Макар Ігнатов - біографія, новини, особисте життя, фігурист, фото, Чемпіонат Росії +2021

біографія

Російський фігурист Макар Ігнатов є надією національного спорту, переможцем змагань CS Nebelhorn Trophy і медалістом юніорської серії Гран-прі. На Кубку Росії 2020 го хлопець зайняв 1-е місце, зумівши впоратися з напругою, давівшім зовні і зсередини.

Дитинство і юність

Макар Денисович Ігнатов народився 21 червня 2000 року, ріс і виховувався в Санкт-Петербурзі в інтелігентній родині. Про батька, матері, сестер і братів шанувальникам нічого не відомо, тому що спортсмен постарався, щоб ця інформація не просочилася в пресу.

Про ранню біографії обдарованого хлопчика шанувальники дізналися з інтерв'ю педагогів, які тренували дитини, вперше вийшов на лід. Навчання техніці фігурного катання почалося з ініціативи дорослих, які привели Макара в секцію, коду настав 2004 рік.

Першим професійним наставником спортсмена стала Тетяна Миколаївна Мішина, колишня призером чемпіонату Європи і турніру на призи «Московских новостей». В середині 1973 роки жінка пішла з великого спорту і, закінчивши університет імені П. Ф. Лесгафта, приступила до виховання дітей.

View this post on Instagram

A post shared by Makar Ignatov (@makar_ignatov) on

В юному віці завдяки таланту і прагненню вдосконалюватися Ігнатов продемонстрував результати в змаганнях молодших груп. На першості Росії серед підлітків він потрапив до трійки лідерів, спробувавши виконати на публіці тулуп в півтора обороту.

У той же період хлопчик виявився золотим призером Меморіалу Паніна, а також гідно виступив на національних змаганнях «Кришталевий коник». Подовгу займаючись в спортзалі, Макар приділяв увагу торсу, паралельно зміцнюючи м'язи шиї, спини, рук і ніг.

Коли прийшов час йти в школу, фігурист почав пропускати тренування, тому що батьки вирішили: головне - освіту та атестат. Тетяна Мішина часто нарікала на настільки легковажне ставлення до спорту, але в підсумку прийняла це як неминучий факт.

Ігнатова до останнього тримали в молодшій юніорської групі, але потім з'ясувалося, що дитина проміняв катання на футбол. Він порахував нечоловічою справою танці на льоду під класичну музику, вважаючи за краще бігати по полю в надії забити в ворота гол.

Колишні тренери згадували номер в образі Чарлі Чапліна, який на дитячому чемпіонаті Росії в буквальному сенсі зробив фурор. Вони щиро пораділи, коли кар'єра форварда не склалося і катання знову зацікавило юнака.

У другій половині 2000-х Макар повернувся в петербурзьку школу і став учнем Євгена Руковіцина, приділяє пильну увагу стрибків. Юнак з ростом 183 см і вагою близько 70 кг освоїв аксель, фліп і ріттбергер до 13-14 років.

Особисте життя

Про особисте життя Макара Ігнатова шанувальникам нічого не відомо, він не публікує фото з дівчатами в «Інстаграме» та інших соціальних мережах. В інтерв'ю журналістам петербуржець розповідає про юнацькі захоплення, намагаючись уникати питань про будинок, батьків і друзів.

Виявляється, призер міжнародних змагань любить читати сучасні книги, знайомлячись з творчістю таких письменників, як Рей Бредбері і Деніел Кіз. Знавці фігурного катання, які очікували більш ексцентричних хобі, сприйняли міркування хлопця про літературу як несподіваний сюрприз.

Іншим непрофесійним інтересом фігуриста є зарубіжна і російська музика, з усіх популярних стилів і жанрів він вважає за краще реп і рок. Подорожуючи по світу з плеєром і навушниками, Макар знайомиться з різними культурами, і зараз йому імпонує Схід.

Фігурне катання

У 2017 році Макар дебютував на міжнародних змаганнях і на етапі юнацького Гран-прі в Ризі завоював срібну медаль. Хлопець полонив суддівську бригаду складністю елементів і артистизмом, а також палаючими очима.

Піймавши за хвіст удачу, в продовженні 1-го сезону Ігнатов став третім на турнірі в Загребі і кваліфікувався до світового фіналу. Прибувши до Японії, фігурист з Росії блискуче виконав довільну програму, і тренери розцінили низькі оцінки як помилка і прикрий провал.

На національній першості, що пройшов на початку 2018 року, спортсмен вийшов на новий рівень і потрапив в ряд старших колег. На жаль, на тренуванні він отримав серйозну травму і був змушений на довгий час забути про катання і навіть біг.

У 2019 м, після складного етапу одужання і відновлення, Ігнатов виграв змагання в Оберсдорфі і дебютував в дорослому Гран-прі. На Кубку Ростелекома він став володарем почесної бронзової медалі, заслуживши повагу партнерів по команді і іноземного журі.

Яскрава коротка програма і виступ в категорії free skating дозволили спортсмену на високому рівні провести майже весь сезон. Незважаючи на помилку в 4-му колі чемпіонату Росії 2020 року прізвище уродженця Санкт-Петербурга потрапила до числа знаменитих імен.

Макар Ігнатов зараз

Зараз Макар, який став зрілим спортсменом, звикає аналізувати власні виступи і вважає найсильнішим суперником талановитого японця Юдзуру Ханю. Він сподівається потрапити на світову першість і поборотися за медалі, тому почав заздалегідь готуватися до цього найважливішого в кар'єрі дня.

Спортсмен прагне показати результати в 2020 і 2021 роках, щоб потрапити на Олімпіаду в Пекіні в складі національної збірної країни. Він розуміє, що призи і медалі, а також підтримка досвідчених тренерів в досягненні цієї мети на даний момент є надзвичайно важливими.

Першим кроком до майбутнього успіху став Кубок Росії 2020 го, де фігурист впевнено обійшов співвітчизників і завоював головний трофей. На Чемпіонаті Росії в Челябінську, який відбувся в кінці того ж року, спортсмен посів друге місце, поступившись першістю Михайлу Коляді. Тепер, щоб потрапити на світовий чемпіонат, йому потрібно пройти додатковий відбір. Саме змагання намічене на весну 2021-го.

Одним з яскравих подій початку 2 021-го для фігуриста стала участь в Кубку Першого каналу. В рамках цього змагання відбувся окремий стрибкові турнір, в якому команда юнаків змагалася з дівчатами. Крім Макара в змаганні брали участь Михайло Коляда, Дмитро Алієв і Андрій Мозалев. Їх противниками стали Каміла Валієва, Олександра Трусова, Ганна Щербакова та Єлизавета Туктамишева.

Завдяки спортсменам, подібним Макарові Ігнатову, Аліні Загитова і Антону Шулепова, такий вид спорту, як фігурне катання, привертає сотні тисяч людей.