Анастасія Шевченко - біографія, новини, фото, особисте життя, біатлоністка, «Інстаграм» 2021

Анастасії Шевченко судилося стати зіркою біатлону, адже вона виховувалася в спортивній сім'ї і вже в ранньому віці встала на лижі. Дівчина зуміла заявити про себе, ще коли виступала на юніорському рівні, і продовжила підкорювати нові вершини після переходу на дорослий.

Анастасія Шевченко з'явилася на світ 11 червня 1999 року в російському місті Омську. Дівчинка росла в сім'ї професійних лижників, що вплинуло на її вибір життєвого шляху. Але, на відміну від батьків, Настя вирішила будувати кар'єру в біатлоні.

Перші кроки в професійному спорті Анастасія зробила під керівництвом тренера Тетяни Федорової. Весь цей час поруч зі знаменитістю був старший брат Олексій, який направляв і підтримував її. Тому, коли хлопця покликали тренуватися в Єкатеринбурзі, біатлоністка вирішила відправитися за ним. Вона почала займатися в УОР № 1, де її тренером став Михайло Шішілов.

Після закінчення школи Шевченко вирішила продовжити спортивну освіту. Вона стала студенткою Єкатеринбурзького інституту фізичної культури, де навчалася за фахом «тренер-викладач».

Біатлон

Вперше Настя привернула до себе увагу ще в 2015 році, коли яскраво виступила на Всеукраїнських змаганнях з біатлону. Вона завоювала золоті медалі в спринті і гонці на 7,5 км і в наступні роки неодноразово ставала переможницею на цьому турнірі.

У 17 років Шевченко посіла 3-е місце на XIII Зимовому Європейському Олімпійському фестивалі серед юніорів, який проводився в турецькому Ерзурумі. Уже через рік вона стала володаркою нагород юніорського чемпіонату Росії з літнього біатлону, де завоювала золото в спринті і срібло в мас-старті.

У тому ж 2018 році біатлоністка вирушила на чемпіонат світу серед юніорів, місцем проведення якого був обраний естонський місто Отепя. На змаганні знаменитості вдалося прийти 2-й за підсумками індивідуальної гонки, але продемонструвати високі результати в інших категоріях у неї не вийшло. Вона опинилася за крок від призового місця в естафеті, була 7-й в гонці переслідування і тільки 23-й в спринті.

Наступний рік запам'ятався шанувальникам Анастасії завдяки бронзової медалі, яку вона виграла в суперпреследованіі на чемпіонаті Росії в Тюмені. Ще тоді спортивні експерти і тренери пророкували дівчині славу зірки біатлону, і вона змогла виправдати очікування.

У 2020 році спортсменка стала учасницею юніорського чемпіонату світу в Швейцарії, за результатами якого стала володаркою 3 нагород і забезпечила збірній Росії 1-е місце в медальному заліку. В естафеті партнерками Насті стали Анастасія Халіуллін, Анастасія Гореева і Аліна Кудісова, разом з якими вона виграла срібло. Пізніше біатлоністка зізналася, що під час стрілянини з положення стоячи з нею трапився конфуз: в діоптр застряг лід, через що довелося втратити час і зробити зайвий постріл.

Зате за підсумками спринту знаменитість придбала довгоочікуване золото. Але і тут не обійшлося без казусів, адже тренери схибили і забули про нагородження, тому російські спортсмени поїхали завчасно. Піднятися на п'єдестал Шевченко вдалося тільки після гонки переслідування, де вона теж стала лідером.

Але Настя не стала зупинятися на досягнутому і незабаром знову проявила себе на юніорському чемпіонаті Європи в Хохфільцені, де стала 3-й в спринті, поступившись лише представниці України Катерині Бех та француженці Лаурі Буко. Після цього знаменитість вирішила, що хоче продовжити змагатися на дорослому рівні. Свої амбіції Шевченка підкріпила срібною медаллю, яку набули у спринтерського забігу на Кубку Росії.

Особисте життя

Знаменитість не афішує подробиці особистого життя, вважаючи за краще акцентувати увагу на спортивні досягнення. За інформацією з відкритих джерел, вона зустрічається з біатлоністом Кирилом Бажинов.

Анастасія Шевченко зараз

2021 рік почався для Анастасії з впевненого виступу на Кубку IBU в німецькому Арбер, де росіянки зайняли всі місця на п'єдесталі за підсумками спринту. Золоту медаль завоювала Тетяна Акімова, а срібну - Валерія Васнецова. Шевченко фінішувала 3-й, вона подолала дистанцію в 7,5 км за 22 хвилини і 53 секунди при чистій стрільбі, що забезпечило їй бронзу.

Зараз біатлоністка продовжує старанно тренуватися, щоб радувати шанувальників новими досягненнями. Вона ділиться з ними успіхами на сторінці в «Інстаграме», де публікує фото і відео.