хорват дійшов до 2-го кола і відмовився продовжити змагання, коли на його шляху став Григор Димитров. А восени на Відкритому турнірі, проведеному в Санкт-Петербурзі, Чорич обіграв Жоао Соузу, що був найсильнішим португальським гравцем.

У фінальному матчі за престижний титул хорват потрапив на Данила Медведєва і в 1-му сеті зламав ракетку, піддавшись переживань та емоцій. У коментарях після розгромної поразки він сказав, що побоювався росіянина, який у фіналі Відкритого чемпіонату Америки на рівних боровся з Рафаелем Надалем.