біографія
Кар'єра сибіряка Івана Злобіна почалася з воістину «кіношного» зльоту - тільки надійшов у ГИТИС молодому актору випав щасливий квиток - попрацювати у фільмі «Собібор» з режисером Костянтином Хабенським. Зараз, отримавши професійну акторську освіту і набравшись досвіду, Іван готовий до нових творчих викликам.Дитинство і юність
Іван Євгенович Злобін народився 28 вересня 1998 року в Новосибірську, в будинку на перетині вулиць Станіславського і Немировича-Данченка, що майбутній актор вважав знаком долі.
Ще одним знаком стала зустріч 6-річного Вані на курорті в Сочі з Арменом Джигарханяном. Родичі Івана хотіли познайомитися з актором, але самі підійти не наважувалися і намовили хлопчика, обіцяючи купити йому іграшковий пістолет. Ваня зібрав хоробрість в кулак і підійшов до Джигарханяну з питанням про те, як можна, навчаючись в школі, потрапити в кіно. Актор пояснив, що потрібно вчитися, а потім їхати в Москву і поступати на акторський факультет.
Ця програма назавжди відклалася в голові Івана. Незважаючи на те, що в дитинстві він більше приділяв уваги занять змішаними єдиноборствами і багато бився, завжди тримав у пам'яті бажання стати актором. У 14 років хлопчикові вдалося пройти кастинги і потрапити в гумористичний проект «Єралаш - Новосибірськ».
Через рік підліток побачив рекламу студії творчого розвитку (нині носить назву «Жити на Півночі ...») одного з центрів, відкритих за підтримки актора Костянтина Хабенського. У перші роки існування студії Хабенський давав в ній уроки майстерності кожен квартал. Там Іван відучився 4 роки, і заняття з педагогом з акторської майстерності Вікторією Левченко сильно змінили замкнутого юнака.
Продовжити освіту Злобін хотів в місцевому театральному інституті, але, врешті-решт, з друзями відразу після випускного відправився підкорювати Москву. Недовго думаючи, хлопці пішли по інститутах. Школу-студію МХАТ новосибірці брали штурмом, перестрибуючи через паркан, ховаючись від охорони по туалетах, намагаючись обійти розлючених конкурентів.
Для прослуховування без черги в Російському інституті театрального мистецтва (ГИТИС) Івану довелося підробити і показати нібито термінові квитки на літак. «Умілим шахраєм», як називає себе Злобін, він став ще з дитинства. Будучи дитиною, часто обманював оточуючих і робив так, щоб всі вірили. Та й у дорослому віці часто ламав систему.
На одному з турів, читаючи монолог з «Одруження» Миколи Гоголя, молода людина настільки вжився в роль Подколёсіна, так жваво метнувся і відчинив вікно, що комісія повірила в те, що абітурієнт дійсно готовий в нього вистрибнути. Атака на вузи дала результати, Злобіна зарахували на бюджетне відділення ГІТІСу на курс актора і режисера Володимира Андрєєва (помер 29 серпня 2020 року на 91 році життя).
Під час навчання в театральному вузі Злобін зіграв в трьох постановках - «Злочин і покарання» за Федором Достоєвським (Родіон Раскольников), «Людина» за Бертольт Брехт (Урия Шеллі) і «Хмара рай» по фільму Миколи Досталя (Коля).
Фільми
Відразу ж після приїзду в Москву Іван отримав першу з головних ролей у своїй біографії. Костянтин Хабенський терміново шукав заміну актора для фільму «Собібор» і зв'язався зі студіями. У числі інших на стіл до Хабенського потрапила і анкета Злобіна. Так, тільки освоюючи в столиці і починаючи вчитися у вузі, юний актор вже приступив до такої важливої роботи.
![Іван Злобін у фільмі «Собібор» Іван Злобін у фільмі «Собібор»](/userfiles/126/2941_1.webp)
Перші етапи зйомок в Литві давалися нелегко. Сидячи в готелі, 17-річний виконавець ролі мстить за батьків єврейського підлітка Шломо вивчав хроніки табору смерті Освенціма для більшого осмислення ролі і занурення в атмосферу. Це вдалося настільки добре, що після сигналу «Мотор!» Іван поклався на почуття і на мить провалився крізь час і потрапив до концтабору.
Працювати довелося по 8-12 годин протягом 2 осінніх місяців. Всю роль Злобін потрібно було говорити іншими мовами - німецькою, польською, ідиш, литовською. Найскладнішу зі сцен, вбивство німця, довелося знімати 12 дублів, але режисер і команда допомагали налаштуватися на потрібний лад, використовуючи індивідуальний підхід до кожного актора.
Після зйомок Іван відзначав, що зараз російське кіно - в поганому стані. На думку актора, більшість з режисерів розглядають зйомки не як складний процес створення мистецтва, а як рутинний бізнес. «Собібор» Злобін виділяв не тільки тому, що знімальна група була литовської, а й тому, що Хабенський відноситься до числа російських режисерів, які роблять те, що їх хвилює.
На рахунку Івана також другорядні ролі в серіалах «Ольга» і «Революція».
Особисте життя
Особисте життя Іван Злобін тримає в секреті. При цьому актор розповідав, що підійти і познайомитися з дівчиною йому нелегко - Іван сором'язливий і боязкий молодик. З новими людьми він практично не починає спілкування, а в незнайомих компаніях тримається тихо в кутку, та й взагалі вважає за краще більше мовчати, ніж говорити.Проте з близькими актор буває дуже експресивним, а в залежності від ситуації часто лицемірить, надягаючи маски розумного інтелігента або веселого клоуна.
На сторінці в соціальній мережі «Інстаграм» Іван викладає фото зі зйомок, відпочинку та зарубіжних поїздок.
Іван Злобін зараз
У 2020 році фільмографія Івана Злобіна поповнилася 2 головними ролями. У жовтні на платформі «ВКонтакте» пройшла прем'єра створеного телеканалом «ТВ-3» 18-серійного веб-серіалу для Зумер «Клік», де випускник ГІТІСу перевтілився в студента Яшу. 23 листопада на «ТВ-3» показаний містичний детектив «Фантом», де Злобін виконав роль Солнцева, а його партнером Катею стала Ангеліна Загребіна.
![Іван Злобін в комедії «Врятуйте Колю!» Іван Злобін в комедії «Врятуйте Колю!»](/userfiles/126/2941_2.webp)
18 лютого 2021 року у світ вийшла комедія з Дмитром Нагієвим «Врятуйте Колю!», В якій в ролі Вані з'явився і Іван Злобін. Актор знявся і в ще одному проекті з Нагієвим - рімейку комедії «свінгерів».
фільмографія
- 2018 - «Ольга-3»
- 2018 - «Собібор»
- 2019 - «Люби їх усіх»
- 2020 року - «Клік»
- 2020 року - «Сама дура»
- 2020 року - «Фантом»
- 2021 - «Врятуйте Колю!»
- 2021 - «свінгерів»