біографія
Кароліна Грушка - російська і польська актриса театру і кіно, знаменита участю як в популярних фільмах і серіалах, так і в авторських і фестивальних картинах. Актриса працює в усталеному тандемі з режисером Іваном Вирипаєвим, регулярно з'являючись в нових картинах автора.
![Актриса Кароліна Грушка Актриса Кароліна Грушка](/userfiles/126/20427_1.webp)
Кароліна Грушка народилася у Варшаві в липні 1980 року. З ранніх років батьки помітили артистичність дівчинки. Вона любила виступати і бути в центрі уваги. Спочатку її глядачами були рідні, потім діти і вихователі в садку. У шкільні роки Кароліна - незмінний учасник усіх заходів в стінах навчального закладу.
У 9-річному віці Кароліна Грушка вперше з'явилася на екрані. Вона взяла участь у популярній музичній передачі «Дискотека пана Джека».
Дебют виявився вдалим. Через 4 роки дівчинку запросили знятися в серіалі «Божа прокладка». Це стрічка польського режисера Ізабелли Цивінський. Кароліні настільки сподобалося працювати на знімальному майданчику, що вона більше ні про що інше не могла мріяти.
![Кароліна Грушка Кароліна Грушка](/userfiles/126/20427_2.webp)
Після закінчення школи Кароліна Грушка без праці стає студенткою Театральної академії імені Зельверовіча в Варшаві. У 2003 році молода актриса вийшла з її стін і відразу ж була прийнята в трупу Національного театру в рідному місті.
Фільми
Кінематографічна біографія Кароліни Грушки, розпочавшись в шкільному віці, знайшла своє продовження в студентські роки. На 1-му курсі артистка знялася в російській картині «Русский бунт». Це стрічка Олександра Прошкіна за романом Олександра Пушкіна «Капітанська дочка». Польська актриса зіграла головну героїню - Машу Миронову. Так як Грушка не дуже добре володіла російською, то дублювати Кароліну покликали Чулпан Хаматову.
![Кароліна Грушка у фільмі «В серпні 44-го» Кароліна Грушка у фільмі «В серпні 44-го»](/userfiles/126/20427_3.webp)
Російський кінематографічний дебют виявився вдалим. Відразу ж за «Російським бунтом» Грушці була запропонована роль у військовій драмі «У серпні 44-го». Тут Кароліна з'явилася в образі Юлії, коханої дівчини німецького диверсанта. Незважаючи на те, що Юлія - дівчина ворога, Кароліні вдалося викликати у глядачів справжнє співчуття її горю, коли екранного коханого вбивають. Після виходу на екрани драма мала великий успіх.
Настільки блискучий дебют в російському кіно змусив звернути увагу на талановиту молоду артистку і польських режисерів. У 2002 році Кароліна Грушка з'явилася в образі агента поліції в драматичній картині співвітчизника Войцеха Вуйчика. В цьому ж році актриса з'явилася у другорядній ролі в польському міні-серіалі «Відьмак», знятому за однойменною серії книг Анджея Сапковського. В основу сюжету лягли дві книги серії «Меч Призначення» і «Останнє бажання».
![Актриса Кароліна Грушка Актриса Кароліна Грушка](/userfiles/126/20427_4.webp)
У 2003 році, після закінчення вузу, Кароліна Грушка отримала запрошення знятися в російсько-польському проекті «Брейк-пойнт» Марека Новицького. Вона блискуче зіграла тенісистку Ольгу.
У 2006 році актриса вперше отримала пропозицію знятися на Заході. Це був проект відомого режисера Девіда Лінча під назвою «Внутрішня імперія». Лінч щороку приїжджав в Лодзь, де проводився фестиваль кінооператорів. Одного разу йому прийшла в голову ідея зняти фільм з польськими акторами. Так Кароліна і кілька її колег отримали щасливу можливість попрацювати під керівництвом метра світового кінематографа.
Ім'я варшавської актриси стає все більш відомим в Росії. У 2007 році її знову запрошують працювати на знімальному майданчику в Москві. Тут Кароліна Грушка знімається в мелодрамі «На шляху до серця», де грає дружину хірурга. Роль доктора дісталася Марату Башарову.
![Кароліна Грушка у фільмі «Кисень» Кароліна Грушка у фільмі «Кисень»](/userfiles/126/20427_5.webp)
У 2009 році рудоволоса варшавська артистка отримала свою зоряну роль в стрічці Івана Вирипаєва «Кисень». Це артхаусний проект, для роботи в якому Кароліні і знімався разом з нею Олексію Филимонову довелося навчитися азам дайвінгу. А ще - пройти курс навчання російській мові, так як режисер відкинув дублювання ролі. «Кисень» - це історія одного кохання. Після прем'єри на фестивалі «Кінотавр» в Сочі картина була відзначена кількома призами.
Співпраця Кароліни Грушки з Іваном Вирипаєвим продовжилося в його кінозбірок, названому «Коротке замикання».
У 2009 році актриса грає роль незалежної дівчини Яни в мелодрамі «Три сезони в пеклі», над якою окрім Польщі працювали також Німеччина, Чехія і Словаччина. Картина заснована на автобіографічній повісті чехословацького поета і філософа Егона Бонді. Головні герої фільму - богемні юнак і дівчина, які пишуть вірші, будують фантастичні плани і заробляють на життя дрібними крадіжками. Яні та Івану доводиться зіткнутися з жорстокою реальністю, коли вони привертають увагу радянської влади.
![Кароліна Грушка у фільмі «Три сезони в пеклі» Кароліна Грушка у фільмі «Три сезони в пеклі»](/userfiles/126/20427_6.webp)
Навесні 2013 року Кароліна Грушка зіграла головну жіночу роль в польській драмі «Хай живе Білорусь!». Картина заснована на реальних подіях і показує 2008-2011 роки в Білорусі. Головний герой - рок-музикант - виконує політичну пісню, за що його тут же забирають в армію і відправляють на кордон з чорнобильською зоною. Разом з дівчиною, роль якої виконала Грушка, музикант веде блог в Інтернеті, який також викликає невдоволення влади.
У 2014 році актриса зіграла головну роль і з'явилася в образі своєї тезки пані Кароліни в комедії «Вихователька з дитячого садка». Сюжет картини про «польську Мері Поппінс» розповідає, як таємнича вихователька сина змінює життя всередині сім'ї, показуючи батькам і дитині, як будувати живі і люблячі взаємини.
У 2015 році Кароліна Грушка з'явилася в головній ролі в новій драмі Вирипаєва «Спасіння», яка розповідає про долю польської католицької монахині, відправленої в гімалайські гори, в тибетську місію католицької парафії.
![Кароліна Грушка у фільмі «Спасіння» Кароліна Грушка у фільмі «Спасіння»](/userfiles/126/20427_7.webp)
Незважаючи на велику затребуваність в кіно, актриса навіть не думає кидати театральну сцену, заявляючи, що саме театр вважає пріоритетним. Грушка грає в спектаклях «Біси», «Вишневий сад», «Три сестри», мольєрівська «Тартюфа». Кароліна визнається, що закохана в російську літературу і мову.
В наші дні Кароліна Грушка - одна з найбільш відомих артистів в рідній Польщі. У Національному театрі Варшави Кароліна - провідна актриса. Але сама Кароліна вважає себе російсько-польської артисткою.
Особисте життя
Кароліна Грушка познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Іваном Вирипаєвим на Київському фестивалі «Молодість». Вона приїхала в столицю України з режисером Ізабеллою Цивінський, яка привезла на фестиваль свою стрічку «Коханці з Мароні». На тому ж фестивалі Вирипаєв представляв свій новий проект «Ейфорія».
![Іван Вирипаєв і Кароліна Грушка Іван Вирипаєв і Кароліна Грушка](/userfiles/126/20427_8.webp)
Спочатку Кароліна і Іван закохалися в творчість один одного, а потім з'явилися і романтичні почуття. Режисер запросив польську артистку знятися в його картині «Кисень». У тому ж 2007 році вони одружилися. У Вирипаєва це третій шлюб, у Грушки - перший.
Сьогодні особисте життя Кароліни Грушки - це чоловік і дочка, яка народилася в 2012 році. Сім'я актриси дотримується вегетаріанства.
![Кароліна Грушка Кароліна Грушка](/userfiles/126/20427_9.webp)
Актриса не веде особистий аккаунт в «Інстаграме», по крайней мере, на платформі Не зареєстровано сторінка під цим ім'ям. Якщо Грушка і користується цим сервісом, то анонімно.
Кароліна Грушка зараз
Восени 2016 року актриса зіграла головну роль фатальної красуні Ружі в польській драмі з елементами комедії «Щастя світу».
![Кароліна Грушка у фільмі «Марія Кюрі» Кароліна Грушка у фільмі «Марія Кюрі»](/userfiles/126/20427_10.webp)
У грудні 2016 року у екрани вийшла біографічна драма «Марія Кюрі». У міжнародному проекті - над фільмом працювали Бельгія, Німеччина, Польща і Франція - Кароліна зіграла головну роль Марії Складовської-Кюрі. Фільм розповідає про життя першого в світі двічі лауреата Нобелівської премії і про те, який опір Кюрі зустрічала в науці як жінка і як іноземка.
Також в 2016 році Кароліна Грушка зіграла другорядну роль в медичній драмі «Червоні браслети» про життя групи підлітків, змушених довгий час проводити в лікарні. Актриса виконала роль мачухи Іллі.
На початку 2017 року актриса з'явилася в інший біографічній драмі «Мистецтво кохання. Історія Михалин Вислоцької ». На цей раз Кароліна Грушка зіграла другорядну роль пацієнтки Вислоцької. Картина розповідає про життя популярного в Польщі доктора Вислоцької, чия книга і консультації змінили особисте життя жінок країни.
![Євген Циганов і Кароліна Грушка на зйомках серіалу «Червоні браслети» Євген Циганов і Кароліна Грушка на зйомках серіалу «Червоні браслети»](/userfiles/126/20427_11.webp)
У 2017 році актриса зіграла роль кореспондентки журналу Габі Гетце в ретро-драмі «Оптимісти» про життя молодих радянських дипломатів в 60-х роках минулого століття. Підрозділ вчорашніх випускників, що володіє тільки правом дорадчого голосу, раптово змушена рятувати зовнішньополітичну життя і репутацію СРСР.
фільмографія
- Капітанська дочка
- російський бунт
- У серпні 44-го
- Відьмак
- Брейк-пойнт
- Внутрішня імперія
- На шляху до серця
- кисень
- Коротке замикання
- виверт
- містифікація
- Марія Кюрі
- щастя світу
- порятунок
- оптимісти