біографія
Навесні 2020 го новинний портал про кіно, музиці, іграх і книгах Soyuz.ru познайомив читачів з десятьма групами, що починали свій шлях в якості аккомпанирующих складів. Серед іноземців Тоні Шерідана і The Beatles, Лінди Ронстадт і Eagles, Ніла Янга і Crazy Horse і інших була і Антоніна Жмакова з майбутньою «Арією». Останній колектив виріс з ВІА «Співаючі серця».Дитинство і юність
На другий рік Великої Вітчизняної війни, 26 липня 1942 го, у Анатолія Жмакова народилася дочка Тоня. Дівчинка з дитячого віку бажала бути і артисткою, і виконавицею пісень, і танцівницею. Тому після школи віднесла документи в Московське музичне училище імені Михайла Іпполітова-Іванова.
Навчальний заклад дівчина закінчила зі «званням» класичної співачки і хотіла продовжити вокальну кар'єру, але в той же час мріяла і про театральних підмостках. Цьому в чималому ступені посприяла педагог сценічної мови, актриса Музичного театру імені Костянтина Станіславського і Володимира Немировича-Данченка, що заклала в підопічну основи «глибокої внутрішньої пізнавальності».
![Антоніна Жмакова і Алла Пугачова Антоніна Жмакова і Алла Пугачова](/userfiles/126/2989_1.webp)
Антоніна вирушила штурмувати ГІТІС, у інституту поцікавившись у першій зустрілася викладачки, що їй слід читати. Абітурієнтка зізналася, що підготувала вірші Роберта Бернса, творчі замальовки і шматочки з творів Максима Горького.
Послухавши співрозмовницю прямо на вулиці, жінка запросила її в аудиторію, де тієї вдалося підкорити самого Бориса Покровського. Оперний режисер попередив, що якщо надходить здасть всі іспити, то він візьме її відразу на 2-й курс. Так і сталося.
«Борис Покровський - дивовижна людина і геніальний режисер, вже тоді ставив неординарні вистави. Були такі моменти, коли ми, студенти, самі проводили репетиції ночами, а він приходив до нас і, будучи таким знаменитим, ставав поруч з нами зовсім хлопчиськом », - згадувала в інтерв'ю зірка радянської естради.Театр і фільми
На 4-му курсі студентці довірили головну роль в «Тайговому десанті» про молодіжній бригаді будівельників, які прокладають в тайзі залізничну трасу Абакан - Тайшет. Після цього дебютантці здавалося, що доля вирішена і буде пов'язана виключно з кіно.
Одного разу на дипломному спектаклі «Воскресіння в Римі» в навчальному театрі в Гнездніковском провулку її помітив ленінградський режисер, який покликав до театру музкомедії в Північній столиці. Його колега Андрій Петров написав мюзикли «Вєрка і червоні вітрила» і «Ми хочемо танцювати», і терміново була потрібна артистка. Дівчина погодилася, але через 2 роки зрозуміла, що не може без улюбленої Москви, і повернулася назад.
![Антоніна Жмакова у фільмі-виставі «Кабачок Антоніна Жмакова у фільмі-виставі «Кабачок](/userfiles/126/2989_2.webp)
У столиці вона разом з Валентиною Шендрікова, Наталією Вількіна, Іриною Печернікової вирушила на перегляд до Андрія Гончарову, потрапила до нього в «Маяковки» і відразу отримала місце в «Дітях Ванюшина», «Марії», «Матусі Кураж та її дітей». Актриса їздила на закордонні гастролі і фестивалі, задумавши реалізувати себе і як співачка.
У новорічний період Жмакова працювала на ранках, а у вільний час брала участь в концертах. На одному з таких виступів до неї підійшов представник Мінкультури і запропонував спробувати сили на Міжнародному конкурсі естрадної пісні в Токіо.
13 травня 1972 го виконавиця викликала справжній фурор в Японії, за допомогою шлягера «Зіркам назустріч» завоював спеціальний приз і золоту медаль. З того моменту вона успішно гастролювала по Радянському Союзу і збирала зали в Болгарії, Індії, Африці.
Незважаючи на те, що в професійній біографії міцно влаштувалася музика, Антоніна знялася в «Кабачку" 13 стільців "», «Втікачі з« Бурштинового »,« Инженере Прончатове »та інших стрічках, в 80-х засвітившись в картинах« Ранок вечора мудріший » , «Слідство ведуть Знавці» і «Крейцерова соната».
музика
Після тріумфу в Японії Жмакова відразу полетіла в ФРН з Муслімом Магомаєвим, який всіляко допомагав колезі, а також відвідала з ним Варшаву.У 1972-му Антоніна брала участь в гала-концерті на літніх Олімпійських іграх в Мюнхені. Через 2 роки в супроводі ансамблю «Мелодія» під керівництвом Георгія Гараняна вона записала платівку «Шум берез» з піснями радянських композиторів. На обкладинці збірки красувався фотопортрет співачки.
У 1976-му артистку, швидко стала обличчям колективу, запросили в «Співаючі серця». З 1984-го вони за задумом художнього керівника працювали в двох напрямках. За класичний естрадний стиль відповідала солістка, за хеві-метал - нові молоді музиканти.
Поступово ВІА виріс в «Арію», а виконавиця, яка запам'яталася хітами «Ти мені більше не дзвони», «Прощальний тост» і «Прошу тебе», перейшла в створені рок-групи «Раунд» і «Спрут».
Особисте життя
Відносини у рудоволосої красуні, на яку, за чутками, дорівнювала Алла Пугачова, з засновником і художнім керівником ВІА «Співаючі серця» Віктором Векштейном вийшли за рамки службових. Закохані одружилися, виховували сина і, здавалося, насолоджувалися щастям. Жінка називала чоловіка кращою людиною в світі, неординарним, добрим, обожнюю все талановите.
18 січня 1990 го композитор помер. Його виявили в гаражі у власному «Мерседесі» з ознаками отруєння вихлопними газами.
«Для мене все плітки, недомовленості не мають значення. Головне - його більше немає! Збіг чи обставин, чиясь чи зла воля - неважливо. Ці події сприймаю як випробування, перевірку на міцність. Занадто ми любили один одного. Занадто все було добре, все ті роки, що ми були разом », - говорила знаменитість.![Антоніна Жмакова і чоловік Віктор Векштейн Антоніна Жмакова і чоловік Віктор Векштейн](/userfiles/126/2989_3.webp)
Після смерті обранця співачка, котра відкрила для себе російський романс, пішла зі сцени. Рішення вона пояснила тим, що співати композиції чоловіка не могла фізично, а виконувати чужі виглядало б зрадою. На початку нульових Антоніна Анатоліївна зізналася, що навіть і не думала влаштовувати повторно особисте життя, так як відчувала серйозні почуття тільки до одного чоловіка.
Антоніна Жмакова зараз
Конкретних даних про те, чим зараз займається Антоніна Анатоліївна, немає.Відомо, що в середині нульових вона викладала в столичному музичному вузі і періодично виступала. Зірка радянської естради з'явилася на презентації альбому нинішнього ВІА «Співаючі серця», а в червні 2007-го - книги Валерія Щолкіна та Сергія Фролова «Легенди ВІА».
6 лютого 2021 року в ефірі Першого каналу на шоу «Привіт, Андрію!» за круглим столом зібралися улюблені глядачами ВІА 1970-х. У програмі взяла участь і Антоніна Жмакова.
Дискографія
- «Чарівне дзеркало»
- "От і все"
- «Зіркам назустріч»
- "Зоряний час"
- «Не сьогодні - завтра»
- «Лист»
- «Під лежачий камінчик»
- "Прекрасний день"
- "Прошу тебе"
- «Прощальний тост»
- «Сер Дюк»
- «Твої кроки»
- «Стежка та не загубилася»
- «Ти мені більше не дзвони»
- «Шум берез»
фільмографія
- 1965 - «Тайговий десант»
- 1966-1980 - «Кабачок" 13 стільців "»
- 1967 - «Тетянин день»
- 1968 - «Втікач з" Бурштинового "»
- 1972 - «Інженер Прончатов»
- 1975 - «Від зорі до зорі»
- 1981 - «Ранок вечора мудріший»
- 1982 - «Слідство ведуть Знавці»
- 1987 - «Крейцерова соната»