біографія
Молодий музикант Микола клиць прославився під псевдонімом Ryze. Вперше заявивши про себе в 2019 році, хлопець почав шлях до успіху, просуваючи творчість за допомогою соціальних мереж, де його шанувальники обчислюються мільйонами.Дитинство і юність
Коля народився 31 травня 2000 року в Москві. У 4-річному віці він побачив фільм, де молодіжна група грала на гітарах, і загорівся ідеєю стати музикантом. Займатися клиць почав з 6 років. Спочатку він, натхненний піснею Трохима про батьківщину, почав співати, а потім дідусь навчив його базовим гітарним акордам. В ту пору інструмент перевершував за розмірами самого музиканта, але Коля займався з захопленням.
А ось коли батьки віддали сина в музичну школу, його запал згас: гами та етюди виявилися нудним заняттям, так що хлопчик навіть подумував кинути навчання.
Але Кліцову все ж виявилося шкода витрачених зусиль, і в підсумку він здобув початкову 7-річну освіту по класу фортепіано і гітари. Паралельно Микола захопився кікбоксингом, але мати зупинила сина. Вона наказала берегти голову і руки, які йому як музикантові ще знадобляться.
Спочатку Коля любив авторську пісню і шансон, а тому в Мережі можна зустріти відео, де кремезний коротко стрижений хлопчик проникливо виконує пісні Стаса Михайлова і Сергія Трофімова. У 2013 році клиць навіть ставав учасником фестивалю «Юрмала шансон», де співав композицію «Батьківщина», акомпануючи собі на гітарі.
Потім він перейшов на твір власних пісень, експериментуючи в жанрі поп-року. Хлопець потрапив в Школу шоу-бізнесу Віктора Дробиша, де виграв конкурс завдань від Антона Коробки і прийшов в його студію, щоб спільно попрацювати і записати пісню «Босоніж». Тоді Микола тільки шукав свій стиль і виступав під власним ім'ям.
Особисте життя
Віддану публіку Ryze знайшов в інтернеті. Він проводить в соціальних мережах все свій час, кажучи: «24/7 я там». Прямі ефіри, відповіді на запитання передплатників, інформування про новини та цікаві факти біографії перетворилося для співака в повсякденність. Він намагається робити захоплюючий контент, чергуючи фото-, відео-та аудіоформати. «Інстаграм», «ТікТок», «ВКонтакте» регулярно висвітлюють творчу та особисту життя Миколи. При цьому про конкретну дівчині клиць не говорить, інтригуючи прихильниць заявою:«Кожен новий трек я закоханий».музика
Шлях до слухача Ryze починав через соціальні мережі. Там він викладав мікси і кавери на популярні композиції, які знаходили відгук не лише у слухачів, а й у виконавців оригіналів. Наприклад, Єгор Крід тричі репостнул свої пісні в обробці Кліцова, що забезпечило музиканта багатотисячної фанатської базою. Одного разу Коля швиденько накидав трек власного твору і виклав у Мережу з проханням оцінити. Цією пісенькою виявилася «Тебе вабить», моментально перетворилася в хіт.
До цього співак складав зовсім іншу музику, а тут вирішив поекспериментувати з трендами, включивши в композицію біти, елементи R & B і речитативів. Вийшов затребуваний і актуальний продукт, який задав стилістику подальшої творчості. Микола принципово виконує лише пісні власного авторства, причому пише самостійно все: мелодію, вірші та аранжування. Він не зараховує свою музику до певного жанру, кажучи:
«Я ніколи не позиціонував себе як репер, я просто співаю».Клиць створює треки на замовлення, і після популярності «Тебе вабить» заявок у автора додалося. Початківці виконавці і блогери часто просять його написати щось схоже під ключ, і він бере за свої послуги 20 тис. Руб. При цьому іноді матеріал вийдуть настільки хорошим, що Колі хочеться залишити його собі, але бажання заробити тут і зараз бере своє.
Проте власні нові пісні у Ryze з'являються регулярно: «Дави на газ», «Білий метелик», «Дівчинка-кокетка», «Полюби мене таким» намагаються побити популярність першого хіта. У січні 2020 року Миколу прийшов в ефір «Авторадіо» на ток-шоу «Поїхали», запис якого доступна на Ютьюб-каналі станції. Там він вперше дав велике інтерв'ю, де розповів про творчий шлях і виконав свою головну композицію.
Ryze зараз
Микола продовжує писати пісні, які просуває через соціальні мережі. Він веде затребувану рубрику «Пісня за 5 хвилин» в соцмережі «ТікТок», де показує процес написання треків і закликає передплатників надсилати йому заявки.Очевидно, що формат сподобався публіці, тому що аудиторія тіктокера обчислюється мільйонами. А ось для релізу готових і оформлених пісень клиць вибрав платформу «ВКонтакте», потрапляння в чарт якої Ryze вважає мірилом успішності.
У 2020 році Микола випустив ряд синглів, які поки не оформилися в альбом. Музикант сповнений амбітних планів, серед яких старт дискографії, запис кліпів і виступи з сольними концертами.
Дискографія
- 2019 - «Передоз»
- 2019 - «Полюби мене таким»
- 2019 - «Тебе ваблять»
- 2019 - «Паті на твоєму ліжку»
- 2020 року - «Чому я люблю цю дуру»
- 2020 року - «Дитинко, сорри»
- 2020 року - «Білий метелик»
- 2020 року - «Тисни на газ»
- 2020 року - «Дівчинка-кокетка»