Валерія Васнецова - біографія, особисте життя, фото, новини, біатлоністка, фото, збірна Росії 2021

біографія

Біатлоністка Валерія Васнецова - молода спортсменка, який завше показувати вражаючі результати на змаганнях різного рівня. Старанні тренування і настанови тренерів допомогли росіянці вийти на світовий рівень. Маючи в списку досягнень не одну золоту медаль, надія російського спорту прагне постійно підвищувати планку.

Дитинство і юність

Валерія народилася 29 травня 1997 року на удмуртській місті Можга. З юного віку дівчинка була рухливою дитиною, проте довго не могла знайти собі заняття до душі. Деякий час Лера займалася танцями, а потім спробувала себе в музиці, але це її не надихає. Вірний шлях Васнецова підказав учитель з фізкультури, який, помітивши спортивні здібності учениці, запропонував зайнятися біатлоном і не прогадав.

Як вже пізніше біатлоністка визнавалася в інтерв'ю, з перших тренувань вона зрозуміла, що знайшла своє покликання. Навчаючись у 2-му класі, майбутня чемпіонка серйозно підходила до кожної тренуванні і завжди уважно прислухалася до першого тренера, їм був Олексій Федорович Коротаєв. Під чуйним керівництвом вчителя дівчинка тренувалася до 9-го класу, а далі поступила в іжевську школу біатлону, де справно відвідувала заняття, поки не отримала шкільний атестат.

Після в сімейному колі Васнєцових прийняли рішення про вступ дівчинки в Чайковський державний інститут фізичної культури, що стало причиною переїзду спортсменки в Пермський край. Там і відбулася знакова для Лери подія - знайомство з Інокентієм Олександровичем Карінцевим, який згодом став тренувати біатлоністку.

Як потім розповідав тренер, він відразу побачив в дівчинці потенціал і при першій зустрічі зрозумів, що Валерія - професіонал у своїй справі і налаштована на високі результати. Так, в біографії Васнецова біатлон перейшов на професійний рівень, що дозволило їй виступати на міжнародних змаганнях.

Біатлон

Перші великі змагання в спортивній кар'єрі Васнецова відбулися в сезоні 2015/2016. На чемпіонаті світу з біатлону серед юніорів учасниця порадувала російських уболівальників. 50-й чемпіонат проходив в 2016 році, з 27 січня по 2 лютого, в румунському Кейла-Гредіштейне. Валерія виступала в категорії дівчат і юнаків до 19 років і відразу показала відмінні результати.

У гонці переслідування на 7,5 км біатлоністка зайняла 5-е місце, поступившись 4-у позицію співвітчизниці Поліні Шевнін. Зате в естафеті на 6 км Васнецова в команді з тієї ж Шевнін і Ярославою Первакова зайняла 1-е місце, ставши золотою медалісткою чемпіонату світу. Шанувальники порахували, що десяті місця в індивідуальній гонці та спринті теж є непоганим результатом для молодої росіянки.

Відновившись після Кубка світу, Васнецова продовжувала брати участь в змаганнях. Наступним місцем підкорення Олімпу стала зимова Універсіада Росії - 2016, яка проходила в лютому і березні. У цей період глядачі спостерігали вже фінальні змагання, що проходять в Саранську. Це комплексне спортивний захід, що проводиться з метою розвитку та популяризації зимових видів спорту в Росії.

Валерія виступала від імені Чайковського державного інституту фізичної культури, в якому навчалася. Честь вузу з нею в команді також захищали Аркадія Меньшикова, Ксенія Кисельова і Олександра Поварніцина. В останній день змагань у змішаній естафеті спортсменки перемогли інших суперниць, завоювавши інституту 1-е місце, а собі нагороди у вигляді золотих медалей.

У 2017 році Васнецова показала на змаганнях з біатлону відмінні результати. У лютому дівчина брала участь в юніорському чемпіонаті Європи, в індивідуальній гонці зайняла 6-е місце. У спринті вона заробила срібну медаль, але в гонці переслідування від спортсменки відвернулася удача, або ж далася взнаки втома, оскільки до фінішу Валерія прийшла тільки 21-й.

Відразу після цього біатлоністка вирушила на чемпіонат світу з біатлону серед юніорів 2017 року. У гонці переслідування на трасі в 10 км Валерія прийшла до фінішу першою, випередивши на 10 секунд суперницю з Італії. А в естафеті з трасою на 6 км Васнецова в складі команди з Христиною Резцова і Катериною Мошкова зайняла 3-е місце.

Крім цього, в сезоні 2016/2017 чемпіонка брала участь в гонках юніорського Кубка IBC. На другому етапі змагань, які проходили в австрійському поселенні Хохфільцен, росіянка зайняла 1-е місце, такий же результат зі спринту чекав її і на третьому етапі в Поклюці, як і перемога в змішаній естафеті в складі команди з Катериною Саннікова, Микитою Поршневим і Ігорем Малиновським.

На Кубку IBU сезону 2017/2018, який завершився в середині січня в німецькому Арбер, Валерія завоювала срібло, поступившись 1-е місце норвежці Хільде Фенне. А до цього, змагаючись в Ленцерхайді в одиночній змішаній естафеті, біатлоністка також зайняла 2-е місце. Участь в чемпіонаті Європи серед юніорів у 2018 році їй принесло золоту і бронзову медалі, а на чемпіонаті світу спортсменці вдалося стати бронзовим призером естафетної гонки. На літніх змаганнях, що проходять в Нове Місці, росіянка зайняла 1-е місце в гонці переслідування.

Пізніше Валерія продовжила старанно тренуватися, готуючись під керівництвом Андрія Падіна і Сергія Коновалова до сезону 2018/2019 у складі резервної жіночої збірної Росії. 2 грудня 2018 року розпочався Кубок світу з біатлону нового сезону, який включав 9 етапів. Перші змагання проходили в словенському місті Поклюка, а проведення фінішного етапу - в Норвегії в кінці березня 2019 року.

Перша гонка на Кубку світу нового сезону у Васнецова відбулася 6 грудня, за підсумками якої дівчина зайняла 13-е місце в індивідуальній гонці. Коли змагання завершилося, в ефірі телеканалу «Матч ТВ» біатлоністка поділилася першими враженнями від заїзду. Хоча результат Васнєцову дуже порадував, Лера зізналася, що траса була в дуже поганому стані, що, звичайно, завадило їй справлятися з дорогою швидше.

Не встигнувши як слід відпочити, наступний заїзд спортсменка зробила вже 8 грудня, це був спринт на 7,5 км, за результатами якого росіянка фінішувала 21-й. А 9 грудня о гонці переслідування на 10-кілометровій трасі чемпіонка прийшла до фінішу лише 31-й. Російські вболівальники з нетерпінням чекали продовження змагань і всією душею вболівали за співвітчизницю.

Особисте життя

В особистому житті у Валерії зараз все складається добре. Дівчина зустрічається з біатлоністом Вітенко Владиславом, на змаганнях молода людина виступає за Казахстан. Незважаючи на постійні тренування і виступи на чемпіонатах, пара багато часу проводить разом.

У травні 2018 Владислав зробив коханій пропозицію руки і серця, про що шанувальники спортсменки дізналися з її сторінки в «Інстаграме». Спортсменка виклала в соціальні мережі зворушливе фото, де обранець, стоячи на одному коліні, простягає коханій каблучку в оксамитовій коробочці. Хоча заручини відбулися, Владислав не став чоловіком Лєри, дітей у них теж немає. Згодом Валерія видалила зі свого облікового запису спільні знімки. Зараз про деталі життя поза спортом Васнецова вважає за краще не розповідати журналістам.

Валерія Васнецова зараз

У 2020-му спортсменка продовжила кар'єру. У січні росіянка брала участь в змаганнях, що проходили в Іжевську. За підсумками цих змагань переможець отримував право поїхати на чемпіонат Європи. В ході турніру за підсумками двох гонок Валерія ділила лідерство з Наталією Гербуловой. Інтрига зберігалася до тих пір, поки Васнецова НЕ довела свою перевагу і почала готуватися до міжнародного старту.

Однак у першій половині року пандемія COVID-19 внесла свої корективи в плани російської біатлоністки. Збираючись на чергові збори, Валерія відчула нездужання і поспішила зробити тест на коронавірус. Результат виявився позитивним. У перебіг хвороби Васнєцову супроводжували легкий нежить і відсутність нюху.

При відносно нормальному самопочутті чемпіонка не могла вийти з дому за правилами карантину. Про відбіркових заходах довелося забути. Щоб підтримувати форму, біатлоністка, перечекавши найважчі дні, почала потроху тренуватися. Для занять Валерія вибирала або ранній ранок, або пізній вечір. У підсумку це дало результати - в спринтерській гонці, що пройшла в кінці року в рамках четвертого етапу змагань Кубка Росії.

На початку 2021 року Васнецова в складі російської збірної з біатлону брала участь в Кубку IBU, що проходить в німецькому Арбер. Разом з Валерією за перемогу боролися Анастасія Гореева, Тетяна Акімова, Анастасія Шевченко. На першому етапі спортсменкам з Росії вдалося здобути перемогу, показавши гарні результати за часом. Задану дистанцію біатлоністки подолали менш ніж за півтори години, при цьому використавши 15 додаткових патронів і отримавши 1 штрафне коло.

Другий етап гонки також став вдалим для збірної Росії. Цього разу спортсмени перемогли в змішаній естафеті. В особистих досягненнях Валерії в Арбер на цьому етапі змагань з'явилося ще одне - 1-е місце в спринті на 7,5 км. В ході гонки росіянка подолала 2 вогневі рубежі і пройшла задану дистанцію за 20 хвилин.

В інтерв'ю Васнецова зізналася, що рада перемозі, тому, що «вдалося відстріляти на нуль». Це, за словами чемпіонки, зміцнило її сили, додало впевненості. Далі пішов чемпіонат Європи, на якому біатлоністка планувала боротися за нагороди в кожній новій гонці. А головну мету спортсменка бачила в участі в чемпіонаті світу.