Барбора Крейчікова - біографія, особисте життя, фото, новини, теніс, «Інстаграм», WTA, чеська тенісистка 2021

біографія

Барбора Крейчікова - чеська тенісистка, чия спортивна біографія налічує кілька перемог в світових турнірах. За роки спортивної кар'єри добилася популярності в парних сетах, але головною метою ще в юності поставила чемпіонський титул в одиночній розряді.

Дитинство і юність

Барбора народилася 18 грудня 1995 в стародавньому місті Брно на півдні Чехії. Батьки віддали дівчинку на теніс, коли їй ледь виповнилося 6 років.

Тренером стала Яна Новотна - чеська зірка тенісу 90-х зі світовим ім'ям, тому, тільки взявши ракетку в руки, Барбора знала, на кого буде дорівнювати.

теніс

Уже в 15 років Барбора дебютувала в професійних змаганнях циклу ITF. За 3 наступні роки виграла кілька титулів в одиночному і парному розрядах, що дало старт її кар'єрі в великому тенісі - талановиту спортсменку помітили експерти.

Перші турніри юніора в Великому шоломі відбулися в 2013 році. Крейчікова в парі з чешкою ​​Катериною Синякової виграли три змагання у Франції, Великобританії (Уімбілдон) і Сполучених Штатах, а четверта гра в Австралії спільно з українкою Олександрою Корашвілі в фіналі закінчилася поразкою на корті.

Потім послідували перші виступи в основній сітці WTA-туру, який відбувся в канадському Квебеку, де спортсменка дійшла лише до півфіналу парного змагання. Ще через рік 20-річна чеська тенісистка вперше з'явилася в дорослому турнірі Великого шолома і виграла кілька дебютних титулів, увійшовши в першу сотню парного рейтингу. Тоді за нею закріпилася слава парніци, але вона сама хотіла боротися з першими ракетками світу один на один.

Наступні сезони пройшли для Барборі набагато успішніше перших трьох. Вона стала впевненіше і професійніше, неодноразово доходила до півфіналів і фіналів в одиночному і парному розрядах, але підсумкова перемога раз по раз вислизала від тенісистки і її союзників.

Тільки в 2018 році Крейчіковой і Синякової посміхнулася удача в парних виступах. Чешки завоювали два Великих шолома поспіль і піднялися на першу сходинку світового рейтингу. Третій шолом Барбора забрала вже в новому сезоні 2019 го, а також виграла чотири турніри Міжнародної федерації тенісу: двічі в Сполучених Штатах і по одному - в Німеччині і Чехії.

Перші успіхи в одиночних змаганнях з'явилися у 25-річної тенісистки в 2020 році, коли вона стала лідером в Australian Open, обійшовши Анну Бондар з Угорщини, а найрезультативнішим для неї став сезон 2021 року.

Чешка показала відмінні результати в декількох турнірах WTA і Australian Open, а потім двічі ставала лідером змагань. У перший раз Крейчікова і Синякова взяли фінал Mutua Madrid Open, а в другій Барбора поодинці билася з румункою Сораном Кирстя і очолила Internationaux de Strasbourg.

Особисте життя

Подробиці особистого життя спортсменка вважає за краще не афішувати. Більшість фото в особистому інстаграм-акаунті присвячені улюбленій справі - тенісу. Барбора публікує репортажі з турнірів, тренувань і церемоній нагородження, хвалиться досягненнями та нагородами. Іноді ділиться знімками з колегами, фотографіями з подорожей і архівними дитячими кадрами, записує відео, де виконує спортивні вправи для підтримки форми.

Зростання Барбари 178 см, вага 72 кг.

Барбора Крейчікова зараз

В 2021-м Барбора взяла участь в престижному тенісному турнірі Roland Garros, який відкрився в травні у Франції. Першою опоненткою Крейчіковой стала її співвітчизниця Христина Плішкова. Потім одну за однією вона обійшла і інших суперниць: Катерину Александрову з Росії, Еліну Світоліну з України, Слоан Стівенс і Корі Гауфф з США.

У півфіналі чеська тенісистка зустрілася з гречанкой Марією Саккарі і обіграла її. Після тріумфу Барбора зізналася, що багато років мріяла дійти до фіналу в такому авторитетному змаганні, але все одно не може повірити, що просунулася так високо.

12 червня відбувся фінал Roland Garros, в якому Крейчікова здобула перемогу над росіянкою Анастасією Павлюченковою. Для обох спортсменок ця зустріч стала дебютною за одиночну кар'єру в турнірах Великого шолома. Виграш переможниці склав 1,4 млн євро.