Андрій Мозалев - біографія, новини, особисте життя, фігурист, фото, фігурне катання 2021

біографія

Андрій Мозалев - російський фігурист, якому пророкують славу Євгена Плющенка і Олексія Ягудіна. Молодий спортсмен показує на змаганнях високу майстерність, займаючи призові місця. Кожна нова його програма стає яскравим і незабутнім подією в світі фігурного катання. Зараз юнак не тільки має вражаючу техніку виконання складних елементів, але і робить виступи емоційно виразними.

Дитинство і юність

Про дитячі роки в біографії фігуриста відомо мало. Андрій народився 24 березня 2003 року в Санкт-Петербурзі. З п'яти років батьки Олена і Михайло віддали сина в спортивну школу олімпійського резерву. Першими тренерами хлопчика стали Анна Щеніовская і Роман Уастов. З восьми років займатися з дитиною почав Кирило Давиденко. Паралельно з тренуваннями Мозалев навчався в загальноосвітній школі.

Особисте життя

Секрети особистому житті петербуржець вважає за краще не розкривати публіці. Велику частину часу юнак проводить в поїздках на змагання та чемпіонати і в підготовці до них. У «Інстаграме» Андрія багато фотографій з друзями, знімків з конкурсних виступів. Також є кілька кадрів з дівчатами, які спортсмен не коментує.

На одному з них хлопець відображений в обнімку з юною фігуристкою Єлизаветою Нугуманова. Знімок зроблений на чемпіонаті Росії, що пройшов в кінці 2019 року в Красноярську. Цікаво, що Ліза також виклала це фото в своєму акаунті. Обидва спортсмени живуть і тренуються в Санкт-Петербурзі, є друзями у «ВКонтакте». Чи є між ними якісь стосунки, невідомо.

Фігурне катання

Вперше фігурист брав участь в турнірі міжнародного юніорського рівня в листопаді 2016 року. Тоді на Відкритому Кубку Volvo 2016 Андрій продемонстрував яскраве технічне катання, що дозволило завоювати золоту медаль. Виступ на NRW Trophy в Німеччині також стало успішним - підліток знову переміг.

У наступному році Мозалев спробував сили на першості Росії в старшому віці і став дев'ятим. На той момент для 13 років це був хороший результат. Юний «боєць» не здавався, детально розбираючи з тренером помилки. Це дало результат: в листопаді 2017 го на міжнародному турнірі «Трофі» в Талліні фігурист завоював 3-е золото серед юніорів.

У вересні 2018 року російський спортсмен дебютував в Чехії на юніорському Гран-прі. Відкотивши коротку програму, Андрій був другим. Бездоганно виконаний довільний танець дозволив йому обійти за очками лідера Кемден Пулкінена і знову стати золотим призером. У жовтні того ж року, виступаючи в Єревані, юнак став шостим серед юніорів.

Грудневий чемпіонат Росії серед юніорів став не надто вдалим для петербуржця. У короткій програмі він зайняв 4-е місце, але допустив помилки в довільній, що дозволило хлопцеві стати тільки 18-м, останнім в турнірній таблиці.

View this post on Instagram

A post shared by Andrey Mozalev️ (@mozalev_andrey) on

У новий сезон спортсмен вступив рішуче, з бойовим настроєм. Врахувавши недоробки попередніх змагань, фігурист вразив суддівство на Гран-прі в Ризі в вересні 2019 року. Тут Мозалев став абсолютним чемпіоном, набравши кращий на той момент у власній спортивній кар'єрі результат в 223,72 бала. Срібний призер чемпіонату Лі Сі Хен відстав від лідера на 5 очок.

Для цього чемпіонату разом з тренером і хореографом Мозалев підготував видовищний ліричний номер на композицію з рок-опери «Юнона і Авось» на музику Олексія Рибникова. Динамічний ковзання, відпрацьовані складні елементи, стрибки були органічно доповнені емоційної подачею виступу. Танець поставили хореографи Ігор Кощєєв і Денис Лунін.

Далі було змагання в Загребі. Старання петербуржця допомогли йому завоювати золото і забезпечили вихід у фінал, який відбувся в італійському Турині. В Італії на юнацькій Олімпіаді він забирає срібло, поступившись японцеві Шуну Сато. Бронзову медаль отримав російський фігурист Данило Самсонов.

Російські тренери відзначили зростання професіоналізму і майстерності у молодого спортсмена, що відбилося на досягненнях. Мозалев не тільки поліпшив контрольні прокати, а й підвищив психологічну стійкість, став впевненіше триматися на льоду. Як зізнався в інтерв'ю фігурист, на змаганнях він не думає про суперників, а концентрується на тому, щоб відкатати номер без помарок.

Андрій Мозалев зараз

У березні 2020 року Андрій брав участь у чемпіонаті світу серед юніорів. Турнір пройшов у Талліні та зібрав на льодовій арені яскравих і талановитих спортсменів. У довільній програмі хлопець набрав 160,78 балів, а за загальними підсумками змагання отримав 245,09 бала. Тим самим Мозалев став володарем золотої медалі.

Фігурист зізнався, що задоволений виступом, хоча побачив невеликі помилки в стрибках при перегляді танцю. Тренер Кирило Давиденко також порадів успіхам учня. Другим виявився японець Юма Кагіяма, а бронзовим призером - Петро Гуменник.

Одним з яскравих подій 2021-го для спортсмена стала участь в Кубку Першого каналу. В рамках цього змагання пройшов окремий стрибкові турнір, в якому команда юнаків кинула виклик дівчатам. Разом з Андрієм в заході взяли участь Макар Ігнатов, Михайло Коляда, Дмитро Алієв. Їх противниками стали Каміла Валієва, Олександра Трусова, Ганна Щербакова та Єлизавета Туктамишева.

досягнення

• 2016 - Відкритий Кубок 2016 Volvo (Латвія, золото)
  • 2016 - NRW Trophy (Німеччина, золото)
  • 2017 - Tallin Trophy (Естонія, золото)
  • 2018 - JGP (Чехія, золото)
  • 2019 - Чемпіонат Росії з фігурного катання (юніор, золото)
  • 2019 - JGP (Латвія, золото)
  • 2019 - JGP (Хорватія, золото)
  • 2019 - Кубок Варшави CS (Польща, золото)
  • 2020 року - Чемпіонат світу з фігурного катання серед юніорів (Естонія, золото)