біографія
Олена Бірюкова - актриса білоруського походження, відома в театрі і кіно України, Росії та Білорусії, популярність якої приніс серіал «Саша + Маша».
Народилася артистка в сім'ї інженерів в столиці Білорусії 7 листопада 1970 року. Батьки з радянським складом мислення не могли навіть уявити, що дочка піде в акторську професію.
![Актриса Олена Бірюкова Актриса Олена Бірюкова](/userfiles/126/15900_1.webp)
У старших класах Олена Бірюкова грала в шкільному спектаклі, тому більше ніж на захоплення гра в театрі не була схожа. Після школи дівчина надходила в педагогічний інститут, але, на щастя для себе, не здала іспити.
Чи не визначившись з майбутнім, пішла працювати в місцевий мінський театр, де пролетіли наступні 3 роки. У 1992 році артистка їде з Мінська і надходить в ГІТІС, майстерня Л. Хейфеца.
Фільми
Вперше актриса з'явилася на екранах телевізорів в 1991 році, граючи епізодичну роль в кіно «Брюнетка за тридцять копійок». Після закінчення ГІТІСу грала з 1996 року в Московському академічному театрі імені В. Маяковського. Серед театральних робіт роль Розалінди в постановці «Як вам це полюбиться» по У. Шекспіру, роль Лисиці Аліси в казці «Пригоди Буратіно».
![Олена Бірюкова в серіалі «Саша + Маша» Олена Бірюкова в серіалі «Саша + Маша»](/userfiles/126/15900_2.webp)
Популярність і визнання глядачів актриса отримала завдяки зйомкам у серіалі «Саша + Маша», який транслювали по телебаченню з 2003 по 2005 роки. Актриса зіграла головну героїню Машу, яка хоче заміж за Сашу (роль партнера по зйомках грає Георгій Дронов) і постійно намагається кинути палити. Актриса про роль в серіалі говорила наступне:
«Можливо, я б не погодилася на зйомки в ситкомі, просто на той момент у мене було затишшя в театрі, тимчасово не було роботи. А я по своїй натурі трудоголік, мені постійно треба щось робити, розвиватися, задовольняти свої акторські амбіції. Пройшовши кастинг в кілька турів, продюсер сказав мені: «Ми шукали НЕ актрису, яка могла б зіграти Машу, а Машу. І ми її знайшли »».Після закінчення зйомок серіалу було багато пропозицій про участь в серіалах і фільмах, серед яких «Любов на сіні», серіали «Щасливі разом» та молодіжний серіал «Універ». Але в зазначених проектах Олена Бірюкова отримувала епізодичні ролі.
![Олена Бірюкова в серіалі «Дідусь моєї мрії» Олена Бірюкова в серіалі «Дідусь моєї мрії»](/userfiles/126/15900_3.webp)
Головну роль актриса отримала в серіалі «Дідусь моєї мрії», де зіграла жінку-адвоката, яка волею випадку замінює колегу в судовому процесі і виграє справу. А через два роки на екрани телебачення виходить мелодрама «Ідеальна дружина» з Оленою Бірюкової в головній ролі.
Біографія актриси сповнена не тільки фільмами і серіалами, а й телевізійними передачами і рекламою. Так, наприклад, в 2007 році брала участь в програмі «Зірки на льоду». У 2017 році торгова марка «Улюблений», вирішивши змінити концепцію, запросила взяти участь актрису для зняття реклами соку з метою зацікавити нову цільову аудиторію.
![Олена Бірюкова в серіалі «Селюк» Олена Бірюкова в серіалі «Селюк»](/userfiles/126/15900_4.webp)
Автором ролика виступило креативне агентство «Рідна мова», ідея якого полягала в тому, щоб показати глядачеві звичайну сімейну пару, з звичками і маленькими недоліками, де подружжя доповнюють один одного. Три рекламних ролика соку вийшли на екрани телебачення зі слоганом «Гармонійно разом». Спочатку актрису планували знімати тільки в одному ролику, але в результаті роботи на знімальному майданчику організатори вирішили не міняти Олену Бірюкову.
Особисте життя
З першим чоловіком актриса познайомилася, живучи в Мінську. Він теж починав акторський шлях, але в підсумку реалізувався як музикант. Проблема житла стояла гостро - батьки Олени не хотіли приймати зятя у себе в будинку, а бабуся чоловіка, віддавши квартиру молодим, несподівано повернулася жити назад. У ті часи у Олександра Романовського настала криза, заробітку не було. В результаті навалилися обставин чоловік Олени Бірюкової поїхав жити в село.
Але завдяки Олександру Романовським, який вірив у здатності Олени Бірюкової і переконав вступати до театрального, актриса переїхала в Москву. Олександр і сьогодні підтримує добрі дружні стосунки з актрисою.
![Олена Бірюкова та Олексій Литвин з дочкою Олена Бірюкова та Олексій Литвин з дочкою](/userfiles/126/15900_5.webp)
Другим чоловіком артистки став Олексій Литвин, у шлюбі з яким в 1998 році народилася дочка Олександра. Але стрімко йде вгору кар'єра артистки породжувала конфлікти в родині. На актрису обрушилася страшна новина про передбачуване раку яєчників, потрібна була термінова операція. У день, коли відбулася операція, чоловіка поруч не виявилося, він поїхав у відрядження на зйомки. Постійні сварки і ситуація, пов'язана з хворобою, підштовхнули Олену Бірюкову на серйозний крок піти від чоловіка. Донька Олександра з батьком не спілкується - Литвин не проявляє інтересу.
Знайомство з третім чоловіком Олени Бірюкової відбулося в будинку подруги Катерини Климової. На момент знайомства з Іллею Хорошилова бізнесмен був одружений на Катерині Климової. Через кілька років пара Климової і Хорошилова розлучилася, але утворилася нова - Олена Бірюкова та Ілля Хорошилов. На той час з Катериною чоловік вже розлучився.
![Олена Бірюкова та Ілля Хорошилов Олена Бірюкова та Ілля Хорошилов](/userfiles/126/15900_6.webp)
Парадоксально звучить те, що подруги дружать і сьогодні. Як коментує актриса, обидві жінки намагаються уникати тему колишнього чоловіка Катерини Климової і нинішнього Олени Бірюкової. Пара разом 10 років, але офіційно відносини узаконити не поспішає, пояснюючи це страхом минулих відносин у обох. У 2012 році актриса народила бізнесменові дочку Аглаю.
Однак у квітні 2017 року, під час прямого ефіру телепередачі, чоловік несподівано зробив Олені Бірюкової пропозицію руки і серця. Одружитися пара не поспішає, підготовкою церемонії займається дочка актриси від першого шлюбу.
Олена Бірюкова зараз
Олена Бірюкова як і раніше грає в театрі, займається вихованням молодшої дочки Аглаї і йде в ногу з часом, щоб бути молодий і сучасної мамою для шестирічної доньки.
![Олена Бірюкова в 2017 році Олена Бірюкова в 2017 році](/userfiles/126/15900_7.webp)
У актриси є особистий аккаунт "Інстаграм", де з великим задоволенням вона ділиться фото з життя: робітниками - зі зйомок і вистав, а також особистими, зробленими в колі сім'ї вдома і на відпочинку.
фільмографія
- 1991 - «Брюнетка за тридцять копійок»
- 2003 - «Омріяна»
- 2003-2005 - «Маша + Саша»
- 2005 - «Дідусь моєї мрії»
- 2007 - «Ідеальна дружина»
- 2008 - «Щасливі разом»
- 2008-2011 - «Універ»
- 2009 - «Любов на сіні»
- 2012 - «Військовий шпиталь»
- 2013 - «Серйозні стосунки»
- 2016 - «синхроністки»
- 2017 - «Секретарка»