біографія
Єлизавета Осетинська має вражаючий досвідом і значним послужним списком. Вона не боїться висловлювати думку і професійно веде діалог з відомими особистостями в рамках власного онлайн-проекту. При цьому не перестає підвищувати кваліфікацію, вважаючи освіту запорукою успішної кар'єри.Дитинство і юність
Журналістка народилася в столиці 3 травня 1977 року. Її батько Микола Йосипович присвятив життя викладання в Національному дослідницькому інституті імені Івана Михайловича Губкіна.
Єлизавета закінчила школу № 1543. Сформовані підвалини в навчальному закладі сильно вплинули на характер майбутнього редактора. Тут заохочувалися вільнодумство і нестандартне мислення. Учні безперешкодно висловлювали свою думку, не відчуваючи себе загнаними в рамки.
Дівчинка, крім школи, відвідувала додаткові секції. Уже в дитинстві Осетинська була активною - займалася спортом і грала на музичному інструменті. Але більше її залучали гуманітарні науки. Вона вивчала іноземні мови і демонструвала якості, необхідні для професії журналіста.
Сильно позначилося на світогляді школярки і той час, який співпав з її дорослішанням. Початок 90-х років довелося на підлітковий період. Лізі було 14-15 років, той вік, коли хочеться мріяти і блищати. Але їй доводилося вдягати на шкільні вечірки мамині наряди, вважати делікатесом гуманітарну тушонку і носити одяг, видану за талонами.
Втім, розкол СРСР для юної дівчини означав не тільки поява джинсів і кросівок. Єлизаветі 1992 рік приніс розуміння, для чого потрібні гроші. Звичайно, сім'я викладача задовольнялася середнім достатком, які не бідувала. Однак Осетинська усвідомила одне: якщо є здоров'я і молодість, значить, все можна досягти.
Однак в силу юного віку, а також радянської освіти вона мало розуміла особливості економічних процесів. Ідея заглибитися в це захопила школярку. Тому зрозуміло, що, маючи задатки журналістки, вона вибрала для надходження економічний факультет МГУ.
Правда, справжнє покликання проявилося ще в студентські роки. Тоді майбутня ведуча почала працювати в «РосБізнесКонсалтинг» на посаді кореспондента. З огляду на, що видання було з економічним ухилом, стали в нагоді і знання, отримані в університеті, і вроджений талант до журналістики.
За рік до отримання диплома Єлизавета перейшла в видання «Сегодня», одночасно створюючи контент для журналу «Итоги».
Закінчення університету дозволило Осетинської шукати вже серйозне місце роботи. Мови про те, щоб розглядати вакансії за фахом, не було: вже в молодості вона розуміла, що хоче пов'язати життя із засобами масової інформації.
Освіта в біографії редактора - важливий аспект. У 2005 році Єлизавета отримала диплом MBA. Тема її дослідження (про свободу слова в друкованих ЗМІ) актуальна і зараз. Пізніше, вже в зрілому віці, Осетинська на рік поїхала для підвищення кваліфікації в Стенфордський університет.
Особисте життя
Кар'єра в біографії провідною стояла на першому місці. Проект під назвою «чоловік і діти» вона відклала на дальню перспективу, та й взагалі особисте життя завжди тримала в таємниці.Зараз на світських заходах автор передачі «Русские норм!» з'являється в компанії товаришів по службі. Немає ніякої інформації щодо відносин з протилежною статтю. У «Інстаграме» і «Фейсбуці» вона часто виставляє фото з подорожей.
Вільний час кар'єристка присвячує спорту. Любить кататися на велосипеді, але вважає це заняття безглуздим. Для того щоб дати навантаження організму, потрібні як мінімум тригодинні тренування.
Тому Осетинська воліє біг. В інтерв'ю вона повідомила, що цей вид спорту оптимальний для одинаків, а для Єлизавети - ще й можливість прочистити голову. Крім того, вона часто бере участь в марафонах, навіть отримує медалі.
Журналістика
Через рік після закінчення університету ведуча отримала пропозицію від недавно відкрився видання «Ведомости» і вже в 2000 році зайняла посаду заступника редактора. Втім, ненадовго: через рік очолила відділ.
Кар'єрний шлях в газеті виявився стрімким. У 2004 році випускниця МГУ отримала нове призначення - стала шеф-редактором. Потім деякий час керувала організацією, заміщаючи пішла в декрет Тетяну Лисову.
Старання і прагнення Осетинської викликали позитивний ефект. Рейтинг газети підвищувався, а її особистість стала відомою і в інших ЗМІ. Журналістку запрошували на телевізійні і радіопрограми. Невеликий проміжок часу Єлизавета Миколаївна під псевдонімом Місіс Каранд'Аш приміряла амплуа експерта в передачі Гліба Павловського «Реальна політика» (спільний проект «Ведомостей» і «Ехо Москви»).
Втім, цей досвід на телебаченні виявився негативним. Передача піддалася критиці, траплялися навіть акції протесту. У пресі виникали твердження, що в ефірі відбувається нав'язування глядачам культу Кремля. Достовірно не відомі причини звільнення Місіс Каранд'Аш з проекту. Версій кілька, включаючи і те, що керівництво «Ведомостей» не хотіло, щоб редактор ставав медійним обличчям газети.
У 2011 році журналістка отримала неймовірну пропозицію від російської версії американського журналу Forbes. Звичайно, вона погодилася, хоча колеги з «Ведомостей» сильно жалкували про відхід Єлизавети з газети. Популярність її фігури після переходу в інше видання тільки зросла. В якості експерта вона відвідувала конференції і семінари з економіки.
А в 2014 році дочка Миколи Йосиповича стала частиною медіакомпанії «РБК». Тоді підконтрольна Михайлу Прохорову організація славилася тим, що правдиво висвітлювала події, що відбуваються в Росії. Незалежний підхід відкрив нової співробітниці перспективи для самореалізації.
Однак уже через 2 роки компанія стала відчувати тиск з боку влади. Троє фахівців, включаючи Осетинської, склали повноваження через зміни редакційної політики.
Зараз у Єлизавети два власних проекти. Вона бере інтерв'ю на Ютьюб-каналі в передачі «Русские норм!». Також випускниця МГУ стала засновником The Bell - інтернет-видання, що спеціалізується на розсилці новин.
Серед гостей «Російські норм!» - російські бізнесмени та громадські діячі, які діляться з передплатниками політичними поглядами і історіями бізнес-успіху. Першим гостем відеоінтерв'ю став засновник мобільної версії «Ютьюб» Андрій Доронічі.
За час існування каналу Осетинська встигла поспілкуватися з багатьма відомими особистостями - Кариною Добротвірської, Сергієм Галицьким, Михайлом Фролкин, Сергієм Гурієв, Олексієм Навальним.
Єлизавета Осетинська зараз
Навесні 2020 року журналістка перенесла знімальний майданчик в свою квартиру. На її проект «Російські норм!» ситуація з коронавирусной інфекцією більш ніяк не вплинула.З початку 2020 року провідна взяла інтерв'ю у Бориса Акуніна, Євгенія Чичваркіна, Андрія Кривенка.
Звичайно, ситуація в Республіці Білорусь не залишила Осетинської байдужою. Разом з Олегом Цивінський вона намагалася з'ясувати подальші перспективи економіки дружньої країни. Порушила питання отруєння Олексія Навального і проблеми в освітній системі.
Журналістка не забуває і про хобі - восени брала участь в Московському марафоні, який позначився для неї новим особистим рекордом.
проекти
- «Ведомости»
- «Реальна політика»
- «РБК»
- «Росіяни норм!»
- The Bell