Мартін Йонсруд Мартін Йонсруд Сунбю - біографія, новини, фото, особисте життя, лижник, «Інстаграм», допінг, дружина 2021

біографія

Мартін Йонсруд Мартін Йонсруд Сунбю з дитинства страждав від проблем зі здоров'ям, але це не завадило йому досягти успіхів у спорті. Норвезький лижник прославився на весь світ, завдяки яскравим і впевненим перемогам на міжнародних змаганнях.

Дитинство і юність

Мартін Йонсруд Мартін Йонсруд Сунбю з'явився на світ 26 вересня 1984 року в родині Джона Еріка Мартін Йонсруд Сунбю і Гру Йонсруд Лангслет. Він виріс в норвезькому місті Осло, де відкрив для себе лижний спорт. Ще в ранні роки біографії майбутній зірці поставили діагноз астма, але він все ж отримав можливість продовжити спортивну кар'єру.

Лижні гонки

Міжнародний дебют лижника відбувся в 2005-му, проте привернути до себе увагу уболівальників він зміг тільки 2 роки по тому. Мартін завоював золоту медаль під час естафети на етапі Кубка світу в Бейтостелене. Наступний сезон ознаменувався для спортсмена першої особистою перемогою, він виграв гонку класичним стилем на Кубку світу в Куусамо. Пізніше Мартін відзначився сріблом в тій же дисципліні на етапі в Нове-Мєсто.

У 2010-му Мартін Йонсруд Сунбю вперше виступив на Олімпійських іграх. Хоча він не зміг поповнити скарбничку особистих досягнень, лижник допоміг команді зайняти 2-е місце під час естафети. Рік по тому він проявив себе в цій же дисципліні на чемпіонаті світу в Осло, де норвежці завоювали золоту медаль.

Надалі спортсмен продовжував бути впевненим лідером Кубків світу, але особливо яскравим в його кар'єрі став сезон 2013/14. В той рік він не тільки регулярно займав призові місця на Кубку, але і виграв у всіх трьох турах змагання: Nordic Opening, «Тур де Скі» і фінал. Крім того, Мартін удостоївся бронзової медалі в скіатлоне на Олімпіаді в Сочі.

Наступна поява знаменитості на чемпіонаті світу, на цей раз проводився в Фалуне, знову виявилося невдалим. Він захворів незадовго до турніру і зумів взяти участь тільки в гонці на 50 км, де фінішував 11-м. Зате Мартін Йонсруд Сунбю переміг на «Тур де Скі» і став лідером загального заліку Кубка світу. Але пізніше він позбувся цих нагород через скандал, в центрі якого опинився.

У 2015 році з'явилася інформація про скандал, пов'язаний з допінгом. Говорили про те, що спортсмен перевищив допустиму дозу сальбутамолу, що міститься в препараті, дозволеному спортсменам-астматикам. У FIS проігнорували повідомлення і допустили знаменитість до участі в змаганнях, але пізніше в справу втрутилися представники WADA. Вони звернулися до Спортивного арбітражного суду, і за підсумками розслідування Мартіна дискваліфікували на 2 місяці, позбавивши кількох нагород.

Але, незважаючи на цей негативний досвід, в новому сезоні Мартін Йонсруд Сунбю знову повернувся до змагань і зумів повторити своє минуле досягнення, перемігши на трьох «багатоденки»: Nordic Opening, «Тур де Скі» і «Тур Канади», який проводився вперше. Відомо, що в гонці вільним стилем в Тоблахе він зайняв 2-е місце за допомогою даблполінга - лижного ходу, де просування відбувається за рахунок відштовхування палицями. Довжина палиць зірки склала 87,5% від зростання.

З віком лижник зумів зберегти майстерність і не поступався більш молодим спортсменам. Він залишався зіркою Кубків світу, а на Олімпійських іграх в Пхенчхан відзначився золотими медалями в командному спринті та естафеті, а також сріблом в скіатлоне. Не вистачало в скарбничці лижника тільки золота чемпіонату світу, але все змінилося в 2019 році, коли він виграв гонку 15 км в австрійському Зефельд.

Після цього Мартін Йонсруд Сунбю все частіше говорив про плани закінчити кар'єру і присвятити себе сім'ї. Він все рідше перемагав і відмовлявся від участі в турнірах через проблеми зі здоров'ям. Це відбилося на рішенні тренерів, які не включили знаменитість до складу збірної Норвегії на сезон 2020/21. Але лижник вирішив вести самостійну підготовку.

Особисте життя

Особисте життя спортсмена склалася вдало, зі своєю дружиною Маріці він познайомився ще в молодості.

У 2013-му обраниця народила Мартіну сина Маркуса, поява якого змінило його погляди на життя. У наступні роки сім'я поповнилася ще двома дітьми - Максом і Магнусом.

Мартін Йонсруд Мартін Йонсруд Сунбю зараз

У лютому 2021 року тренер збірної Норвегії Ейрік Мюр Носсум підтвердив участь спортсмена в індивідуальній гонці чемпіонату світу в Оберстдорфі. Коментуючи цю новину, Мартін Йонсруд Сунбю заявив, що участь в змаганні стало викликом, адже було всього 6 тижнів, щоб прийти в форму і підготуватися.

Зараз лижник продовжує старанно тренуватися, щоб радувати шанувальників новими перемогами. Вони стежать за новинами про нього на фан-сторінках «Інстаграма», де публікуються відео і фото.