біографія
Американку Наталію Дайер знають не тільки як багатообіцяючу актрису серіалу «Дуже дивні справи».
![Наталія Дайер (кадр із серіалу «Дуже дивні справи») Наталія Дайер (кадр із серіалу «Дуже дивні справи»)](/userfiles/126/11801_1.webp)
Дівчина з привабливою зовнішністю також з'явилася в рекламі Prada, а точніше - в цілому міні-фільмі під назвою «Мрії листоноші» всім відомого будинку моди. Але і без того фільмографія артистки з кожним роком збільшується, поповнюючись новими короткометражками і повноформатним стрічками.
Дитинство і юність
Біографія Наталії почалася взимку 1995 в місті Нашвілл, на півдні США. Через деякий час після народження дівчинка з батьками переїхала в Нью-Йорк, де і пройшла більша частина її юнацьких років. У дитинстві вона страждала від дефіциту уваги і гіперактивності, про це мати і батько дізналися вчасно і визначили дочка в спеціалізовану школу. Там вчителі намагалися шукати підхід до кожного, навіть найважчого дитині, спираючись на його схильності та інтереси.Там маленька Дайер і почала цікавитися театральним мистецтвом, навіть записалася до місцевого драмгурток. Викладачі бачили старання і бажання вихованки, а тому давали їй можливість якомога частіше показувати себе на сцені. А вже в старших класах Наталія остаточно зрозуміла, що хоче займатися сценічною діяльністю професійно, і поступила в Нью-Йоркський університет, на факультет мистецтв.
Фільми
Першою кінострічкою, в якій з'явилася Дайер, став фільм «Ханна Монтана: Кіно» в 2009 році. Їй дісталася роль Кларісси Грейнджер. В ту пору дівчинці було 14 років, але вона успішно впоралася з поставленим завданням, що дало хороший старт для продовження кар'єри.
![Наталія Дайер (кадр з фільму «Ханна Монтана: Кіно») Наталія Дайер (кадр з фільму «Ханна Монтана: Кіно»)](/userfiles/126/11801_2.webp)
У наступному році вона здалася тільки в короткометражці, а в 2011-му знову знялася в повноформатної стрічці «Молодість Уїтні Браун», на цей раз у режисера Пітера Скіллмена. Це сімейна пригодницька стрічка, що розповідає про дівчинку, яка в свої 10 років має вкрай зіпсований характер.
Разом з батьками вона переїжджає з Філадельфії в інший штат і там заводить дружбу з дивовижною конем, на якій вирішує повернутися на колишнє місце проживання. Але в підсумку виявляє, що справжній будинок там, де живе її сім'я. Наталії дісталася епізодична роль примхливої дівчинки Лілі.
Такий же маленький персонаж дістався Дайер і в драмі «Сумний як джаз» в 2012 році, а в 2013-му вона знялася у фільмі жахів «Цілитель». 2014-й видався для дівчини більш продуктивним, в той період вона постала відразу в двох стрічках, правда, одна з них була короткометражкою.
![Наталія Дайер (кадр з фільму «Я вірю в єдинорогів») Наталія Дайер (кадр з фільму «Я вірю в єдинорогів»)](/userfiles/126/11801_3.webp)
Зате в другій повноформатної картині Леа Мейерхофф «Я вірю в єдинорогів» їй запропонували головну роль Давіни, у якій сильно розвинена уява, вона часто йде від проблем в барвистий світ фантазій. Але героїні довелося швидко подорослішати, оскільки в догляді потребувала її мати-інвалід.
Потім в 2015 році Дайер знялася в стрічці Чадд Харбольда «Довга ніч, короткий ранок», а в 2016-м - в серіалі «Дуже дивні справи». Стрічка переносить глядачів в 1980-і роки в тихе провінційне містечко. Загадкове зникнення підлітка на ім'я Уїлл порушує сприятливий перебіг місцевого життя.
![Наталія Дайер і Чарлі Хітон (кадр із серіалу «Дуже дивні справи») Наталія Дайер і Чарлі Хітон (кадр із серіалу «Дуже дивні справи»)](/userfiles/126/11801_4.webp)
Шериф і рідні хлопчика сповнені рішучості з'ясувати обставини його зникнення. А разом з ними власне розслідування починає і його кращий друг Майк, який упевнений, що близький до розгадки. Тепер йому доведеться опинитися в епіцентрі запеклої битви потойбічних сил.
Багатосерійний фільм студії Netfix викликав справжній фурор і відкрив громадськості кількох талановитих акторів, серед яких виявилися Фінн Вулфард і Міллі Боббі Браун. Також на одному майданчику з ними працювали Вайнона Райдер, Девід Харбор, Чарлі Хітон, Джо Кірі і багато інших.
![Наталія Дайер і Джо Кірі (кадр із серіалу «Дуже дивні справи») Наталія Дайер і Джо Кірі (кадр із серіалу «Дуже дивні справи»)](/userfiles/126/11801_5.webp)
Наталії в цьому фільмі дістався другорядний персонаж Ненсі Уілер, старшої сестри Майка, вона разом бойфрендом стає мимовільним свідком вбивства подруги Барбари, а відбувається це при паранормальних обставин.
Щоб якнайкраще влитися в роль, перед початком зйомок дівчина провела власне дослідження. Про 1980-х роках вона знала тільки з розповідей батьків. Щоб зрозуміти атмосферу минулих років, переглядала фотоальбоми мами, слухала музику старих груп, дивилася популярні в ті роки жахи. Решта акторський склад намагався не менше Наталії, і їхні праці винагородили отриманням численних премій, в тому числі «Золотого глобуса».
![Наталія Дайер (кадр з фільму «Оксамитова бензопила») Наталія Дайер (кадр з фільму «Оксамитова бензопила»)](/userfiles/126/11801_6.webp)
Після виходу 1-го сезону серіалу керівництво Netfix продовжило його на другий. Прем'єра відбулася напередодні Хеллоуїна, в жовтні 2017 го. Якщо раніше за участю Дайер було не так багато епізодів, то тепер її час на екрані збільшили, саме після цих трансляцій у дівчини значно виросла кількість прихильників.
У перервах між зйомками в серіалі, в 2016-м, Наталія встигла знятися в повнометражній картині, а в 2017-му - ще в двох фільмах. Через рік їй знову дісталася головна роль, на цей раз в фантастичному трилері «Після пітьми». Інших основних персонажів грали Кіра Седжвік, Велорі Керрі і Тім Дейлі.
Особисте життя
Особисте життя молодої артистки знаходиться під пильною увагою її шанувальників і папараці. Після виходу 1-го сезону «Дуже дивних справ» стали з'являтися чутки про романи дівчата з колегами по знімальному майданчику. Їй приписували відносини з Джо Кірі, які вона не спростовувала і не підтверджувала. А потім поповзли чутки про її зв'язки з Чарлі Хітоном.Embed from Getty ImagesПісля в Мережі з'явився спільний знімок пари з відпочинку в Іспанії, і стало відомо, що зустрічаються молоді люди з січня 2016 року. Що зараз відбувається між акторами, залишається загадкою. У «Інстаграме» Дайер їх спільних фото немає, зате у Хітона в профілі такий знімок є. Фотографію її хлопець розмістив в 2018 році.
Шанувальники серіалів часто обговорюють в Інтернеті фігуру актриси, а точніше - її худорлявість. І дійсно, на знімках вона виглядає мініатюрної, при зрості 163 см вага дівчини всього 48 кг. Щоб не викликати зайвих пересудів, Наталія поширював в соціальних мережах фотографії в купальнику. Немає там і її кадрів без макіяжу, але є ті, на яких його зовсім небагато, і можна розглянути природну красу актриси.
Наталія Дайер зараз
Дайер і зараз регулярно з'являється на екранах телевізорів. На початку липня 2019 роки дівчина з'явилася в 3-му сезоні багатосерійної стрічки «Дуже дивні справи», зйомки якого Netfix запланував ще в грудні 2017 го. Тоді ж повідомлялося, що всього вийде 4 або 5 сезонів.
У нових епізодах глядачі побачили, як радянські військові спробували відкрити портал в паралельний вимір, але це закінчується невдачею. Потім дія переноситься на рік вперед, і в поле зору знову опиняються колишні герої, по ходу сюжету події їх життя переплітаються з раніше описаними військовими.
В цьому ж році Дайер з'явилася в картині Дена Гилроя «Оксамитова бензопила».
фільмографія
- 2009 - «Ханна Монтана: Кіно»
- 2011 - «Молодість Уїтні Браун»
- 2012 - «Сумний як джаз»
- 2013 - «Цілитель»
- 2014 року - «Я вірю в єдинорогів»
- 2016 - «Довга ніч, короткий ранок»
- 2017 - «Yes, God, Yes»
- 2016 - 2019 - «Дуже дивні справи»
- 2018 - «Після пітьми»
- 2019 - «Оксамитова бензопила»