біографія
Новий прес-секретар президента України Юлія Мендель - особистість яскрава і помітна, хоча до призначення на відповідальну посаду і перебувала в тіні. В її послужному списку співпраця з авторитетними українськими та американськими засобами масової інформації. Вона перша журналістка в країні, якій вдалося отримати грант Світового інституту преси.
![Прес-секретар президента України Юлія Мендель Прес-секретар президента України Юлія Мендель](/userfiles/126/11888_1.webp)
Є в досьє офіційного «голосу» глави держави і скандальна сторінка, про яку колеги і недоброзичливці поспішили згадати, як тільки інформація про призначення Мендель підтвердилася.
Дитинство і юність
Про роки дитинства і юності Юлії інформація мізерна. На момент призначення Мендель прес-секретарем Володимира Зеленського в біографії державним службовцем виявилося чимало «білих плям», які жінка не поспішає заповнювати. Відомо, що вона народилася у вересні 1986 року на півдні України, в невеликому курортному містечку Генічеськ, що в Херсонській області.
![Юлія Мендель Юлія Мендель](/userfiles/126/11888_2.webp)
Хто за професією батьки Юлії Мендель, невідомо. Питання національності залишається відкритим, але багато хто припускає, що прізвище президентського спікера має єврейське походження.
Після закінчення школи дівчина вирушила до Києва і вступила в національний університет ім. Тараса Шевченка. Успішно закінчила вуз, отримавши ступінь кандидата філологічних наук.
Кар'єра
Будучи дипломованим журналістом, вільно розмовляє англійською мовою Юлія співпрацювала з журналом «Форбс», який видається в Україні з 2011 року, і американським виданням Politico. Незабаром у Мендель з'явився досвід роботи на телебаченні: вона готувала матеріали для телеканалів ICTV, «Інтер» і «Еспрессо-ТВ». На каналі «1 + 1» їй довірили розміщувати авторські статті в колонці «ТСН. Блоги ».
Отримавши грант World Press Institute, Юлія Мендель в 2015-му з групою журналістів-іноземців побувала в Америці і познайомилася з роботою редакцій The Wall Street Journal, The New York Times і телеканалу CNN.
За словами Юлії, переломним моментом в кар'єрі виявилася поїздка в Єльський університет, випускниками якого стали 41-й і 43-й президенти США Джордж Буш - старший і Буш-молодший, Меріл Стріп і Пол Ньюман. У Єлі українка пройшла журналістський тренінг.
У 2018-му в Україні вибухнув скандал: Юлія Мендель в тандемі з російським кореспондентом «Нью-Йорк Таймс» Ендрю Хиггинсом написала викривальну статтю про корупцію в українському військово-промисловому комплексі.
![Юлія Мендель на телебаченні Юлія Мендель на телебаченні](/userfiles/126/11888_3.webp)
У публікації йшлося про те, що з початку військового конфлікту на сході країни витрати на «оборонку» подвоїлися, досягнувши $ 6 млрд. Це більше 5% ВВП України. Такі величезні суми породили у чиновників спокуса, побороти який вони не змогли. Хіггінс і Мендель розповіли про неохайність влади, зрослої з бізнесом, про зловживання чиновників службовим становищем і стримуванні боротьби з корупцією.
Журналісти написали про покупку військовим міністерством у компанії «Богдан Моторс» санітарних автомобілів для фронту. Крім поганої якості, машини виробляються потужностями компанії, яку пов'язують з бізнес-інтересами діяв в той час президента Петра Порошенка.
![Прес-секретар президента України Юлія Мендель Прес-секретар президента України Юлія Мендель](/userfiles/126/11888_4.webp)
Депутати Верховної ради, журналісти і блогери з кола Порошенко поспішили звинуватити Юлію у брехні, назвавши публікацію «вкиданням» без доказової бази.
До президентських виборів 2019 року і гучного призначення Мендель працювала консультантом з комунікацій у Світовому банку. Нещодавно закінчила євроатлантичну академію (WEASA) у Варшаві.
Особисте життя
Яка відзначила в 2016 році 30-річчя Юлія Мендель не перебуває в офіційному шлюбі. Чоловіка і дітей у неї немає. Але чи вільне серце молодий і чарівної жінки, стрімко злетіла по кар'єрних сходах, невідомо. Юлія не афішує особисте життя.
У 2016 році ім'я журналістки спливло у зв'язку зі скандалом, спровокованим самою дівчиною. На сторінці в «Фейсбуці» вона виклала скріншот з непристойними повідомленнями незнайомця, який опинився директором мережі магазинів одягу Le Boutique. Чоловік залишив непристойні коментарі під одним з фото Юлії.
![Юлія Мендель в 2019 році Юлія Мендель в 2019 році](/userfiles/126/11888_5.webp)
У Мережі розгорілася дискусія, чи правильно вчинила дівчина, зрадивши особисту переписку розголосу. Як виявилося, схожі коментарі незнайомець залишав не тільки під фотографіями Мендель. Скандал вичерпався, коли чоловік попросив у дівчини пробачення. Вона прибрала скріншот з «Фейсбуку», але стерти його з пам'яті передплатників і журналістів не змогла.
За інформацією видання «Главред», на спині президентського спікера є тату, зроблене на 30-річчя. Ескіз малюнка придуманий Юлією, це три колоски на тлі української вишивки.
Юлія Мендель зараз
В кінці квітня 2019 новообраний президент Зеленський оголосив конкурс, переможець якого зможе зайняти місце спікера глави держави. Вимоги - володіння трьома мовами (державний і англійська обов'язкові), досвід журналіста і готовність працювати 24 години на добу без вихідних.
Юлія Мендель виявилася однією з 4 тис. Шукачів роботи, зумівши після відбору залишитися в сотні кращих. За словами глави департаменту інформаційної політики адміністрації президента Ірини Побєдоносцева, на другому етапі відбору з сотні відібрали половину, якій дали творчі завдання.
Трьом кращим влаштували імпровізовану прес-конференцію, протестувавши на знання мов, переконливість і винахідливість. З трійки вибрали Юлію Мендель, про що стало відомо 3 червня. В той же день вона провела першу 20-хвилинну прес-конференцію, яка опинилася не дуже інформативною. Юлії довелося спростовувати звинувачення в тому, що новообраний президент вибирає оточення, керуючись особистими знайомствами.
Кадрове призначення викликало негативний резонанс у Сполучених Штатах. Представники «Нью-Йорк Таймс» звинуватили Мендель, співпрацювала з виданням в якості фрілансера, в конфлікті інтересів. Малася на увазі публікація Юлії в травні 2019 го, в якій вона звинуватила Джо Байдена (головного конкурента Трампа на майбутніх президентських виборах) в корупції. Тобто прес-секретар президента України виявилася прихильницею республіканців і Трампа, що не могло сподобатися демократам.
Зараз Юлія Мендель готується до подальшої непростої роботи, яка обіцяє чимало стресів і викликів.