Лілія Васильєва - біографія, новини, фото, особисте життя, лижниця, лижні гонки, чемпіонат світу 2021

біографія

Лілія Васильєва почала займатися лижами в підлітковому віці і витратила роки, щоб домогтися успіху. Вона завоювала визнання на російських змаганнях, а в 2021 році вперше отримала можливість представити країну на чемпіонаті світу.

Дитинство і юність

Лілія Леонідівна Васильєва з'явилася на світ 3 травня 1994 року в місті Можга, Удмуртія. Дівчинка виховувалася в спортивній сім'ї, її старші брати займалися боротьбою, але пізніше вирішили зосередитися на кар'єрі.

На лижі Лілія встала завдяки подрузі, що взяла її з собою на базу «Родник». Знаменитість залишилася в захваті від тренувань і вирішила присвятити себе цьому виду спорту, в чому її підтримали батьки. Вона підійшла до підготовки відповідально, займалася кожен день, незалежно від погодних умов, і це в підсумку допомогло досягти висот.

Лижні гонки

Вперше лижниця звернула на себе увагу уболівальників в кінці 2010-го, коли з'явилася на всеросійських змаганнях серед спортсменів 17-18 років в Сиктивкарі. Вона стала бронзовим призером в індивідуальній гонці вільним стилем на 7,5 км. Потім дівчина успішно виступила в Красногорську, де стала 1-й в гонці на 7,5 км класичним стилем і 3-й в заїзді на 5 км - вільним. У наступні роки знаменитість регулярно займала призові місця в своїй віковій категорії на цьому турнірі.

Іншим значущим досягненням в біографії спортсменки стала перемога в командному спринті на чемпіонаті Росії. У 2015 році вона вперше виграла медаль універсіади, після того як прийшла 3-й в заїзді на 5 км класичним стилем.

У наступному році Васильєва проявила себе на першості Росії серед лижників 21-23 років в Рибінську. Вона зуміла виграти бронзу в індивідуальній гонці на 10 км класичним стилем і срібло у спринті вільним стилем. Але показати свій кращий результат спортсменка змогла тільки тоді, коли стала учасницею Універсіади-2017 Казахстані.

До турніру Лілія готувалася не в складі збірної Росії, а самостійно, на батьківщині в Удмуртії. Під час відбіркового етапу вона посіла 4-е місце в класичній гонці на 15 км, але після приїзду в Алмати вийшла на пік форми і зуміла обійти суперників відразу в декількох дисциплінах. Лижниця поповнила скарбничку нагород золотими медалями в естафеті, індивідуальній гонці та мас-старті, а також срібними в персьюті і спринті класичним стилем.

Після цього Лілія стала зіркою в рідному краї і бажаною гостею на інтерв'ю. Вона зізналася, що була налаштована на перемогу, але не очікувала такої кількості нагород. Налаштуватися на успіх спортсменці допомогли батьки, які телефонують їй майже перед кожним змаганням, щоб підтримати.

У 2018-му Васильєвої було присвоєно звання майстра спорту міжнародного класу, але знову порадувати шанувальників призовими місцями вона змогла тільки через рік. Лижниця відзначилася кількома нагородами на етапах Кубка Росії, а також завоювала срібло в лижній гонці на 10 км класичним стилем на всеукраїнських змаганнях.

Таким же багатим на перемоги на національних змаганнях видався наступний рік. Але на великих міжнародних турнірах знаменитості щастило набагато менше. Вона неодноразово втрачала можливість потрапити в заявку на чемпіонат світу, а на Кубку показувала посередні результати. У 2020-му на цьому змаганні росіянка зайняла 34-е місце в мас-старті.

Особисте життя

Особисте життя знаменитості склалася вдало, вона щаслива в стосунках з Равілем Валіахметова. Обранець спортсменки теж займається лижними гонками, він часто підтримує дівчину на змаганнях.

View this post on Instagram

A post shared by Лиля (@lilickavasilek)

На початку 2019 року Васильєва поділилася з передплатниками інстаграм-аккаунта новорічним фото, на якому вона зображена разом з коханим і маленькою дитиною. Публікацію Лілія воліла залишити без коментарів.

Лілія Васильєва зараз

Початок 2021 року видалося для спортсменки вдалим. У січні вона стала учасницею Континентального Кубка в білоруських Раубічах, де увійшла до трійки призерів у спринті і лижній гонці на 5 км. Після цього Лілія з'явилася на всеросійських змаганнях в Красногорську, відзначившись 3-м місцем в спринті і 2-м - в індивідуальному заїзді на 10 км.

Але особливо яскраво лижниця виступила на Кубку Східної Європи. Вона стала переможницею відразу в 3 дисциплінах: у спринті, індивідуальній гонці та мас-старті вільним стилем. Незабаром після цього стало відомо, що знаменитість увійшла до складу збірної Росії на чемпіонаті світу в німецькому Оберстдорфі.

Зараз Васильєва старанно тренується, щоб покращувати показники і підкорювати нові вершини. Відпочити дівчині зазвичай вдається лише в травні. Час, що звільнився вона вважає за краще витрачати на поїздки до батьків і відпочинок з сім'єю.