Арнд Пайффер - біографія, новини, фото, особисте життя, біатлоніст, дружина, біатлон, «Інстаграм» 2021

біографія

Арнд Пайффер - німецький біатлоніст, постійний учасник міжнародних змагань, переможець Олімпійських ігор в Кореї, п'ятикратний чемпіон світу. Сьогодні стріляє лижник продовжує завойовувати нові медалі і утримувати місце в першій десятці кращих учасників національної команди.

Дитинство і юність

Арнд Пайффер народився 18 березня 1987 року в місті Вольфенбюттель, Німеччина, в родині Аннет і Карстена Пайффер (за іншою інформацією, батька спортсмена звуть Гаррі Беррм Пайффер). Чи мають батьки майбутнього спортсмена відношення до грецької культури - невідомо, але синові дали ім'я Арнд, що перекладається з грецької мови як «сліпуча блискавка». Хлопчик ріс і виправдовував значення імені.

Відвідувати спортивні тренування Арнд став уже в усвідомленому віці. 10-річний хлопець вперше побував на занятті з біатлону і закохався в цей вид спорту. Батьки згадують, що Арнд ріс вдумливим і серйозним дитиною, а його цілеспрямованості могли позаздрити навіть дорослі відбулися спортсмени. У школі хлопчик також входив в число кращих учнів.

У 15 років Арнд брав участь в шкільних змаганнях і вже був близький до перемоги, коли помітив поруч з трасою замерзаючого цуценя. Юнак не замислюючись пожертвував перемогою заради порятунку тварини, якого вилікував і залишив собі, назвавши пса Щасливчиком.

Закінчивши школу-інтернат зі спортивним ухилом в курортному містечку Клаусталь-Целлерфельді, розташованому в серці Німеччини, юнак вирішив, що, крім спорту, йому слід оволодіти іншою професією.

Першу вищу освіту юнак отримав в технічному університеті міста Клаусталь-Целлерфельді, куди вступив у 2006 році. Ледве пройшовши за конкурсом до вузу, молодий чоловік пішов в академічну відпустку, щоб мати можливість приділяти час спорту.

Пізніше, отримавши диплом економіста, Арнд передумав і вирішив пов'язати своє життя з органами по охороні громадського порядку, для чого вступив до місцевої поліцейської академії, отримавши після закінчення в 2011 році звання анвертер. І зараз основний своєю професією спортсмен вважає поліцейську службу: так вказав сам Арнд в анкеті на своєму офіційному сайті.

Біатлон

Перший досвід міжнародних змагань Арнд Пайффер отримав в грудні 2007 року, коли фінішував 15-м на Кубку Європи в індивідуальній гонці. У Лангдорф-Арберзее він досяг ще однієї перемоги в спринті в січні 2008 року.

Родзинкою сезону для нього став чемпіонат світу серед юнаків у Рупольдінгу, де він виграв 2 бронзові медалі в спринті, поступившись Антону Шипулін і Флоріанові Графу. В кінці сезону молодий спортсмен, зріст якого 186 см, а вага - 82 кг, отримав шанс виступити в Кубку Європи в Чезане-Сан-Сікаріо. У змаганні він увійшов в десятку кращих, фінішувавши 9-м у спринті і 7-м в гонці переслідування.

У сезоні 2008/2009 Пайффер став членом збірної Німеччини і виступав у Відкритому Кубку Європи (Кубку IBU). Уже на першій трасі в Ідре він зайняв 4-е місце в спринтерській гонці і зміг відсвяткувати свій першу перемогу.

Той же результат в Мартелле і 4-е місце в подальшій гонці переслідування забезпечили йому тимчасове лідерство в загальному заліку Кубка IBU перед Даніелем Бемом.

У січні 2009 року Арнд дебютував в якості члена національної збірної команди Німеччини в естафеті на дистанції 4 × 7,5 км в Оберхофі на Кубку світу. Як передостанній бігун він зайняв 3-е місце, поступившись Міхаелю Вирішу. Тоні Ланг як бігун не зміг витримати темп, заданий австрійцями і росіянами спортсменами, а очолював збірну Німеччини Міхаель Грайс.

Арнд Пайффер і Дмитро Дюжев схожі

За підсумками змагань Арнд в складі збірної зайняв 3-е місце, але пізніше їх підняли на 2-е, оскільки російська збірна була дискваліфікована через допінг в організмі біатлоніста Дмитра Ярошенка.

Через 2 дні після першого синглу на спринтерській гонці Арнд став 8-м і, таким чином, виконав кваліфікаційний стандарт чемпіонату світу. У своєму першому виступі на чемпіонаті світу в Пхенчхан Пайффер виступав в команді з Андреа Хенкель, Сімоною Хаусвальд і Міхаелем Грайсом в змішаній естафеті на дистанції 2 × 6 км + 2 × 7,5 км. Цей виступ принесло спортсменам з Німеччини бронзову медаль.

В естафеті 4 × 7,5 км Арнд фінішував після норвежця Уле-Ейнара Бьорндалена. В команді з Міхаелем Решем, Крістофом Штефаном і Міхаелем Грайсом в чоловічій естафеті Пайффер знову зайняв 3-е місце.

А вже в 2010 році спортсмен вперше піднявся на подіум чемпіонату світу по заслужену золотою медаллю. Він лідирував в змішаній естафеті в російському Ханти-Мансійську, продемонструвавши всьому світу чудові фізичні дані і волю до перемоги.

У 2010 році Арнд брав участь в Олімпіаді, що проходила у Ванкувері, де він фінішував 37-м у спринті та гонці переслідування, 17-м в гонці із загального старту і 5-м в естафеті. У наступному сезоні Кубка світу 2010/2011 Пайффер став одним з найбільш послідовних німецьких стартерів. Він набирав очки в кожній гонці, посівши 2-е місце в спринті, і виявився на п'ятому місці в загальному заліку після 7-го етапу Кубка світу.

Арнд підтвердив свою форму і на початку чемпіонату світу 2011 року, який проходив в російському Ханти-Мансійську. Спортсмен з Німеччини повторив минулорічне досягнення, але вже в спринті, знову взявши золото на чемпіонаті світу. У національній збірній в змішаній естафеті, в яку входили найсильніші біатлоністи поточного сезону Андреа Хенкель, Магдалена Нойнер і Міхаель Грайс, він випередив на 20 секунд Магдалену Нойнер.

2 дні по тому Пайффер став чемпіоном світу в спринті. З другим кращим пробігом і тільки однією помилкою стрільби він випередив француза Мартена Фуркада і забезпечив собі перший титул чемпіона світу в індивідуальному змаганні. У гонці переслідування Арнд зайняв тільки 4-е місце.

Спортсмен зарекомендував себе як один з найсильніших бігунів світового класу і отримав титул кращого спортсмена року в Німеччині. На зимових Олімпійських іграх 2014 року в Сочі Пайффер завоював срібну медаль в естафеті на дистанції 4 × 7,5 км.

Не всі змагання для Арнда закінчувалися благополучно. За свою кар'єру він неодноразово отримував травми під час виступів. Так, завершуючи чергове коло пасьют в Преск-Айлі в ході гонки переслідування на 8-му етапі Кубка світу, біатлоніст врізався в дерево. Через падіння він не зміг продовжити змагання і був госпіталізований зі струсом мозку.

Напередодні Олімпіади 2018 року Пайффер напружено працював під чуйним керівництвом особистого тренера Марка Кірхнера, і заняття дали блискучий результат. На зимових Олімпійських іграх в Пхенчхан Арнд зазначив складні погодні умови, але, з огляду на, що спортсмен з Європи любить холод і сніг, для нього це стало додатковою перевагою.

11 лютого 2018 року Пайффер виграв золоту олімпійську медаль в спринті на 10 км, що стало несподіванкою навіть для самого спортсмена, за його словами. Ця перемога принесла стріляє лижнику перший в його спортивній біографії титул олімпійського чемпіона з біатлону.

Чемпіонат світу в Естерсунді в 2019 році завершився для Пайффера декількома подіумами. Спортсмен взяв 2 срібла в естафетах, а індивідуальна гонка принесла йому золоту медаль. Тоді ж відзначилися і його колеги по жіночій збірній - Деніз Херрман і Лаура Дальмаєр, які поповнили скарбничку Німеччини золотими і 3 бронзовими медалями. Через рік в Антерсельві Арнд став володарем третього місця в командному змаганні.

Особисте життя

Незважаючи на зайнятість спортом і навчанням, Арнд знайшов час і для особистого життя. Біатлоніст одружений, хоча особистість дружини тримає в таємниці: чи не викладає сімейні фото на сторінці в «Інстаграме» та інших соціальних мережах, що не позує для журналістів. Єдина згадка про свою обраницю біатлоніст зробив на зорі своєї кар'єри, повідомивши, що його дівчина не спортсменка.

У вільний час Арнд читає, слухає музику, вболіває за мюнхенську «Баварію». У спортсмена є незвичайне хобі - він пише вірші.

У грудні 2018 року Арнд став батьком. Його дружина подарувала йому доньку. Сімейна пара давно мріяла про дітей, і їх бажання здійснилося.

Арнд Пайффер зараз

Пайффер негативно ставиться до усунення спортсменів, в крові яких під час проб на допінг виявляється еритропоетин (ЕПО). За словами Арнда, дискваліфікувати на 4 роки біатлоністів від змагань в тому випадку, якщо ці препарати примушували його вживати тренери та інші офіційні особи, несправедливо. Така пауза в біатлоні чревата завершенням кар'єри.

Сам Пайффер в кінці сезону 2019/2020 планував піти з великого спорту. Але за станом здоров'я прийняв рішення продовжити професійну кар'єру. В інтерв'ю Арнд зазначив, що поки задоволений результатами змагань і знаходиться у відмінній робочій формі, що дозволяє і надалі завойовувати місця на п'єдесталах.

10 лютого 2021 року в словенській Поклюці стартував чемпіонат світу. Німеччину на змаганні представили 10 біатлоністів, 5 з яких входять в топ-15 особистого заліку Кубка світу. У німецьку команду, крім Арнда Пайффера, увійшли Бенедикт Долль, Йоханнес Кюн, Ерік Лессер, Роман Реєс. Серед жінок виділяється Франциска Пройсс. Змагання виявилося вдалим для спортсмена: він завоював друге місце в індивідуальній гонці, поступившись тільки норвежцю Стурла Легрейду.