УНС Джабир - біографія, особисте життя, фото, новини, туніська тенісистка, рейтинг, «Інстаграм» 2021

біографія

УНС Джабир - африканська тенісистка, яка встановила ряд національних та континентальних рекордів. Спортсменка з Тунісу зараз має високий професійний рейтинг і є першою арабською жінкою, що вийшла в ¼ фіналу турнірів Великого шолома. На рахунку улюблениці уболівальників більше десятка ITF-титулів, а також успішні виступи на престижних міжнародних змаганнях WTA.

Дитинство і юність

УНС Джабир народилася 28 серпня 1994 року в невеликому туніському містечку Каср-Хіляль, після цього біографія була пов'язана з популярним африканським курортом Сус. Дівчинка росла в сім'ї арабів, які цікавилися спортом. Дитинство пройшло в компанії батьків, братів Марвена і Хатема, а також сестри Ясмін, в силу старшинства дбали про малятку.

Мати майбутньої учасниці престижних турнірів в молодості грала в теніс, вона вирішила навчити дочку орудувати ракеткою і в ранньому віці відвела на корт. З трьох років УНС займалася в секції при загальноосвітній середній школі, а в 2004 році за порадою наставника Набіля Млікі перейшла на якісні майданчики середземноморських готелів, призначених для місцевих жителів і гостей.

Через якийсь час, для того щоб стати професіоналом, Джабір з дозволу членів сімейства переїхала до столиці держави - Туніс і вступила до ліцею Sportif El Menzah, де дітям з неординарними здібностями допомагали досвідчені наставники і майстри великої гри. Пізніше юна тенісистка, яка домоглася успіхів в аматорських юніорських турнірах, перебралася в Європу. В інтерв'ю вона регулярно дякувала тата і маму за супровід в поїздках по Франції і Бельгії і допомогу в пошуках дороги у доросле життя.

У 13 років УНС дебютувала в серії ITF і завоювала титул в парному розряді. В кінці 2000-х в скарбничці спортсменки з'явилися призи одиночних змагань, а також присутність на турнірах Великого шолома - Вімблдоні та Відкритому чемпіонаті США.

теніс

У стані професіоналів Жіночої асоціації тенісу Джабир з'явилася в 14-річному віці. У 2009-2010-му на 10-тисячнику ITF вона посіла друге місце в змаганнях одинаків і дуетів, а потім завоювала титул на турнірах в Антальї і Касабланці.

Стрімкого підйому перешкодила травма лівого зап'ястя. Після операції і відновлення уродженка Тунісу знову кинулася в бій і стала регулярно брати участь в змаганнях WTA-серії на грунті і на траві.

У 2013-му на Кубку Баку УНС дісталася до ¼ фіналу і зміцнила позиції в світовому рейтингу. Вона зачепилася за топ-200, незважаючи на те що зазнала поразки від Віри Звонарьової і Андреа Петкович на Відкритому чемпіонаті Австралії і Відкритому чемпіонаті США.

У сезоні 2017/2018 вихованка африканських тренерів вперше в кар'єрі відібрала на всі чотири турніри Великого шолома. На кортах спортивного центру «Ролан Гаррос» дівчина обіграла тодішню 7-ю ракетку світу Домініку Цибулкову і потрапила в «золоту сотню» рейтингу WTA.

Прибуваючи на підйомі, тенісистка виграла 100-тисячник Manchester Trophy і з wildcard пройшла в основну сітку Вімблдону. Потім на Кубку Кремля в столиці Росії їй вдалося здолати Дарину Касаткину, Слоан Стівенс і Анастасію Севастову, що входили в топ-25.

На 2019 й молоде дарування з Африканського континенту і тренери покладали великі надії. Стрибнувши вище голови, Джабір пробилася на головні міжнародні змагання через важкі кваліфікації і відбори. Тріумфом стала ½ фіналу на Eastbourne International і перемоги над Олександрою Сасновіч і Кароліною Гарсією на USA Open, а також ряд вдалих матчів з Ребеккою Петерсон і Юлією Путинцева на змаганнях в китайському місті Тяньцзінь.

Джабір продовжила свій прогрес на Dubai Duty Free Tennis Championships і Qatar Ladies Open. Незважаючи на обмеження, пов'язані з поширенням COVID-19, поразки від американки Даніель Коллінз і уродженки Білорусі Вікторії Азаренко на Відкритому чемпіонаті Франції і турнірі в Нью-Йорку, дівчина стала 31-ю ракеткою світу і першою ракеткою Африки.

Особисте життя

Джабір одружена з Карімом камун, колишнім російсько-туніським фехтувальником. Спортсмен допомагав тенісистці під час занять в тренажерному залі, а потім став частиною особистого життя і предметом самовідданої любові.

В акаунті в «Інстаграме» є ряд фотографій, що ілюструють гармонійні відносини. Подружжя, які намагаються проводити багато часу разом здаються щасливими людьми.

Зростання знаменитості становить 167 см, вага - 66 кг.

УНС Джабир зараз

В 2021-м Джабир вийшла в півфінал Volvo Car Open і фінал MUSC Health Women's Open. За крок від перемоги в 250-тисячнику уродженку Тунісу зупинила австралійка Астра Шарма. На Відкритому чемпіонаті Франції африканка взяла реванш в новому матчі з представницею Зеленого континенту і вийшла в третій раунд престижних змагань.

Навесні УНС не вдалося впоратися з Белінда Бенчіч зі Швейцарії на Mutua Madrid Open. Зате влітку на турнірі Birmingham Classic вона зіграла в одиночному фіналі проти росіянки Дар'ї Касаткиной, а в парі з Еллен Перес посіла друге місце у впертій боротьбі з чеським дуетом Марією Боузковой і Луцією Градецький.