Денис Шаповалов - фото, біографія, новини, особисте життя, теніс 2021

біографія

Денис Шаповалов - канадський тенісист, який встиг привернути до себе увагу експертів і аналітиків. Молодий спортсмен до 18 років завоював престижні нагороди «Прогрес року» і «Завтрашня зірка», а також став переможцем юніорського Вімблдону.

Дитинство і юність

Про те, що біографія Дениса так чи інакше виявиться пов'язаної зі спортом, було ясно з моменту його появи на світло. Син Тесси Шаповалової, віце-чемпіонки СРСР з тенісу, повинен був піти по стопах батьків. Батько хлопчика професійно займався волейболом. Росіяни за національністю, вони переїхали в Ізраїль. Хлопчик народився в Тель-Авіві 15 квітня 1999 року.

Сім'я перебралася до Канади, коли дитині не було і року. У Шаповалова є старший брат Євген, і спочатку батьки вчили переважно його спортивним розвитком. Але коли до тренувань приєднався Денис, стало ясно, що потенціал молодшого сина більше.

Вперше на професійному корті він виявився в 5 років. Його тренером була мати. Тесса передавала власні навички та знання. Протягом 8 років вона виступала в ролі наставника, навчаючи юнака різноманітних прийомів і технік. Завдяки матері хлопець відмінно володіє одноручним бекхенд, який експерти називають його візитною карткою.

Особисте життя

Спортсмен не одружений і вважає за краще не поширюватися про наявність пасії і нюансах особистому житті в цілому. Денис із задоволенням ділиться з шанувальниками фото і відео, які публікує в соціальних мережах. Персональний аккаунт хлопця в «Інстаграме» рясніє знімками з корту, відпочинку зі знайомими і професійними фотографіями тенісиста.

Денис любить подорожувати і проводити час в компанії друзів. Періодично він співпрацює з модельними агентствами і різними брендами як амбасадора.

Зростання Шаповалова складає 185 см, а вага - 75 кг.

теніс

Професійна кар'єра Шаповалова стартувала на юніорському турнірі US Open. Виступаючи в дуеті з Феліксом Оже-Альяссімом, молода людина стала переможцем. Він увійшов в молодіжну збірну Канади і виграв Кубок Девіса. Удача не покинула хлопця. У наступному сезоні він вийшов в півфінал юніорського змагання Ролан Гаррос, а потім став володарем Кубка в Рохамптоне. Шаповалов також зумів завоювати головну нагороду юніорського Вімблдону і дійшов до фіналу змагання в компанії з напарником Феліксом Оже-Альяссімом.

З 2016-го Денис почав виступати разом із дорослими спортсменами і не прийняв запрошення до участі в юніорському змаганні Australian Open. Хлопець вважав за краще можливість виступити на ITF. З 4 турнірів Шаповалов вийшов з 3 перемогами і в тому ж році почав грати на турнірах АТР.

У Вашингтоні він поступився супернику, а в Торонто зумів здобути тріумф над Ніком Кірьосом, які входили в топ-20 в світі тенісу. Програвши у 2-му колі Григору Димитрова, канадець зосередився на Челленджер. Він 2 рази опинявся в чвертьфіналі і навіть зумів пробитися в півфінал. Тоді ж він дебютував в змаганні за Кубок Девіса. Виступаючи проти суперника зі збірної Чилі, Денис зазнав фіаско.

2017-й для Шаповалова стартував невдало. Рік почався з штрафу і технічної поразки в матчі за збірну. Далі тенісист виграв перший за спортивну кар'єру челленджер. У наступному змаганні в Мексиці він дійшов до фіналу, але не впорався з противником. Всього за 3 місяці брав участь в 7 турнірах і ні разу не виявився переможцем в 1-му колі. Смуга невдач завершилася в Лондоні, де в рамках АТР Шаповалов виграв 2 матчі і пройшов 1-й коло, зазнавши поразки від Томаша Бердиха.

З 3 челленджерів, проведених в Канаді, хлопець виграв тільки перший. У 3-му він програв Олександру Звєрєву. Денис також поступився в матчі АТР Борна Чорич. В рамках US Open здобув перемогу в 6 зустрічах і вперше вийшов в 4-й коло турніру Великого Шолома. І хоча подальші матчі не були для Шаповалова особливо успішними, він закрив сезон, увійшовши в 1-ю сотню тенісистів світу. Молода людина зайняв 51-у позицію рейтингу.

У наступному році не вдалося поповнити скарбничку трофеями. Денис відмовився від участі у ф'ючерсах та Челленджер на користь виступів на турнірах АТР. Почавши з фіаско в Брісбені, Окленді, Акапулько і Індіан-Уеллсі, Шаповалов реабілітувався, вийшовши у 2-й коло. Потім він виграв 6 ігор в Майамі і Делрей-Біч. Перехід на грунтове покриття приніс 2 поразки, але слідом і 4 перемоги на іспанській території. Програв спортсмен давньому противнику, Олександру Звєрєву. Поступився і в матчі з Рафаелем Надалем.

2018 рік завершився досягненням 27-й позиції рейтингу. Тенісист втримав показники, хоча і не зміг поліпшити їх. Йому вдалося вийти в 3-й коло на Australian Open і відмінно проявити себе в Роттердамі, а потім в Індіан-Уеллсі. Пізніше в 13 матчах спортсмен виступав не кращим чином, програвши з них 10. А восени завоював перший в кар'єрі трофей АТР на турнірі в Стокгольмі.

В 2019 Денис виграв матч АТР, убивши на корті з Деніелом Евансом. Парні розряди він найчастіше проводив в дуеті з Рохані бопа. Хлопці стали фіналістами в Штутгарті і вийшли в півфінал Відкритого чемпіонату Канади. На Відкритому чемпіонаті в США спортсмени виявилися в 3-му колі, але вилетіли з змагання. Представляючи інтереси збірної Канади, яка вперше вийшла в фінал Світової групи на Кубку Девіса, Шаповалов і Оже-Альяссім поступилися збірній Іспанії.

Денис Шаповалов зараз

У парному матчі в дуеті з Рохані бопа канадець вирвав перемогу у Контіні Хенрі і Штруффа Яна-Леннарда. Здолавши в лютому 2020 го у 2-му колі змагань АТР хорвата Марина Чиліча, пізніше Денис Шаповалов поступився у фіналі Олександру Бублику.

Зараз хлопець продовжує тренування під керівництвом Михайла Южного і матері, яка як і раніше виступає в ролі його наставника. Спортсмен готується до нових змагань.