біографія
Українська телеведуча і актриса, журналістка і блогер, засновниця школи екранних мистецтв Screen School, мама двох дітей Яніна Соколова встигає всюди. Вона знімається в кіно і виходить на театральну сцену, веде популярні програми на телебаченні, відеоблог на Youtube-каналі і курс у своїй школі, навчаючи майстерності майбутніх ведучих. А ще вона захоплюється легкою атлетикою і тренується в команді київських спортсменів TopRunners.У чому секрет успіху і де Соколова черпає енергію, як їй вдається «доводити до розуму» кілька справ одночасно і які нові глави біографії напише вона в найближчому майбутньому - все це цікавить шанувальників знаменитості.
Дитинство і юність
Народилася майбутня журналістка в березні 1984 року в Запоріжжі. За національністю українка, громадянство Яніна ніколи не міняла.
Про батьків Яніни Соколової інформації мало. В одному з інтерв'ю телеведуча відкрила завісу таємниці над дитячими роками, розповівши, що вдячна мамі за виховання і прищеплене почуття абсолютної свободи. Про батька не згадує. Яніна, що росла дворовим дитиною і спілкувалася з дітьми з різних, в тому числі неблагополучних сімей, навчилася ладити і знаходити мову з усіма.
Пізніше, коли Соколова стала журналісткою, цей досвід їй знадобився. Страху перед незнайомцями, відомими людьми, ВІП-чиновниками, артистами не відчувала. З ранньої юності дівчина мріяла про тележурналістиці, але мала всі шанси вибрати артистичну кар'єру: Яніна з дитинства співала, танцювала, не "тушувалася» перед аудиторією і демонструвала ораторський талант. При цьому вчилася у фізико-математичній гімназії.
Закінчивши школу, Соколова стала студенткою Запорізького університету, вибравши факультет психології. Вчитися на психолога їй довелося тому, що з першої спроби не змогла вступити до Київського театрального університету. Невдача спонукала азарт: вдруге виявився успішним, і театральний вуз відчинив обійми.
Так Яніна Соколова отримала дві вищі освіти, ставши дипломованим психологом і актрисою. Що стосується журналістики, то перші кроки в професії українка зробила в 17 років, коли віднесла до редакції свої публікації. У 18 дівчина вперше з'явилася на екрані: на місцевому телеканалі «ТВ-5» їй довірили вести прогноз погоди.
Журналістика і телепроекти
У 2003 році Соколова вела передачу під назвою «Всі гроші світу» на луганському регіональному телеканалі «Лот ТВ». Через рік Яніна вийшла на підмостки «Вільного театру», зігравши роль Саллі в спектаклі «Чайка Джонатан Лівінгстон» за однойменним твором Ричарда Баха. Потім поміняла сцену: театрали побачили молоду актрису в постановках «Піранделло», «Український Декамерон» театру «Дах».У Львівському драмтеатрі Яніна Соколова та сьогодні з'являється в антрепризі «Історії кохання для дорослих». Згодом Соколова зрозуміла, що театр - це хобі, захоплення, а телебачення - улюблена робота. На ТВ журналістка повернулася в 2006-му. У тому ж році почала зніматися в кіно. Фільмографія артистки налічує ролі в двох десятках проектів, які зняті на кіностудіях України.
На телеканалі «Інтер» Яніна Соколова працювала журналісткою шоу «Ранок на" Інтері "». Через рік, у 2007-му, в тій же якості працювала на телеканалі «1 + 1». Ранковий ефір, але вже на П'ятому каналі, власником якого є Петро Порошенко, Соколова вела в 2009 році.
На зміну телешоу, якими починається ранок українських глядачів, прийшли проекти «Кіно з Яніною Соколовою» і «Рандеву з Яніною Соколовою». «Іменні» проекти журналістці довірили в заслугу за вміння утримувати увагу телеглядачів і за захоплюючу подачу матеріалу.
У 2018 році журналістка відкрила на Youtube-каналі проект «Вечір з Яніною Соколовою», мета якого - розвінчувати фейки російської пропаганди. Відеоблог знайшов як своїх прихильників, так і ярих супротивників, які звинувачують українську журналістку в однобокості і дорікають в роботі на режим Петра Порошенка. Блогер називає співвітчизників, які продовжують вважати Росію братською країною, «ватниками» і не соромиться в нецензурних виразах.
Дістається від Яніни Соколової як російським колегам Володимиру Соловйову і Ользі Скабеевой, так і співвітчизнику В'ячеславу Ковтуну, який став завсідником політичних ток-шоу в сусідній країні. Скабееву Соколова покликала на дебати, запропонувавши обговорити по телемосту проблеми, що виникли між двома країнами.
Про Росію журналістка говорить виключно в негативно-агресивному тоні.
У 2018 році Соколова видала першу інтерактивну книгу «Шевченко на кожен день». На її сторінках читач, відсканувавши на телефонну камеру QR-код, може подивитися на гаджет відео Яніни, читаючої вірші поета.
Соколова - волонтер української армії. У 2018-му вона підтримала звернення Європейської кіноакадемії в підтримку режисера Олега Сенцова, який відбуває покарання в Росії.
Особисте життя
Навесні 2010 року 26-річна журналістка вийшла заміж за банкіра Володимира Литвина. Незабаром Соколова подарувала чоловікові двох дітей - синів Миколи і Мирона.
Особисте життя Яніни склалася щасливо. Журналістка пишається тим, що підставою для союзу з багатим і успішним людиною стала любов, а не розрахунок. Адже коли пара вирушила в загс, Яніна Соколова вже була відбулася і заможної жінкою, власницею квартири в центрі столиці і автомобіля.
У Соколовій є досвід роботи в модельному бізнесі. При зростанні 1,71 м вона важить 52 кг. На сторінці Яніни в «Інстаграме» є фото, що дозволяють передплатникам переконатися в стрункості фігури і завидних параметрах. Яскрава зовнішність дозволяє їй не боятися фотографуватися без макіяжу.
Яніна Соколова зараз
У 2019 журналістка і відеоблогер не обійшла стороною найбільш актуальну тему - президентські вибори. На її «Ютуб» -каналами з'явилися нові ролики, а в «Твіттері» - свіжі гострі пости.
У квітні Соколова побувала на ток-шоу каналу «1 + 1», де поцікавилася у представника кандидата в президенти Володимира Зеленського, чому у майбутнього глави держави немає чіткої позиції щодо ситуації на сході. На адресу журналістки посипалися докори в підіграванні чинному президенту України Порошенко.
Зараз блогер продовжує їдко висміювати російських колег, викриваючи їх у відеороликах на Youtube-каналі і постах в соцмережах.