Андрій Каргін - біографія, особисте життя, фото, новини, «КАМАЗ-майстер», Андрій Коняєв, серіал «Майстер» 2021

біографія

Андрій Каргін вніс чималу лепту в славну історію вітчизняного автоспорту. Разом з командою «КАМАЗ-Мастер» він не раз доводив перевагу російських гонщиків в вантажних ралі-рейдах. За плечима Андрія сотні тисяч кілометрів пустель і бездоріжжя, долаючи які пілот раз по раз виходив з виснажливих перегонів переможцем.

Дитинство і юність

Справжній чоловік і майбутній захисник російського прапора на міжнародних змаганнях народився 23 лютого 1976 року в місті Мирному Якутській РСР. Його батьки приїхали в Набережні Челни з початком будівництва КамАЗа. Коріння Каргинова частково з Північної Осетії (батько Олег Харитонович народився і виріс в Алагир), а частково з Нижнього Новгорода, звідки родом його мама Лариса Олександрівна.

Батько, випускник Московського автодорожнього інституту, працював на заводі інженером і досконально розбирався в пристрої автомобілів, які були його пристрастю з дитинства. Він став ентузіастом і заразив місто любов'ю до гонок по бездоріжжю. Сам Олег Харитонович ганяв на невеликих легкових автомобілях з високою прохідністю, а син з часом став приручати величезні машини, що випускаються заводом, де все життя самовіддано трудилися його батьки.

Правда, починав Андрій з картингу, вперше сівши за кермо в 9 років. Тим часом як його батько, будучи механіком в складі екіпажу, перемагав на міжнародних змаганнях з автокросу, Каргинов-молодший став брати перші кубки на карті. Він ставав чемпіоном республіки і заробив звання КМС.

Мама ставилася до гри чоловіків «в машинки» з розумінням. Вона успішно поєднувала роботу інженера-металознавців на заводі і турботу про сім'ю, де крім Андрія підростала донька Олена.

Ще навчаючись в школі, Каргинов не упускав можливості побувати на КамАЗі, щоб відчути себе причетним до виробництва великих автомобілів. Не дивно, що і спеціальність він обрав відповідну: вивчав автомобіле- і тракторобудування в Камському політеху. Звідти юнакові відкрився прямий шлях в науково-технічний центр КамАЗа, де він зайнявся випробуванням спеціалізованої техніки.

автоперегони

Перші великі змагання в складі «КАМАЗ-майстри» відбулися для Каргинова в 2006 році. Він з гордістю увійшов в найсильнішу команду світового автоспорту в класі спортивних вантажівок і став продовжувати її славні традиції.

Спочатку Андрій брав участь в ралі-рейдах на позиції механіка і вже тоді розкуштував смак перших перемог.

На «Хозарських степах - 2007» автогонщик дебютував як пілот і заїхав на п'єдестал, однак отримана травма на пару років поставила кар'єру на паузу. Каргинов виявився хлопцем з характером. Він не тільки не залишив улюблену справу, а й повернувся повний рішучості відвоювати місце за кермом.

Правда, свій перший «Дакар» Андрій долав як механік і закінчив його тільки на 5-му місці, зате вже в 2011 році застовпив за собою місце пілота і став чемпіоном Росії.

Каргинов став легендою ралі «Дакар» в 2013-му. І це зовсім не означало, що він виграв ту багатоденку. Тоді тріумф святкував колега по «КАМАЗ-майстру» Едуард Ніколаєв, і друге місце теж дісталося представникам «синьої армади» - екіпажу Айрат Мардеева.

На Каргинова в той раз було мало надії. Мало того що пілот тільки недавно залікував перелом ноги, так ще й другий день змагань зі згорілим зчепленням закінчив на 24-му місці. Всі наступні етапи, де Андрію довелося наганяти лідерів, перетворилися в подвиг, і він до фінального заїзду зміг вирватися на 2-у позицію. Який же був жах уболівальників, коли за лічені кілометри до фінішу у його «КамАЗа» виявилося пробито переднє колесо.

Тоді про волю Каргинова до перемоги писали чи не більше, ніж про чемпіонський фініші Миколаєва. Андрій не став втрачати дорогоцінні хвилини на заміну колеса і останні кілометри гнав на втомився гумі, від якої до кінця гонки на металевому ободі не залишилося і сліду. У підсумку весь п'єдестал того «Дакара» належав «КАМАЗ-Майстру», а 3-е місце Каргинова язик не повертався назвати програшем.

Уже через рік Андрій Олегович став повноцінним чемпіоном легендарної багатоденки і продовжив множити перемоги на інших змаганнях, включаючи «Золото Кагана», «Велику степ», «Шовковий шлях» і «Африку Еко Рейс».

Особисте життя

Каргинов щасливий в особистому житті. 21 січня 2007 року дружина Гульфия подарувала йому сина Захара. В той момент новоспечений батько виконував функцію нічного механіка на ралі «Дакар» і навіть не відразу зміг зрозуміти, що сталося.

З тих пір хлопчик встиг вирости в гонщика команди «КАМАЗ-Мастер-юніор» і тричі стати чемпіоном Татарстану з картингу. Тим часом у нього підростає молодший брат Демид, також небайдужий до автоспорту.

Гонщик веде аккаунт в «Інстаграме», де зрідка викладає фото членів сім'ї, але частіше присвячує пости фактами спортивної біографії.

Андрій Каргін зараз

Зараз Андрій Олегович продовжує тренуватися і брати участь в змаганнях найвищого рівня. У 2020 році він в черговий раз святкував перемогу в «Дакарі». Правда, «Дакар-2021» для пілота не задався і закінчився на 7-му місці, в той час як тріумф святкував колега по команді Дмитро Сотников.

1 липня 2021 року Каргинов разом з штурманом Андрієм Мокеевим і механіком Іваном Малькова вийшов в 11-денний ралі «Шовковий шлях», загальна протяжність якого склала 5,5 тис. Км.