біографія
Українська актриса Валерія Гуляєва рідко дає інтерв'ю і тримає особисте життя за завісою. Зірка серіалів воліє, щоб про неї судили за ролями, а не за чутками про романах.Дитинство і юність
Майбутня актриса народилася 8 квітня 1991 року в Києві. У дитинстві Лєра хотіла пов'язати біографію з балетом і займалася в хореографічній студії під керівництвом Юлії Русанової і Тамари Ніжарадзе. Педагоги, які займалися і з сестрою Валерії Дариною, прищеплювали вихованкам не тільки гордовиту поставу і витонченість рухів, але і ази акторської майстерності, любов до театру.
У 12 років артистичної киянці пощастило знятися в серіалі В'ячеслава Криштофовича «Я тебе люблю» і поспілкуватися з такими корифеями російського кіно, як Ніна Ургант і Олександр Абдулов, Валентин Смирнитський та Ольга Остроумова, Марія Шукшина і Ніна Антонова. У екранну мати героїні Гуляєвой - Дуні - перевтілилася Галина Петрова, в фільмографії якої є ролі в таких картинах, як «Дежа вю» і «Злодій». Стрічку «Я тебе люблю» прикрасила музика Євгена Доги.
Не менш зірковим був і акторський склад пригодницького серіалу «Убити змія», в якому Валерія також знялася, ще будучи школяркою. Головні ролі в стрічці виконали Ада Роговцева, Валерій Гаркалін і Євген Пронін. З Адою Миколаївною Гуляєва через 2 роки перетнулася в 8-серійної детективної мелодрами «Акула». У мелодраматичному повнометражному фільмі «Казка про чоловіка і жінку» учениця київської школи створила невеликий, але образ, що запам'ятовується дівчинки Саньки.
Незважаючи на досвід зйомок, Валерія не була впевнена, що витримає конкурс в артистичний вуз. За порадою батьків дівчина після отримання атестата подала заяви як в кузню українських акторських кадрів, що носить ім'я Івана Карпенка-Карого, так і на факультет журналістики Київського держуніверситету. Талановиту випускницю взяли в обидва вузи, але після роздумів Гуляєва воліла професію артистки перспективі стати акулою пера.
Театр і фільми
Після закінчення в 2012 році російського курсу акторського факультету КНУТКиТ імені Івана Карпенка-Карого Валерія грала в 4 київських театрах: Театрі на Подолі, Театрі на Печерську, Театрі «Сузір'я» і Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. Однак повною мірою артистичний талант киянки реалізувався в серіалах, а педагогічний - у викладанні акторської майстерності дітям у власній студії Plastilin Studio.
Першою головною роллю Гуляєвой стала Ангеліна Аїстова в українській багатосерійної комедії «Домоправитель». Режисер Роман Барабаш залучив до зйомок у серіалі про впровадження бідного закоханого студента в сім'ю олігарха багатьох російських зірок, в тому числі Аліку Смєхову, Михайла Тарабукина і Павла Бессонова, який прославився після ролі суворовця Степана Перепечко в «Кадетстве». Однак саме закоханість персонажа Іллі Гліннікова в героїню Гуляєвой стала рушійною силою розвитку сюжету.
![Валерія Гуляєва в серіалі «Любов без пам'яті» Валерія Гуляєва в серіалі «Любов без пам'яті»](/userfiles/126/2167_1.webp)
Хореографічна підготовка в нагоді артистці в багатосерійних мелодрамах «Підкидьки», де Лера перевтілилася в повітряну гімнастку Ганну Орєхову, і «Балерина», в якій вона створила образ студентки балетного училища Юлії Островської. У серіалах «Бабине літо» та «Биття серця» Гуляєва порадувала глядачів появою в кадрі в купальнику.
Ще одна мелодрама за участю Валерії «На гойдалці долі» привела до цікавого кульбіту в особистому житті виконавців головних ролей - Антона Батирева і Євгенії Лози. Актори, що грали в серіалі чоловіка і дружину, незабаром після завершення зйомок одружилися і виклали весільні фото в інстаграм-акаунтах. Однак сімейне щастя Лози і Батирева тривало менше року, творчі подружжя розлучилося.
Особисте життя
Валерія вважає рідними мовами як український, так і російський. Актриса вільно говорить англійською і за допомогою словника може порозумітися на французькою та іспанською. Гуляєва вміє водити автомобіль, їздити на лижах і роликах, фехтувати і грати на гітарі. Артистка захоплюється верховою їздою і вишивкою бісером.Важливе місце в особистому житті Валерії зараз займає допомогу київським притулкам для бездомних тварин і пошук старих або нових господарів чотириногим потеряшку. На сторінці в «Фейсбуці» киянка приєдналася до флешмобу «У мене дворняжка», виклавши фото вихованців - безпородних кішок Кіри і Тесси.
Валерія Гуляєва зараз
![Валерія Гуляєва і Світлана Іванова схожі Валерія Гуляєва і Світлана Іванова схожі](/userfiles/126/2167_2.webp)
У лютому 2021 року на російському телебаченні відбулися прем'єри двох українських серіалів за участю Гуляєвой. 4-серійна мелодрама «Любов без пам'яті», в якій киянка зіграла Лізу, сюжетом нагадала російський повнометражний фільм «Холоп». У серіалі «У кожного своя брехня» Валерія створила органічний образ безіменної медсестри, але саму стрічку багато глядачів дорікнули в аморальності сюжету.
фільмографія
- 2011 - «Биття серця»
- 2011 - «Бабине літо»
- 2013 - «Домоправитель»
- 2015 - «Алхімія кохання»
- 2016 - «Підкидьки»
- 2016 - «Улюблена вчителька»
- 2017 - «Мій кращий ворог»
- 2017 - «Балерина»
- 2018 - «Помічниця»
- 2018 - «На гойдалці долі»
- 2019 - «Пристрасті по Зінаїді»
- 2019 - «Любов без пам'яті»
- 2019 - «Шукаю тебе»
- 2020 року - «У кожного своя брехня»
- 2020 року - «Другий шанс»
- 2020 року - «Добровольці»