Артем Ковальов - фото, біографія, новини, особисте життя, фігурист 2021

біографія

Зараз в Росії з'являються нові подають надії спортсмени, однією з висхідних зірок вважається юний фігурист Артем Ковальов. Вихованець академії «Ангели Плющенко» має в активі перемоги на молодіжних турнірах, в майбутньому представник одиночного катання планує приєднатися до низки видатних майстрів.

Дитинство і юність

Артем Сергійович Ковальов з'явився на світ 27 червня 2003 року в Москві. В родині хлопчика спортом ніхто не займався, батьки, представники інтелігентних професій, не планували робити з сина атлета і гордість країни.

Однак поряд з будинком, де жив хлопчик, побудували льодовий палац з секцією фігурного катання. Дитина з вікна кімнати бачив однолітків, щодня йдуть на тренування.

У 4-річному віці разом з бабусею Артем відвідав пробне заняття. В інтерв'ю він розповідав, що встати на ковзани відразу не вийшло і він в буквальному сенсі повзав по льоду.

У 2007 році уродженець столиці став підопічним наставників оздоровчої групи, де від учнів не було потрібно якихось особливих здібностей. Так тривало до тих пір, поки в відділення «Кришталевого» «Самбо-70» не прийшов тренер Олександр Сергійович Волков.

Нащадок чемпіона світу 1974-1975 років взяв Ковальова під крило і в корені змінив його біографію. Коли стало зрозуміло, що з маленького москвича може вийти фігурист високого рівня, до тандему приєдналася хореограф Мартін Дажене.

Дружина нового тренера, яка народилася і виросла в Канаді, працювала з Артемом в тренажерному залі. Вона розвивала в дитині гнучкість і почуття ритму. До перших серйозних змагань, що відбувся в 2012 році, спортсмен підійшов в оптимальній формі. Він показав гідний результат на Меморіалі Сергія Миколайовича Волкова, зайнявши 10-е місце і набравши 98,27 балів за коротку і довільну програми.

Особисте життя

Навчання і напружений графік тренувань не залишають місця для особистого життя. Артема рідко можна побачити в компанії рідних та друзів.

Він приятелює з колегами по спортивній школі Олександрою Трусовій, Софією Титової, Микитою і Кирилом Сарновського. Іноді в перервах між заняттями і зборами вдається поцікавитися справами Олени Косторной, що вважається зіркою академії Євгена Плющенка.

Фігурне катання

На першості столиці серед представників молодшої вікової групи взимку 2013 року Артем замкнув лідируючу десятку і не потрапив в число фігуристів, відібраних на всеросійські змагання. Юніор повторив спробу в наступному сезоні і в умовах жорсткої конкуренції став п'ятим. Відставання від володаря золотої медалі Георгія Куниці не вважалося катастрофічним, бажання добрати 20 балів змусило вихованця подружньої пари продовжувати інтенсивну роботу над собою.

Незважаючи на старання, Артем залишився на колишньому рівні на московському турнірі і не досяг п'єдесталу на Меморіалі Волкова. Однак місце в середині першої десятки дозволило поїхати на першість країни в 2014 році.

Там Ковальов зупинився за крок від призів, поступившись землякам Артему Фролову і Матвію Ветлугиной, а також уродженцю Санкт-Петербурга Євгену Семененко. Решта принципові суперники відстали від учня «Самбо-70» на 8 і більше очок.

Технічні стрибки, доріжки кроків і обертання, чисто виконані 10-річним хлопчиком, вразили авторитетних суддів. Вони ні грама не здивувалися тому, що москвич боровся за місце на подіумі.

На завершення сезону Ковальов брав участь в першорозрядних змаганнях. На спартакіаді спортивних шкіл в 2014-му він завоював бронзову медаль.

Наступний рік юний фігурист і тренер вважали провальним. На Відкритій першості Москви, ряді етапів Кубка Росії і традиційному Меморіалі Волкова Артем не зміг піднятися вище 4-го рядка підсумкової таблиці. Однак набране кількість балів продемонструвало професійний ріст.

Відпочивши і набравшись сил в паузі між турнірами, фігурист представив суддям нову коротку і довільну програми і досяг звання срібного призера на турнірі, що проходив під егідою ФФКК на льодовій арені спорткомплексу «Москвич» в Текстильник. Повторити успіх вдалося у фіналі Кубка Росії і на відкритих столичних змаганнях в категорії хлопчиків старшого віку.

Стрибки в 2 і 3 обороту стали «фішкою» змужнілого фігуриста. Він освоїв складну зв'язку, що складається з Лутца, кожуха і акселя, і в підсумку приєднався до компанії юніорів, які вирушили на етап Гран-прі з фігурного катання в Японії.

Емоційний підліток, на 100% зливається зі сценічним образом, підкорив серця іноземної публіки. Але склад учасників був настільки сильним, що Ковальову довелося задовольнятися 6-м місцем.

Після трохи більше вдалого виступу в Німеччині Артем став зіркою Кубка Москви, Російсько-Китайських молодіжних ігор та турніру Ise Star 2016. Це навело Олександра Волкова на думку ввести в програму ускладнені зв'язки і елементи.

Нововведення не пішли на користь Артему. У сезоні 2017/2018 його не допустили до Гран-прі через поганий контрольного прокату, на всеросійське першість теж не вдалося потрапити.

Слабкою втіхою для хлопця із середнім ростом і збалансованим вагою стала бронзова медаль на Кубку столиці. Правда, набрані 190 балів були далекі від бажаного, перебуваючи на піку форми, Ковальов був здатний показати більш вражаючий результат.

Волков вирішив, що пора міняти місце дислокації, оскільки в ЦСО «Самбо-70» він був талановитим, але маловідомим дитячим тренером. Учні натовпами покидали «Кришталевий» в пошуках райдужних перспектив.

Коли Євген Плющенко, який завершив кар'єру, зайнявся пошуками викладачів для «академії ангелів», Олександр Сергійович, Мартін Дажене і Артем Ковальов перебралися в просторий спорткомплекс в Раменському. Дворазовий олімпійський чемпіон став консультантом і другим наставником москвича.

Фізіологічні зміни, властиві всім підліткам, завадили відразу домогтися успіху. Юнакові було складно утримувати рівновагу після виконання високих потрійних стрибків. Після задовільного результату на національному Кубку Ковальов провалив ряд престижних турнірів, в його активі була низка місць за межами першої п'ятірки і навіть десятки.

В інтерв'ю, що з'явилися напередодні стартів - 2019-2020, говорилося, що Ковальов подолав юнацький криза і готовий до боротьби на Першості Росії, спартакіадах та етапах Гран-прі з фігурного катання в старшій групі. У підсумку він став володарем однієї бронзової, чотирьох срібних і двох золотих медалей на змаганнях різного рівня.

Артем Ковальов зараз

Зараз фотографії Ковальова публікуються в «Інстаграме» академії та інших соціальних мережах через те, що в 2020 році молодий член клубу «Ангели Плющенко» виграв Відкрита першість Москви і перший етап Кубка Росії. Попереду спортсмена чекає низка престижних змагань.

Москвич, чиїм кумиром є Нейтан Чен, хоче навчитися виконувати каскади стрибків у 3 і 4 обороту і вийти на професійний міжнародний рівень. Беззмінні тренер, хореограф, а також консультанти і фізіотерапевти роблять все можливе, щоб мрія Артема збулася якнайшвидше.