біографія

Катерина Румянцева - російська спортсменка, лижниця і біатлоністка. З 2015 року виступає за паралімпійську збірну Росії.

Народилася Катерина Румянцева в маленькому селищі Валдгейм, недалеко від Біробіджана, що в Єврейській автономній області. Виховувалася дівчинка в дитячому будинку. Мати відмовилася від неї при народженні, коли їй повідомили, що у дитини є проблеми з опорно-руховим апаратом.

Лижниця Катерина Румянцева

У звичайну школу Катя перейшла в 5 класі. Зрозуміло, діти дівчинку взяли далеко не відразу - у неї були проблеми з рукою і особою. Їй буквально кулаками доводилося відвойовувати своє місце під сонцем. Ніколи себе в образу не давала, з дитбудинку вона вже прийшла в гарній спортивній формі. Вона захоплювалася футболом, правда, грати доводилося в чоловічої збірної, так як жіночої не було в принципі. Пізніше стала займатися легкою атлетикою, баскетболом, волейболом.

Румянцева завжди домагалася свого, завдяки їй баскетбольна команда школи була першою в районі. Навіть незважаючи на проблему з рукою, вона віджималася 58 разів. Чи не кожна здорова хлопець досягає такого результату.

Катерина Румянцева

Вона не раз говорила, що їй пощастило з учителем фізкультури. Він у всьому її підтримував і бачив в ній лідера. Незабаром вона встала на лижі і зайнялася стріляниною, їздила вона без палиць, але це їй не завадило бути найшвидшою. Однолітки почали поважати і визнали дівчинку. Ще навчаючись в школі, вона зайняла друге місце в обласних змаганнях з п'ятиборства, також брала участь і в зимовому багатоборстві, де теж стала другою.

Після школи вступила до Приамурский державний університет імені Шолом-Алейхема на факультет математики та інформаційних технологій. З самого дитинства вона мріяла знайти сім'ю, знайти своїх батьків. І їй це вдалося. Виявилося, що живуть вони зовсім близько, в 80 км від неї - в селищі Смідович. Катерина, зрозуміло, вирушила туди. Але, схоже, розуміння там не знайшла. Повернулася і стала тренуватися ще старанніше.

Спорт

У 2015 році Катерину Румянцеву включили до складу паралімпійської збірної Росії. Ще в 2014 році, дивлячись на Паралімпійські ігри в Сочі, дівчина мріяла, щоб її тренером стала Ірина Олександрівна Громова. Так в результаті і вийшло. Спортсменка стала тренуватися в спортивній школі олімпійського резерву «Воробйови гори» в Москві, а також в спортивному клубі «Рецепт-спорт».

Катерина Румянцева на лижах

Її дебют у збірній відбувся на Чемпіонаті Світу. Вона брала участь в трьох етапах Кубка Світу з лижних гонок та біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. У березні 2016 року в Південній Кореї відбулися міжнародні паралімпійські змагання. Румянцева виступила тріумфально. Їй вдалося взяти золоті медалі відразу в чотирьох дисциплінах - біатлон (10 км), біатлон (6 км), лижна гонка (7,5 км), лижна гонка (1 км).

Катерина Румянцева в паралімпійської збірної Росії з біатлону

Також Румянцева виграла срібло на Кубку світу, бронзу на світовій першості в 15-кілометровій гонці. Катерина - багаторазова переможниця чемпіонатів Росії. У 2017 році спортсменка на Кубку Світу представляла місто Москву, їй вдалося стати першою в лижній гонці серед жінок, які виступають стоячи.

У лютому 2018 року Міжнародний паралімпійський комітет оголосив список спортсменів, які братимуть участь в Паралімпіаді в Пхенчхані. Румянцева увійшла до їх числа. Правда, виступають спортсмени під нейтральним прапором.

Особисте життя

Катерина Румянцева намагається не афішувати своє особисте життя, вона не веде публічних сторінок в соціальних мережах. У дівчини є «Інстаграм», але він закритий і не верифікований. До слова, вона особисто заявила, що користуватися соцмережами до закінчення Ігор не буде. Щодня їй приходять сотні повідомлень, дівчині просто колись їх читати і тим більше відповідати.

Достеменно відомо, що дівчина поки незаміжня. Але це і зрозуміло, сьогодні Катерина повністю присвятила себе спорту.

Катерина Румянцева зараз

Олімпіада в Пхенчхані стала в кар'єрі Катерини Румянцевої першої. Але вже в перший день змагань дівчина заявила про себе. Вона виграла золото в 6-кілометровій біатлонній гонці. Лижниця завершила гонку з блискучим результатом. Дівчина випередила Анну Міленін на 16,3 секунди і допустила єдиний промах.

Катерина Румянцева на Паралімпіаді в Пхенчхані

Сама спортсменка після гонки розповіла, що зовсім не нервувала. Хоча бігти було непросто - під ногами була сильна «каша». І впевненості в перемозі не було до самого фінішу.

Не менш успішною для Катерини стала лижна гонка на 15 кілометрів. Румянцева знову стала першою. І в цей раз її головною переслідувач стала співвітчизниця Анна Міленіна. Але, як і в минулий гонку, вона нікому не дала шансу на перемогу. Катерина випередила Анну на 1 хвилину 18 секунд.

Катерина Румянцева в 2018 році

13 березня 2018 року Румянцева завоювала свою третю олімпійське золото. Дівчина перемогла в біатлонній гонці на 10 км. Вона промахнулася один раз, заробивши штрафне коло, але все одно стала першою.

нагороди

• 2016 - золота медаль на міжнародних змаганнях в Південній Кореї з біатлону (10 км)
  • 2016 - золота медаль на міжнародних змаганнях в Південній Кореї в лижній гонці (7,5 км)
  • 2016 - золота медаль на міжнародних змаганнях в Південній Кореї в лижній гонці (1 км)