біографія
Тетяні Пилецкой довелося подолати чимало труднощів, щоб стати актрисою. І хоча пік її слави припав ще на 50-е роки, вона зуміла залишитися затребуваною навіть в зрілому віці і зберегти любов публіки.Дитинство і юність
Знаменитість з'явилася на світ 2 липня 1928 роки як Тетяна Людвігівна Урлауб. Предки актриси були німцями, які переїхали в Росію ще в XIX столітті і осіли в Санкт-Петербурзі. Батько дівчинки Людвіг Урлауб був інженером-хіміком. Він одружився з російською дівчиною Євгенії, у шлюбі з якою народилися син Володимир і дочка Таня.
![Тетяна Пилецкая в молодості у фільмі «Попелюшка» Тетяна Пилецкая в молодості у фільмі «Попелюшка»](/userfiles/126/3160_1.webp)
Глава сім'ї був творчо обдарованою людиною, він добре співав, грав у народному театрі. Його близьким другом був художник Кузьма Петров-Водкін, що став хресним батьком артистки. Він часто бував у їхньому будинку і одного разу захотів намалювати портрет Тетяни, який отримав назву «Дівчинка з лялькою». Пізніше картина була виставлена в талліннському музеї Куму.
Коли знаменитість стала старше, хресний запропонував віддати її на балет. Так Таня виявилася в Ваганьковському училище, але до танців не надто тяжіла. Набагато більше її приваблював театр, і після того як в будівлі заробив драматичний гурток, вона брала участь в постановках «Снігова королева» і «Блакитне або рожеве».
Але незабаром почалася Друга світова війна, і про акторство довелося забути. Училище евакуювали на Урал, в той час як батьки дівчинки залишилися в блокадному Ленінграді. Вона кожен раз із завмиранням серця чекала листів від батька, знаючи про неминучість поганих звісток. Так Тетяна дізналася про смерть брата, якого відправили воювати на фронт.
Побачитися з рідними знаменитість змогла тільки в 1942 році, після того як їх вислали з Ленінграда на Урал. Пізніше дівчині та її матері дозволили повернутися в рідне місто, в той час як доля глави сім'ї склалася трагічно. Як і інших німців, його репресували і на 15 років відправили на заслання. Щоб уникнути подібної долі, актриса була змушена приховувати національне походження і змінити по батькові на Львівну.
Театр і фільми
Перший час після повернення до Ленінграда сім'я жила бідно. Мати працювала сторожем у військовому ательє, але грошей ледве вистачало, і артистка хапалася за будь-яку можливість заробити. Після закінчення школи вона танцювала в кордебалет Театру естради, потім служила в Театрі музкомедії. Раз на кілька місяців дівчина демонструвала вбрання в Ленінградському будинку моди, заробляючи 300 руб. за показ, що хоча б ненадовго полегшувало життя.
Зніматися в кіно Пилецкая теж вирішила з бажання поліпшити матеріальне становище. Вона почала з масовки в «Ленфільмі», грала в картинах «Солістка балету» і «Попелюшка», але її ім'я навіть не було вказано в титрах. У фільмі «Пирогов» Тетяна Львівна теж повинна була з'явитися тільки в епізоді, але, оскільки режисер так і не знайшов актрису на роль Даші, вона дісталася юної виконавиці.
Хоча стрічка мала успіх у глядачів, знаменитість вирішила зробити перерву в кар'єрі, щоб присвятити себе сім'ї. Вона поїхала за Полярне коло слідом за чоловіком-офіцером, але швидко занудьгувала. Тоді артистка розгорнула бурхливу діяльність - ставила спектаклі для школярів, читала «Блокнот агітатора» на радіо, виступала в Будинку офіцерів. Але і цього виявилося недостатньо, тому під час чергового від'їзду чоловіка вона забрала дитину і повернулася в Ленінград.
![Тетяна Пилецкая і Тетяна Конюхова (кадри з фільму «Різні долі») Тетяна Пилецкая і Тетяна Конюхова (кадри з фільму «Різні долі»)](/userfiles/126/3160_2.webp)
У рідному місті виконавиця знову почала зніматися в кіно. Вона зіграла Віру у фільмі «Княжна Мері», на майданчику якого її помітив режисер «Різних доль» Леонід Луков. Він відразу розгледів в Пилецкой виконавицю ролі Тані Огневой, що дісталася їй без проб. Її колегами по майданчику стали Юліан Панич, Тетяна Конюхова і Георгій Юматов.
В результаті образ марнославної і егоїстичною героїні приніс актрисі всенародну славу. З нею друкували листівки, продавали фото, а модниці наслідували зачісці і стилю. Але в той же час фільм поставив хрест на кар'єрі дівчини.
Роль далася знаменитості настільки правдоподібно, що в наступні роки не тільки глядачі, але і режисери асоціювали її з Огневой і відмовляли в прослуховуваннях. Перший час їй ще вдавалося кудись «пробитися», і Тетяна Львівна зіграла Галину в «Олеко Дундич», Анну в «Мрії збуваються» і Ларису в «Іду до вас!», Але після 1961 року настало затишшя.
Пилецкая не зневірився і прийняла запрошення в трупу Ленінградського театру імені Ленінського комсомолу ( «Балтійський дім»), в якому служить і зараз. Вона грала в багатьох постановках, включаючи «Дерева вмирають стоячи», «Сім'я в подарунок» і «Ма-Муре».
Тільки в середині 60-х знаменитість знову повернулася на екрани. Вона поповнила фільмографію такими проектами, як «Зелена карета», «В старих ритмах», «Таємниці слідства». У 2009 році Тетяна Львівна виконала головну роль в серіалі «Вербна неділя». За словами артистки, з віком вона стала тільки більш затребуваною. Пилецкая активно грала в кіно і театрі, знімалася в телешоу, серед яких «Мій герой» і «Доля людини».
Але в кінці 2020 року виконавиця повідомила шанувальникам сумну новину - вона заразилася коронавірусів. Зірка поскаржилася на слабкість і повідомила, що буде лікуватися вдома. Через стан здоров'я артистки керівництву «Балтійського дому» довелося скасувати спектаклі з її участю.
Особисте життя
У перший раз актриса вийшла заміж, коли ледь виповнилося 18, і взяла прізвище обранця, під якою потім прославилася. Тоді їй хотілося дорослому житті, сім'ю і дітей. Шлюб проіснував 15 років, але бачилися подружжя нечасто. Костянтин Всеволодович пропадав на службі, в той час як артистка була зайнята на зйомках. В молодості Таню оточували шанувальники, їй приписували романи з Олегом Басилашвілі і Марк Бернес, через що чоловік ревнував.З роками невисловлені претензії і образи тільки накопичувалися, і в підсумку подружжя вирішило розлучитися. Але рано вийшла заміж виконавиця ніколи не шкодувала. До того ж, від Костянтина Всеволодовича у неї народилася єдина дочка - Наталія Пилецкая.
Нової любов'ю знаменитості став В'ячеслав Тимошин, закоханість у якого стала однією з причин розпаду сім'ї. Актриса душі не чула в дружині, але друге заміжжя теж виявилося нещасливим. Через 10 років сімейного життя артист пішов від неї до іншої, а потім спливли неприємні подробиці його зрад.
Пилецкая вже зневірилася налагодити особисте життя, але доля звела її з Борисом Агешин. Вони познайомилися завдяки циганської співачці Маргариті Шумської і прожили разом 45 років, але в 2018 році чоловік помер. Після цього артистка присвятила себе сім'ї і сцені.
Спадкоємиця зірки теж не відразу знайшла сімейне щастя, 3 рази була заміжня. У другому шлюбі у неї народилася дочка Єлизавета, яка стала художницею. Виконавиця пишається онукою і завжди ділиться її успіхами в інтерв'ю.
Тетяна Пилецкая зараз
У 2021 році на екрани вийшли відразу 3 нових проекти за участю знаменитості - «Північний вітер», «Па-де-де» і «Скоро буде щастя», прем'єри яких з нетерпінням чекали її шанувальники.
фільмографія
- 1947 - «Пирогов»
- 1955 - «Княжна Мері»
- 1956 - «Різні долі»
- 1956 - «Наречена»
- 1958 - «Олеко Дундич»
- 1967 - «Зелена карета»
- 1971 - «Прощання з Петербургом»
- 1981 - «Сільва»
- 1993 - «Щасливий невдаха»
- 2009 - «Вербна неділя»
- 2017 - «Алмазний Ендшпіль»
- 2021 - «Па-де-де»