біографія
Фінська панк-рок група "Іменини Пертті курікка" (Pertti Kurikan Nimipäivät) утворилася в 2004-му році. Все почалося в місті Гельсінкі на базі студії "Ліхтар", що займається творчою реабілітацією людей з затримкою розумового розвитку. Відвідуючи цю студію, Пертті курікка, гітарист і фронтмен колективу, зустрів організатора, беззмінного менеджера і ідейного натхненника групи Калле Пайамаа. Саме останньому прийшла в голову думка створити музичну групу з людей з обмеженими можливостями. На остаточне формування складу пішло ще п'ять років, і довгоочікуваний дебют колективу відбувся в 2009-му році.В цей час фінський режисер Пека Карйялайнен знаходився в пошуку музичних колективів складаються з людей з розумовими та фізичними вадами для участі в його фільмі, основна ідея якого була сфокусована на темі боротьби таких людей за право вести повноцінну і незалежне життя. "Іменини Пертті курікка" стали справжнім відкриттям для такого проекту. Спеціально для цього фільму група виконала свій дебютний сингл "Kallioon!" (Назва одного з районів Гельсінкі), відразу став хітом. Через деякий час після такого вдалого початку кар'єри у групи з'явилася велика кількість шанувальників поза колом людей з фізичної або розумової інвалідністю - їх воля до життя і безпосередність зачіпали все ширшу аудиторію слухачів.
У 2012-му році був знятий фільм " синдром панка ", Повністю присвячений історії групи" Іменини Пертті курікка ". Режисер Юккі Карккайнен в своїй роботі дотримувався стилю" правдивий кінематограф ": фільм знятий без коментарів і роз'яснюють сцен. Учасники групи постають перед глядачем в своїх повсякденних, неприкрашена образах, проводячи велику частину часу на студії і гастролях. Естетичний посил фільму, його надзавдання - відкрити вікно в світ подібних людей, показати їх проблеми і щоденну боротьбу з собою і навколишнім світом. Після прем'єри цієї картини популярність групи "Іменини Пертті курікка" вийшла за межі Фінляндії та дозволила її учасникам зробити гастрольний тур в Німеччину, Великобританію і скандинавські країни.
Черговою віхою розвитку став проведений в 2014-му році спільно з групою " Lordi "Благодійний концерт. Виручені кошти були перераховані спільноті людей з розумовими розладами в Мозамбіку і в Лапландії. Виступ на одній сцені з переможцями" Євробачення-2006 "вивело групу на якісно новий рівень.
"Іменини Пертті курікка": учасники
На сьогоднішній день група "Іменини Пертті курікка" складається з гітариста і автора музики Пертті курікка (Pertti Kurikka). Крім гітари Пертті також грає на органі, відвідує церкву і записує аудіокниги.
Вокаліст і автор текстів Карі Аальто (Kari Aalto), шкільний друг Пертті, веде власну передачу на радіо, любить мотоцикли, жінок, алкоголь і американські машини.
басист групи самі Хелле (Sami Helle) провів дитинство в Бостоні, Нью Йорку та Парижі. Вільно володіє англійською мовою. Займає активну громадянську позицію - Самі є членом Центристської Партії Фінляндії, мріючи коли-небудь стати членом парламенту.
Молодший член групи, барабанщик Тоні Валітало (Toni Välitalo), грає на барабанах з шести років. Крім панк-року його улюбленими стилями є мазурка і блюз.
Концертний менеджер Калле Пайамаа неофіційно числиться п'ятим учасником колективу. Крім основної діяльності він також пише більшість аранжувань для групи.
"Іменини Пертті курікка": Євробачення 2015
В на початку 2015 року колектив "Іменини Пертті курікка" брав участь в національному відбірковому турі на "Євробачення-2015» з піснею " Aina mun pitää "(Я завжди повинен).Спочатку цей крок замислювався для привернення уваги суспільства до проблем людей з синдромом Дауна. Але, несподівано, група отримує більшість глядацьких симпатій і стає представником Фінляндії на "Євробаченні" 2015 року, після чого "Іменини Пертті курікка" набувають світову популярність.
"Іменини Пертті курікка": дискографія
- Kuus kuppia kahvia ja yks kokis
- Sikakovapaketti
- Coffee Not Tea
- The Best of Greatest Hits