біографія
Ток-шоу «Насправді» на Першому каналі продовжує шокувати новими історіями і виводити головних героїв на чисту воду. 29 березня 2021-го в гостях у Тимура Єремєєва, роком раніше вийшов на заміну Дмитру Шепелеву, і трійці експертів виявилася заслужена артистка Росії Зінаїда Сазонова. Військова співачка знайшла в собі сили, щоб прийти в студію після реанімації, куди вона потрапила після сумної звістки про зраду чоловіка з юної коханої, і зустрітися з суперницею.Дитинство і юність
19 вересня 1952-го в родині Нікогосян (така дівоче прізвище артистки) народилася дочка Зіна. Радісна подія відбулася в Тбілісі, де подружжя перебувало на службі.
Уже в ранньому віці дівчинка заробила перший гонорар у вигляді цукерок. Юне обдарування разом з двома друзями-хлопчиками організувало ансамбль і давало імпровізовані концерти прямо в магазині при військовій частині, старанно виводячи «Ех, яблучко». З Грузії дорослих згодом перевели до Сибіру.
«Я дитина післявоєнних років. Мама, військовослужбовець, росла в дитбудинку - її батьки загинули під час війни. І щороку 9 Мая вона одночасно раділа і плакала. Так як мама служила у військовій частині ЗАТО, я з 5 років виступала перед солдатами. Для мене військова частина стала другою домівкою! », - згадувала знаменитість в інтерв'ю.![Зінаїда Сазонова з сім'єю Зінаїда Сазонова з сім'єю](/userfiles/126/2597_1.webp)
У Красноярську майбутня зірка естради закінчила середню школу № 161, в якій навчалася на одні п'ятірки і була піонервожатою, з 16 років виблискуючи на сцені Палацу культури і переймаючи знання у Маргарити Петрової. Після 8-го класу учасниця багатьох конкурсів вступила на диригентсько-хорове відділення музичного училища, але швидко пішла звідти через незручності - доводилося грати на домбре лівою рукою.
Незважаючи на те що природа не обділила Зінаїду хорошими вокальними даними, та не збиралася ставати професійною співачкою. Вона підкорила автотранспортний технікум з фінансовим інститутом, але все змінив випадок.
Одного разу з матір'ю дівчина гостювала у знайомих в Ленінграді і під час прогулянки зайшла в консерваторію імені Миколи Римського-Корсакова. У списку на зарахування абітурієнтка опинилася на 261-му місці, а на курс брали тільки чотирьох. Доля посміхнулася талановитому самородку, і незабаром студентка здобувала освіту відразу в двох вузах, перевівшись в той, що зараз називається СПбГЕУ. Пізніше до них додався і Міжнародний слов'янський інститут імені Гаврила Державіна.
За розподілом випускницю відправили до Вірменії, де та поповнила собою естрадно-симфонічний оркестр радіо і телебачення, співпрацювала з «Армін» та «Еребуні» і постійно була на гастролях. В рамках однієї республіки їй стало тісно, і наступним пунктом призначення виявилася Москва.
музика
Підкорити російську столицю було непросто, але з цим завданням вчорашня студентка впоралася на ура, поєднуючи музичну діяльність з посадою економіста та адміністратора на телебаченні.
Поворотним моментом у творчій біографії виявився напередодні нового 2000 року, коли співачку запросили до участі в концертах в Чечні. І вона, залишивши сім'ю і маленьку дочку, вирушила на Північний Кавказ, де давала по 4 виступи в день протягом двох тижнів під кулями.
Надалі солістка і начальник групи культурно-мистецької роботи відділу культури Центрального будинку Російської армії імені Михайла Фрунзе ще 8 разів приїжджала в гарячі точки. Ці гастролі лягли в основу фільму «Цивільний подвиг і особисті спогади фронтовий співачки Зінаїди Сазонової», знятого на кошти президентського гранту.
![Зінаїда Сазонова і Йосип Кобзон Зінаїда Сазонова і Йосип Кобзон](/userfiles/126/2597_2.webp)
У 2002-му «Не йди, побудь зі мною» у виконанні Сазонової потрапив в «Сузір'я хітів: романси. Vol. 1 ». Через 2 роки він перекочував в «Сузір'я хітів. Російські хіти (шансон, романси, застільні пісні) », а після - в окремий однойменний диск з 30 кавери.
У 2005-му її «Я не соромлюся моєї любові» влаштувалося в «Золотий російської колекції (частина друга 1960-1989)», а «Запам'ятати» - в «Гори, гори, моя зірка ... Пам'яті Анни Герман присвячується». У 2013-му дискографія збагатилася «застільних піснями російською мовою» з «Куди біжиш, стежина мила?».
У багатому репертуарі знаменитості, яка випустила кілька сольних альбомів, - народні ( «Ой, то не вечер ...»), військово-патріотичні ( «Десятий наш десантний батальйон»), естрадні ( «Сто годин щастя»), авторські ( «Івушка») , джазові композиції та романси ( «Білої акації грона запашні»).
Артистка з полюванням ділилася накопиченими знаннями з молодим поколінням, будучи доцентом кафедри естрадно-джазового вокалу рідного МСІ.
Особисте життя
Про перший заміжжя співачки відомо небагато. Її обранцем став священнослужитель Степан Сазонов. 30 вересня 1990-го у Зінаїди народилася єдина донька Інна Сазонова, яка закінчила московський Інститут економіки, фінансів і права. Спадкоємиця вийшла заміж за випускника МЕФІ Дмитра Козлова і 27 вересня 2014 року подарувала йому спадкоємицю Алісу. Фотографії матері і дитини часто миготять на сторінці молодої жінки в «Інстаграме».Пізніше доля звела співачку з Павлом Перерва. Чоловік отримав вищу освіту в Московському університеті радіотехніки, електроніки та автоматики і зайняв посаду редактора в ЦДРА.
Пара часто разом відвідувала програми на вітчизняному телебаченні - наприклад, «Малахов плюс» і «Модний вирок». До зйомок в останньому шоу ( «Справа про те, як взяти модний акорд») обраницю підштовхнув саме чоловік-полковник. Він вважав, що його дружина одягається як торговка насінням, хоча статус зобов'язує її купувати собі наряди в дорогих магазинах, а не на ринках і в переходах.
До фатального березня 2021-го в особистому житті виконавиці, незважаючи на різницю у віці з чоловіком в 15 років, панувала гармонія. Сама ж улюблениця публіки не приховувала від шанувальників секрети сімейного щастя і філософськи ставилася до зрад:
«Щаслива сім'я складається тоді, коли хороший чоловік, а головне - чудова дружина! Хороша та дружина, яка чи не ревнує. Жінці важливо бути впевненою в собі. Я зрозуміла, що чоловік мене любить і за яскраву зовнішність, і за добре серце, і за мудрість, і за розуміння, і за те, що не гризу людини, який поруч, а допомагаю йому жити ».Зінаїда Сазонова зараз
Зінаїда Асатуровна продовжує вести активну гастрольну та громадську діяльність, охоче з'являючись на телебаченні.
За рік до ток-шоу «Насправді» співачка виступила в ролі одного з експертів 6-го випуску 2-го сезону вокального проекту «Ну-ка, все разом!», Потрапивши в числі трьох суддів і не встав під час номера Яни гірської. 14-річної конкурсантці заслужена артистка Росії і заслужений діяч культури Придністровської Молдавської Республіки порадила думати, про що вона співає, і орієнтуватися на глядацьку залу в цілому.
Дискографія
- «Все одно ти будеш мій!»
- «Куди біжиш, стежина мила?»
- «Моя Росія»
- «Не йди, побудь зі мною»
- "Ой та не вечір"
- «Спецзв'язок»
- «Я не соромлюся моєї любові»
- «Запам'ятати»
- «Десятий наш десантний батальйон»
- «Сто годин щастя»
- «Івушка»
- «Білої акації грона запашні»